1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. İyi düşünün! Millet ittifakı demek, CHP demektir.
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

İyi düşünün! Millet ittifakı demek, CHP demektir.

A+A-

Hitabım daha çok gençlere... Çoğunluğu, AK Parti iktidarı öncesinde yaşanan karanlık dönemleri bilmezler. Karşı cenahın ağzından çıkan yalan, dolan laflarla dolduruşa gelerek olası bir tercih hatası yapabilirler.

Orta yaşlı ve ileri yaşlı kesime dönük söylenecek fazla söze ne hacet! Geçmiş karanlık yılları yaşayıp o yılların standart rezilliklerine şahit olup bugün farklı konularda ki ıvırı zıvırı bahane edip sapma meylindelerse bir kez uyarmanız yeterlidir. Eğer ısrarla aksini savunarak diğerlerine meyilde ısrarlılarsa bırakıverin kendi hallerine! Kime, nereye destek niyetindeyseler verebilirler.

Bu mutaassıplaştırılmış kesime benim lügatimde Saadet Parti Sendromlular denir. Kendilerine ne kadar akla, mantığa dayalı fikirle giderseniz gidin, her zaman verecekleri bir hazır cevapları vardır. Sabit fikirlerinden kurtaramazsınız. Savundukları her şeyde İslamilik, meşruiyet iddia ederler. Dinimizin hamisi olduklarını zannederler. Kullanabilecekleri körpe dimağları ön saflara salıp, sözde cihatçılık iddiasıyla diledikleri gibi sağa sola çekip çevirerek kullanırlar. Milli Gazete dışında hiçbir yayın organını onaylamazlar. Saplandıkları fikri tezattan kurtulmaları nerdeyse imkansızdır. Kullanılanları, arka planda sağa sola yönlendiren asıl lokomotif öncüler ise mallarına mal katarlar. Nasıl zengin olduklarını anlayamazsınız, hatta bilemezsiniz bile… farklı ortamlarda şatafat içinde yüzenler, yanınızda tevazu timsali birer mücahit edasındadırlar.

Helal, haramda hep bir şüphede kalırsınız. Belki dikkatinizden kaçmamıştır. Bir anda zenginleşmenin yegane örneğini en net SP içerisinde görebilirsiniz.

Aralarından tanışıklığım olup, sırf dürüst oldukları için bunlarda ki entrikatik yapılanmayı çözemediklerinden hala devamda ısrar edenler üzerlerine alınmasınlar. Onlar her zaman kardeşimdir. Babadan oğula geçen anlayışıyla bağlandıkları bu siyasi yapılanmadan geri adım atmaları neredeyse imkansızdır. Örneğin mevcut hükümete ilişkin yapılan haksız eleştiriler karşısında en azından konuşup yorum yapmazlar. Çünkü onlar, Erdoğan’ın gidiş yolunda ki engebeleri bilip yapılan fedakarlıkları iyi gözlemlemişlerdir.

Derdim, Saadet falan değil kardeşler! Asıl dert, gençliğimizin etrafta şekillendirilen tuzaklar karşısında uyanmalarına bir nebze katkıda bulunmaktır. Eğer kızgınlıkla hareket edecek olsam, benim de AK Parti içinde kümelenmiş ve hak etmediği yerlerde konumlandırılmış kalabalık bir listem var.

Ne yani şimdi bu pirelere kızıp yorganı mı yakalım?

Bakınız gençler!

AK Parti, cumhuriyet kurulduğundan beridir ülkeye gerçek değerini ortaya koyan yatırımlar yapan tek parti olmuştur.

Bugün gündemimiz başörtüsü, sakal, ezanın Türkçe okunması değilse bunda en büyük pay AK Parti’nindir. Parti’ye olmadık iftiralar atarak karalamaya çalışan CHP ve yancıları, yapılan yatırımların bir tanesini dahi yapabilmeye muktedir değildir. Programlarını açıklarken memleket hayrına en küçük bir yatırım sözü verdiklerine şahit oldunuz mu?

Bırakın yatırım yapmayı, yapılan yatırımları kötülemekten, aşağılamaktan başka ne iş yapıyorlar Allah aşkına!

Ağzı olanın her şeyi konuştuğu, her konuda bilgi sahibi olduğu ama büyük çoğunluğunun konusunda cahil olduğu bir yurdun fertleriyiz.

CHP etrafında kümelenmek demek, teröristlere karşıymışçasına görünüp geri planda onların borusunu öttürerek, vatan evlatlarını gencecik yaşlarında hayattan koparan kesimle kucaklaşmak demektir.

Çözümü masada değil, dağda arayanların ekmeğine yağ sürmek demektir.

Ülkücü kökenden gelmiş gibi görünerek, sözde yiğit mert abla pozlarıyla vatandaştan oy koparıp ne idüğü belirli teröristlerin fırınına un taşımak demektir.

AK Parti’den koparak sanki çok farklı bir misyon temsil ederlemişçesine halka lanse edilen ama CHP’nin planlarına köprü olan uyduruk partilerin peşinden koşmak demektir.

Ülke yönetmek o kadar kolaydı değil mi?

Hemen ağızdan lafın çıkıvermesiyle her şeyin bir anda pozitife dönüvereceği düşüncesiyle önüne geleni şakşaklamaktı öyle mi?

Patates bahanesiyle insanları nerdeyse hükümetin vatan haini olduğu algısıyla ordan buraya savrulmasıydı öyle mi? Gidin alın patatesinizi şimdi 1 TL’ye de var 1.5 TL’ye de var.

Ülke Clinton karşısında süklüm püklüm duran başbakanlarla idare edildi.

Ülke yıllarca Budapeşte’nin bir kumarhanesinde suratına yumruk patlatılan başbakanla yönetildi.

Bir Almanya onca savaşın içinden sıyrılıp bugün otomotiv devi olabiliyorsa şapkamızı önümüze koyarak düşünmeliyiz.

Bir Fransa onca yokluktan sonra yüzlerce nükleer santrale sahipse bir düşünmeliyiz.

Japonya, tepesinde patlatılan atom bombalarıyla sıfıra inmişken bugün dev ekonomi olabildiyse bir düşünmeliyiz.

Bir de bize bakın:

Araba projesine kalkışırsınız, gürültü ve itiraz dışarıdan kopacağına, içimizde ki az önce zikri geçen kesimden yükselir.

Nükleer santrale kalkıştığınızda aynı durumu yaşarsınız.

Denizde doğalgaz bulursunuz aynı şeyi yaşarsınız.

Maalesef azizim! Pislik bizim içimizde, aramızda geziniyor. Kurtulmak lazım…

Bu yazı toplam 1456 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum