1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. İyiler, Kötüler
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

İyiler, Kötüler

A+A-

Bugün Pazartesi, 2015 yılının Ocak ayının nerede ise 3 te 2 sini bitirdik.
Pazartesi günleri için bazen yazı yazmak zorlaşıyor. Konu bulmakta zorlanmakla beraber çok konu var ama, bazılarını es geçmek durumunda kalıyoruz.
Konya’da iyi şeyler oluyor.
Daha doğrusu Konya için sevindirici şeyler oldu.
Bunların en önemlileri ise Konya Şeker’in ve Panko Birliğin büyümesidir. Recep Konuk yönetimindeki Konya Şeker Soma Linyit işletmelerini ihale yoluyla aldı. Büyümeye devam eden Konya Şeker, gerek Konya için, gerekse Türkiye ekonomisi için Recep Konuk ile devasa işler yapıyor. Bu çok sevindirici bir durum.
Yine sevineceğimiz bir şey daha var. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek şahsında, Konya’da yapılan Torku Arena stadı nedeniyle yılın projesi seçilen stadımız için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’e yılın spor ödülü verildi. Tahir Akyürek spor yatırımları ve bu stat yapımı nedeniyle bu ödüle layık görüldü. Ödül Konya’ya yakıştı.
Konya’nın uzun süredir beklediği bir şey ise Çevre yolu yapımı idi. Vali Muammer Erol’dan aldığım bilgiler ışığında ise çevre yolu projesi yapımı çok hızlı devam ediyor. Umut ederim ki, kısa sürede bu proje tamamlanır ve Konya’nın ihtiyaç duyduğu bu yol hizmete açılır.
Biraz da siyaset yazacak olursak, CHK Konya İl Başkanlığına Bekir Yetiştirici getirildi. CHP Genel Merkezi bence Konya için en isabetli seçimi yaptı. Genel seçimlere yaklaşmaktayız. CHP’nin Konya’daki oy oranı ve potansiyeli belli.
Bekir Yetiştiriciyi yaklaşık 35-40 yıldır yakınen tanırım. Kendisiyle mülga YSE Bölge Müdürlüğü döneminde kısa süreli çalışmamız da oldu. Son derece dikkatli, seviyeli, pozitif ve olumlu bir kişilik. Kendisi İnşaat mühendisi. Dedikoduyu, hizipçiliği sevmeyen birisi. Tam bir sosyal demokrat kimlik. Umut ediyorum gerek Konya’da, gerekse CHP içinde birleştirici olacaktır ve CHP’ye katkı sağlayacaktır. Kendisine başarılar diliyorum.
Birde kötü şeyden bahsedelim.
Konya ve Türkiye’de bu yıl kış mevsimi iyi gidiyor. Yağışlar zamanında ve yeterince olmaktadır. İnşallah sonu da iyi gelir. Konya tarım ve hububatın merkezi. Yağışlar yüz güldürücü. Bu işin güzel yanı.
Peki kötü yanı ne diyeceksiniz?
Son kar yağışında Konya Büyükşehir belediyesi ana arterleri zamanında açtı. Ancak görebildiğim kadarıyla ilçe belediyeleri sınıfta kaldı. Ara sokaklar ve köy yolları uzunca süre kar ve buzla kaplı kaldı. Birçok köy yolu kapalı olması nedeniyle ulaşım sağlanamadı.
Burada bir göndermede büyükşehir yasasına dokunalım. Konya bir uçtan bir uca yaklaşıkt600 Km. Konya Büyükşehir belediyesi buralara hizmet nasıl götürecek. Merkezde bile birçok köy ya da yeni haliyle mahalle de hizmetler kış şartları nedeniyle aksadı. Daha gelecekte nasıl olacak bilmiyorum.
Geçtiğimiz günlerde Sızma Mahallesi sakinlerinden bir gurup ziyaretime gelmişler ve bu uygulamadan şikâyetçiler. Otobüste ve hizmet alımında yetersiz kalan büyükşehir belediyesinden şikâyet ettiler. Gelecekte vatandaşın üstüne yüklenecek vergi ve diğer yüklerle büyükşehir yasasından daha çok şikayet gelecek ama, artık zaman geçti. Bundan sonra nasıl düzeltilir bilemiyorum.
 

Bu yazı toplam 183 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.