1. YAZARLAR

  2. Ufuk Kendirci

  3. Kadro karmaşası 
Ufuk Kendirci

Ufuk Kendirci

Yazarın Tüm Yazıları >

Kadro karmaşası 

A+A-

Konyaspor'da son 1-2 ayda yaşanan eksikler yüzünden  her maçta farklı isimler ve dizilişler denendi. Bu isimler sahaya dönmeye başlamışken ve transfer tahtası da açıkken artık oturmuş bir şablon, takım iskeleti gerekiyor. Ömer Ali Şahiner sol bek olsun, olmazsa sağ açığa geçsin, 10 numara da boş olursa futbolcu performansını sahaya veremez.

Önceki haftalarda zorunlu hallerden(sakatlık ) sürekli bahsettiğim bir takımdaşlık vardı. Herkes mecburi birbirinin pozisyonuna yardım ediyordu. Ancak şimdi eksikler tamamlanıyor, oturmuş bir kadro lazım. 

Maçın skorunu baktığımızda ev sahibi takım oyunu domine ettiği düşünülebilir. Ancak öyle değildi. Birinci bölgede yapılan baskılarla Trabzonspor Konyaspor'a hata yaptırdı. İlk 45 dakikada golü Konyaspor hak ediyor gibi dursa da Nwakame bulduğu pozisyonla cezayı kesti. İkinci yarıda baskılı oynayarak rahat skor buldular. Göztepe maçında Jevtovic-Diomande tandemi soru işaretiyken alışılmış Jevtovic-Amir ikilisi çıkıp Bytyqi oynayamaz mıydı, bence oynayabilirdi. Amir 8 numarada kendini geliştirmişken geride oyun kurabilirdi.

Eduok, Milosevic, Musa Çağıran, Shengelia, Sokol kadro şişkinliği oluşturuyor. Ayrıca savunma yapmayı bilen, birinci sınıf stoper de yok. Antalyaspor maçı sonrası daha ayrıntılı konuşabiliriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar