1. YAZARLAR

  2. Kadir İYİANLAR

  3. KAÇAK GÜREŞMEYELİM.
Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR

Kadir İYİANLAR
Yazarın Tüm Yazıları >

KAÇAK GÜREŞMEYELİM.

A+A-

Siyaseti bir kenara bırakalım. Eleştirilere açık olalım. Yazdığım yazılar ortadadır. Yanılmıyorsam 1996 veya 1997 yılı.

O günlerde çalıştığım gazetenin yemekhanesindeydik. Fetö çetesine ait bir kanalda Terörist başı vaaz veriyordu. Bazen de etrafındakileri etkilemek için ağlıyordu. Benim yetiştiğim yerde böylelerine tam bir NURAY denir.

Hala hayatta ve görevde olan kardeşimizden biri, ben sohbetlerinin hastasıyım. Dinlemeye doyamıyorum dedi. Kesinlikle kendisini fetö çetesini destekleyen biri olarak söylemiyorum, o günlerde kendisinin sohbetlerinden haz aldığını beyan ediyordu.

Bende dedim ki, hayatımda bir kez olsun bu şahsı dinlemedim, bana NURAY, YAPMACIK geliyor. Sevmiyorum, itici geliyor bu adam dedim.

Bugün dünya yarın Ahiret..

Yıl 2011 yanılmıyorsam. Hakimiyet Gazetesinde yazıyorum. O günlerde Sabah dershanesi manşet manşet Türkiye ve Konya dereceleri ile ilan veriyor. Şahsım, o günlerde yayımlanan yazımda şunları beyan etmişimdir:

Çok üstün başarılı öğrencileri bir sınıfa toplayıp onlar üzerinden on binlerce çocuğumuzun gelecek emelleri ile oynamayın. Aileler dershane parasını ne zor şartlarda ödüyor. Hükümet bir an önce dershaneleri kapatmalıdır, Devlet gerekli eğitimi ücretsiz vermelidir.

Belki de o tarihlerde Dershaneleri kapatın diyen benden başka bir şahıs yoktu. Herkes terörist başına saygıyla bağlılığını beyan ediyordu. Kavganın dershanelerden başladığı düşünülürse, kavganın bugününe bakarsan, çetenin hiç de arzu etmediği bir yazıyı ÇOK ÖNCELERİ kaleme almışım demek ki..

İl Hak Kütüphanesinde gazete arşivleri vardır. İsteyen gidip okuyabilir.

Bugün kahramanların yanında sahte kahramanlarda cirit atıyor. Keşke imkan olsa da 15 Temmuz gecesi, Kahraman Türk Milletinin cesaretinin darbecileri dize getirmesine kadar kimler, ya darbe başarılı olursa, neticeyi bekleyelim, koltuğu kaybetmeyelim diye düşündü acaba? Ben sayın Cumhurbaşkanımızdan sonra Devlet Bahçeli kadar onurlu, mert ve cesur bir siyaset adamını ilk dakikalarda göremedim. 1. Ordu Komutanına da ne kadar minnet duysak azdır, darbecilerin her türlü planını yerle bir etti.

8 Haziran 2017 tarihli yazımda; Evladı şehit olmuş Anne feryat ediyor, bu mu sizin adaletiniz, benim körpecik evladımı elimden aldılar, son derece lüks kıyafetlerle mahkemeye geliyorlar.

Ben kısasa kısas istiyorum diye kendini yerlere atıyor. Demiştim.

15 Temmuz’da Şehitler Köprüsünde Vatandaşlara seslenen Sayın Cumhurbaşkanımız, bundan böyle Guatemala da nasıl mahkumlar tek tip elbise giyiyorlarsa bunlarda aynı muameleye tabi tutulacak dedi.

Kendisine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yine şehit ve gazilerimize minnet duysak, haklarını ödeyemesek te, geride kalanlarına devlet olarak gerekenin yapıldığını açıklanması da Türkiye Cumhuriyeti’nin büyüklüğünün bir göstergesidir.

Yine Sayın Cumhurbaşkanımıza minnetlerimizi sunuyoruz.             

Ancak bir çok sorduğumuz sorulara da Sayın Cumhurbaşkanımızdan özellikle idam konusunda, Kaçan hainler ve terörist destekçisi ülkelerle ilgili bundan sonrası hakkında net bir açıklama yapmasını beklerdim.

Meclise gelirse sözü, 1 yıl zarfında oldukça geçerliliğini yitirdi, eskidi. Milletimiz Sayın Cumhurbaşkanımıza partili olmanın önünü açtı, her türlü yetkiyi verdi. Bugün kendisi Adalet ve Kalkınma partisinin Genel Başkanı..

Bu darbe öncelikle kendisine ve Millete yapıldığına göre, İdam tasarısını öncelikle meclise getirmesi gereken mensubu olduğu partinin boynunun borcudur. Meclise gelirse geçerse onaylarım demek yerine, Meclise gelecek, yasa Meclisten geçerse ne ala, geçmezse bu Vatandaş kimin ne olduğunu görecek ve yasayı Millete sunmamız gerekirse bu görevi büyük bir onurla kendilerinin huzuruna getirmekten kıvanç duyacağım demesi olurdu.

CHP ve HDP’DEN MİLLET MENFAATİNE BİR ŞEY UMMAK SAFLIKTIR. Ne varsa ne yapılacaksa İktidar partisi ile MHP birlikteliği ile yapılacaktır.

 

 

 

 

Bu yazı toplam 529 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.