1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Kabalak; “Öğrenciler meslekleri iyi tanıyıp, sevmeleri ile başarılı olurlar.”
Kabalak; “Öğrenciler meslekleri iyi tanıyıp, sevmeleri ile başarılı olurlar.”

Kabalak; “Öğrenciler meslekleri iyi tanıyıp, sevmeleri ile başarılı olurlar.”

Özel Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Osman Kabalak, öğrencilerin gelecekteki meslek yaşamlarında başarılı olabilmesi için eğitim- öğretim süresince mesleklerini iyi tanımaları, kabullenmeleri ve sevmelerinin önemli olduğunu söyledi.

A+A-

Öğrencilerin meslek seçime önem vermeleri gerektiğini belirten Osman Kabalak, “Meslek seçimi, kişinin birçok meslek arasından kendi kişiliğine özelliklerine ve yeteneklerine uygun olduğunu düşündüğü, doyum alacağına inandığı işe yönelmesidir. Öğrencilerin gelecekteki meslek yaşamlarında başarılı olabilmesi için eğitim öğretim süresince mesleklerini iyi tanımaları, kabullenmeleri ve sevmeleri önemlidir” dedi.
Hemşireler Klinik destek elemanı olarak yerleştiriliyor
Hemşire yardımcılığı bölümünden mezun olanların klinik destek elamanı olarak çalıştırıldığını ifade eden Osman Kabalak, “Sağlık Meslek Liselerinin Hemşire Yardımcılığı bölümünden mezun olan öğrenciler, kamu ve özel sağlık kurum ve kuruluşlarına İş-Kur aracılığıyla Klinik destek elemanı olarak yerleştirilmişlerdir. Yerleştirilen öğrencilerimiz, poliklinik hizmetleri, hastayı muayene, tedavi ve girişimsel işlemlere hazırlama, işlem sonrası bakım ve takiplerini yapma, sağlık destek birimlerinde ve ameliyathanelerde ekip üyesi olarak görev yapmaktadırlar.”
İyi eğitimli hemşire yardımcıları sistemi olumlu etkiler
Özel Lokman Hekim Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Osman Kabalak iyi bir eğitim alan hemşire yardımcılarının sağlık sistemini olumlu etkilediğinin üzerinde durarak, “Klinik çalışmalarda ise, doktor, hemşire ve diğer sağlık elemanlarının çalışmalarına, görev yetki ve tanımında belirtilen hususlar doğrultusunda hastanın takibi, konsültasyonu, ameliyata hazırlık, ameliyat sonrası bakım ve takip, yoğun bakımlarda hasta hijyenini sağlama, hastaların beslenme ve mobilizasyonunu sağlama gibi hizmetlere katkıda bulunmaktadırlar. İyi eğitim alan hemşire yardımcılarının sağlıklı-hasta birey ve ailesine kaliteli ve güvenli bakım vermesi, tüm sağlık sisteminin sonuçlarını olumlu yönde etkilemektedir.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.