1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İstikrar Katliamcılarına Dikkat !
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İstikrar Katliamcılarına Dikkat !

A+A-

Türkiye’nin gelişmesi karşısında paniğe kapılan çevrelerin ve satılmışların reformist adımlara dur demek amacıyla ortamı bulandırma gayretlerine üzülerek şahit oluyoruz. Bu işin sonu nereye gider bilmiyoruz ama hükümetimizin bu işten güçlenerek çıkacağı halk aramızda yaygın bir kanı olarak ön plana çıkmaktadır. Uyanan halkımızın gelişmeler karşısında ki algı yeteneği son on yıl içerisinde gelişmiştir. AK Parti tarafından yapılan açıklamalarda yapılan yolsuzluların üzerine ısrarla gidileceği açıkça ifade edildiği halde ne olursa olsun konuyu hükümetin bitirilmesi ve sağlanan ekonomik gelişme ve yatırım ataklarına son verilmesine şartlanmalarının temelinde, ülkemizi kaosa sürükleyerek, Türk ve Kürt kavgası ya da muhafazakar ve laik kavgası ile içinden çıkılmaz bir hale sokmak için olağanüstü çaba gayretleri yatıyor. Daha önceki yazılarımda da değindiğim gibi önce Gezi Parkı olayları ile hükümet karşıtı bir buhran havası yaratılmak istendi. Her yeri kaşıyarak hatta sanatçıları dahi buna alet ederek sanki milli bir davanın peşinde koşuyormuşçasına masum gençleri kullanan provokatörler devreye sokuldu. Polisimizin kararlı tutumu, halkımızın oyunlara gelmemesi ve işin iç yüzünü algılaması sebebiyle iğrenç çabalarından sonuç alamadılar. Çünkü halkımız biliyordu ki, ağaç sevgisini bahane ederek kaşıyanların, her yıl ormanlarımızda çıkan yangınlar sebebiyle yüzlerce ağacımızın yanıp kül olması karşısında tepki koymamalarının asıl amacı iç karışıklık çıkarmak suretiyle istikrarlı gidişata bir demekti. Bu iş tamamen dış egemen güçler odaklı idi. Yaşananları ve polis müdahalesini büyük bir vahşet gibi göstermekten bir adım bile geri adım atmayan BBC ve CNN gibi dış merkezli televizyon kanallarının gayesi açık ve net ortada idi. Ülkede yatırım üstüne yatırım yapan ve kendi ülkelerini gölgede bırakacak ciddi ataklardan geri durmayan AK Parti iktidarının sonlanması için ellerinden geleni yapmalıydılar.

Evet bunda halkımızın kararlı tutumu karşısında muvaffak olamadılar.
Şimdi yeni bir taktik geliştirerek, vatandaşın kesesini ciddi derecede zorlayan dershanelerin kapatılarak mevcut eğitim sisteminin geliştirilmesi için yapılan samimi düzenlemeleri, dershanelerden ciddi rant elde eden cemaate karşı bir komploymuşçasına bir havaya büründürmekten geri adım atmadılar. Cemaate, bu konuda işi tamamen kendilerine karşı bir tavır şeklinde algılatarak hükümet aleyhinde ellerinde ki tüm kozları oynamalarını sağladılar. Düne kadar hükümet icraatlarından övgüyle bahseden Samanyolu TV, Bugün TV, Zaman Gazetesi, Bugün Gazetesi ve birkaç kurum daha 180 derece çark ederek tüm güçleriyle hükümet aleyhinde yayınlar yapmaya başladılar.

Dün ak dediklerine bugün kara, dün güzel dediklerine bugün çirkin diyecek kadar işi yüzsüzlüğe götürmekten geri durmadılar.
Yazıklar olsun. Bugün gazetesini özellikle okuyan bir kardeşinizdim. Artık elimi bile sürmek istemiyorum. Hatta bu iki gazeteye abone olan kardeşlerime iptal ettirmeleri tavsiyesinde bulunuyorum. Rant amaçlı bir konuda bu kadar tepki gösteren bu yayınların, ülkemizde yapılan İslam’a yönelik terbiyesiz çıkışlar ve saygısızlıklar karşısında pasif duruşları açıkçası midemi bulandırıyor. Yapılan açıklamalara bakıldığında kaset görüntüleri ile şantaj çabaları yakında gündeme getirilecek. Kişilerin varsa günahları halka servis edilecek. Sırf kendi çıkarları ve devlet içinde devlet olmak gayretleri sebebiyle kişilerin özel hayatlarından bel altı kurgularla yara oluşturup ucunu hükümete dayandıracak kadar ciddi bir ayıba imza atacaklar. Gözleri kararmış. Nitekim bu ayıbı Numan Kurtulmuş’a çamur atarak denediler.

Peki ne oldu biliyor musunuz? Halk ciddiye dahi almadı. Gülüp geçti. Birçoğu “ Yine aynı senaryo” dediler. İşte mevzu budur. Halkımız uyanmıştır. Oynanan senaryolardan bıkmıştır.

AK Parti’nin ise, eğer aslı varsa yapılan yolsuzlukların üstüne ısrarla gitmesi ve gereken temizliği yapmak suretiyle berrak bir yapıya dönmesi çok önemlidir. Çünkü yolsuzluk ile alakalı gelişmeler, daha önceki hükümetler döneminde olduğu gibi bu hükümet döneminde de olabilir. Daha ileride kurulacak başka hükümetlerde de olabilir. Bunu yapan CHP, BDP, SP ve MHP’liler de olabilir. Pireye kızıp yorganı yakmanın bir anlamı yoktur. AK Parti şimdi bu vesile ile –eğer varsa- bağırsaklarda parazit yapan bu kurtlardan temizlenecektir. Hatta bunu tüm teşkilatlar düzeyine indirgeyerek soruna kökten çözüm üretecek, adına leke getirecek en küçük bir durum karşısında gereğini zaman kaybetmeden hemen yapacaktır.
Başbakan Erdoğan’dan milletimizin bir beklentisi var. Cumhurbaşkanlığı fikrinden vazgeçsin. Gerekli tüzük değişikliği yapılarak hiç değilse bir dönem daha başbakanlık koltuğunda otursun. Mevcut yatırım ataklarını bizzat koordine ederek sonuca götürsün. Çünkü gelecek her kim olursa olsun, kararlı gidişatın sağlıklı olmayacağı düşüncesi halkımızın zihninde yer etmiştir.

Bu işin devamında cemaat, eğer geri adım atmazsa ciddi kan kaybına uğrayacaktır. Artık diledikleri gibi at koşturamayacaklarını anlamaları zamanı gelmiştir. Kısacası bu süreç cemaatin sonunu getirebilir. Benden söylemesi! Kendileri bilirler. Bu arada bu iş bir noktada AK Partiye’de bir uyarı niteliği taşımaktadır. Bazı alanlarda başlayan şımarık oluşumlara son verilmesi gerekiyor. Birde halkımızın sırtına binen bazı konularda nefes aldıracak gelişmeler sağlamalıdır. Örneğin petrol fiyatlarında ciddi bir indirim yapması gerekir. Petrolde alınan yüksek vergilerden biraz feragat etmesi gerekir. SGK’lıların göz, ağız, diş gibi tedavilerinin tamamını kendi cebinden karşılayacak adımlar atılması ciddi olumsuz tepkiler almaktadır. Yani vatandaşın sırtına çok binilmemesi lazımdır. Evet, gelir düzeyi yüksek insanlar olabilir. Ama kurunun yanında yaşta yanmamalıdır.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum