1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İstikrarlı Bir Seçim Sonrası Temizlik Başlayacaktır
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İstikrarlı Bir Seçim Sonrası Temizlik Başlayacaktır

A+A-

Haftaya bugün ülkemizin geleceğiyle alakalı halkımızın verdiği karar ortaya çıkacak. Yapılan oyun ve dümenlerle alakalı ne kadar uğraşı verilirse verilsin. Gerçek sonuç ortaya çıkmış olacak. Bu konuda bencil düşünmemek ve gelişmeler karşısında duyarsız kalmak gibi bir lüksümüzün olmadığını gayet iyi bilmemiz gerekiyor.
Bu kadar kısa bir süre kala ülkemizin gelecek hedeflerine hızla yürümesi gerektiği bilinciyle seçmenin iktidar partisi seçmekten de öte kendi geleceğini kurtaracak olan bir referandum niteliği taşıdığı şüphesiz olan bir seçim bizi bekliyor. Dost ile düşmanın birbirine karıştığı bir dönemde etrafımızda çöreklenen leş kargalarına karşı azami derecede dikkatli olmak milletçe önceliğimiz olmalıdır. Uzun asırlara dayanan mazisiyle bir kemik kadar sapasağlam geçmişiyle bize emanet edilen bu güzel yurdu Filistin’e çevirmeye çalışan alçakların olduğu bir vakıa iken her konuyu saf ve iyi niyetle çözme adına bizden tavizler koparma cüreti gösteren batı dünyasının gerçek konumu belirlenmeli ve gerekirse haddi bildirilmelidir. Siyasetimizin dizaynı birilerinin elinde oyuncak olmaktan kurtarılmalıdır. Özellikle batı ülkelerinin ülkemiz üzerinde çirkin ve süfli emelleri olduğu net bir realite iken her şeyi oluruna bırakmak gibi bir saf niyetliliği bırakmalıyız. Dağlarımızda odaklanmış iğrenç terör odaklarına, içimize sızmaya çalışan ve de kurgu olduğu kesin olan IŞİD gibi tehditleri bu ülkeden uzak tutmamız ve yaptıklarının hesabını teker teker sormamız gerekmektedir.
Aksi takdirde çok pahalı bedellerle alınan bu ülkenin ucuz yollarla perişan edilmesine giden yol aralanır. Bu ülkenin izzeti ve şerefi için gerekirse tüm kokuşmuş batı dünyası ile birlikte etrafımızda ki dost görünen düşmanlara karşı en ağır cevabı milletçe vermemiz gerekir. Mevcut görüntüye bakıldığında ülkemizin gerçek anlamda dostu yoktur. Dost görünen ülkecikler vardır. Onlarında kendilerine hayrı yoktur.
Gelişmiş ülkeler, sadece kendilerine gelişmiştir. Etrafına zehir saçan bir nitelik taşırlar. Özellikle süper güç geçinen Amerika ve Rusya’nın bölgemizde hırsları olduğunu bilmekteyiz. Birde AB ülkeleri var ki aralarında dahi birbirlerine karşı tutumları belirsiz olan yapının mecburiyetten böyle davrandığını öngörebiliriz.
İçimize yerleşik dost görünüşlü hainlerden de teker teker hesap sorulacaktır. Bu memleketi babasının çiftliği gibi gören bir zihniyetin kabul edilemez olduğunu çevremize haykırmamız gerekiyor.
Özellikle batı dünyasının günümüze kadar gerçekleştirmiş olduğu tüm yaklaşımlarında ki yanlı tutumu karşısında seçimlerin ardından kurulacak istikrarlı bir hükümetle net tavrımızı ortaya koymak zorunda olduğumuzu bilelim. Mevcut görüntüye bakıldığında iki muhalefet partisi olan CHP ve MHP gibi iki fos parti siyaset çöplüğünün bize bıraktığı artıklardır. Kalan diğer parti ise, terörün meclis sözcülüğünü yapan bir oluşumdur. Geriye kalan ve mevcut yapıda güvenebileceğimiz tek oluşum şimdilik Ak Parti’dir.
Haydi, her şeyi geçelim de AK Parti’nin iktidar olduğu yılların öncesine baktığımızda bu partilerin bıraktığı enkaz görünür. O günden bugüne değin ülkemizin kat ettiği mesafe kesindir. Bindiğiniz araçlara bakın. Gezdiğiniz cadde ve parklara bakın. Ulaşım araçlarımıza bakın. Uçaklara ve hızlı trene bakın. Ak Parti öncesinde bindiğiniz uçakları düşünün. Birde şimdi ki ulaştığımız konuma bakın. Şimdi hızlı trene biniyorsunuz. 12 yıl önce bindiğiniz hantal mavi treni ve hantal Meram Ekspresini düşünün. Hastaneleri düşünün. İlaçlarımızı bile tekelleştiren hastaneleri düşünün. CHP ve MHP’de zerre miskal yenilenme yoktur. Onlar döneminde terör en baba dönemini yaşamadı mı? Tekrar allayıp pullayıp önümüze getirdikleri CHP ve MHP facialarının vaatleri bile AK Parti döneminin artıları üzerinden yapılmaktadır.
Avrupa ülkelerinin bugüne kadar ki tüm duruşlarında gözle görünür bir kamburluk olduğunu hepimiz zaten biliyoruz. Sanmasınlar ki uyuyoruz ya da uyutuluyoruz. Ama politik duruş adına ortaya koyduğumuz sabırlı duruşumuzun da bir sınırı olduğunu gösterecek siyasi yaptırımlarımızı ortaya koyacağımız günler çok yakındır. Batının ikircikli duruşundan kaynaklanan seviyesiz politik yaklaşımının ülkemize verdiği ve vereceği zararı da bittabi biliyoruz. Onlara karşı kozlarımızı oynayacağımız çok sayıda alternatifimizin olduğunu da biliyoruz. Özellikle seçim sonrasında politik oynaşma noktasında gerekli planlamalarımızı yapmalı ve batı dünyasının ikiyüzlü duruşunu sekteye uğratacak girişimlerde bulunmalıyız.
Peki, sonuç olarak ülkemizi istikrara ulaştıracak etkin bir çalışmayı nasıl sağlayabiliriz?
Üzerinde durulması gereken seçimlerin başında İslami Birlikteliğimizi kabullenen ülkelerle tek bir ses ve tek bir nefes olma zamanımız gelmiştir. Ülkelerinde ki iktidarların ikircikli yapısından kaynaklanan müşevveş yapı sebebiyle ortada kalmış milletlerde de ışık etkisi yaratacak bu girişimi yapacak tek sağlıklı otoritenin Türkiye olduğu ortadadır.
Türkiye’miz, Asya ile Avrupa arasında ciddi düzeyde köprü vazifesi görebilecek kadar önemli bir yapıda iken Avrupa’nın, Türkiye olmaksızın bir hareketi söz konusu dahi olmayacaktır. Şu anki tahakküm edebildikleri merci sadece terör odakları olup onlarında temizlenmesine ramak kalmıştır.
Durum bu çerçevede iken ülkemizde bu hafta sonu gerçekleşecek olan genel seçimlerin taşıdığı büyük önem ise daha net ortaya çıkmaktadır.
Bu seçimlerde en büyük temennimiz HDP’nin seçim barajı altında kalmasının ülkemiz adına nasıl bir hayra sebep olacağı bilinciyle hareket etmektir.
Seçim sonuçlarına yansıyan durum, halkımızın geleceğimize vereceği yön olacaktır. Bu yön ama hayrolur geleceğimizi kurtarır. Ama şer olur, geleceğimizi karartır.
Seçim sonrasında bu ülkenin zararına hareket eden paralel yapı belasından tutunda diğer siyasi oluşumlarına kadar artık sınırsız alanda da temizlik zamanı gelmiştir. Bu temizliğe Ak Parti içinde ki sünelerde dâhil olacaktır. Anladığım kadarıyla da Sayın Davutoğlu bu durumun pekâlâ farkındadır.
O halde buyurun sandığa!


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.