1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. "KAHRETSİN! YİNE PARA KAZANDI"
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

"KAHRETSİN! YİNE PARA KAZANDI"

A+A-

Türkiye’deki solcul, sağcı, kemalist, batıcı, islamcı...  Aydınların ve halkın önemli bir bölümünün , Yunanın ve onu destekleyen batılı zalimlerin,  Kurtuluş Savaşında Türkiye’de yaptıkları zulümlerden, irtikap ettiği şenaatlerden bihaber yaşarlarken, 1966 yılında  “ Yunan Mezalimi Türkün siyah Kitabı ”(bu kitabı ben 1974 de okumuş Yunana ve Batıya karşı öyle bir nefretle dolmuştum ki unutamam)  adı ile bir kitap yazarak Türk gençliğini Yunan’a ve onun arkasındaki Batılı canilere  karşı bilinçlendiren bir insanın günümüzde  “yunan dostu” olarak yaftalanması sakatlığını, Lozan’da almamız gereken yerlerin (Musul, Kerkük, Batı Trakya, Adalar…)alınamamasından dolayı Lozan’ı bir hezimet olarak nitelendirip, fırsat bulduğumuz ilk  anda buraların alınmasının tarihi ve  hukuki alt yapısını hazırlayan bir mütefekkirin, bir tarihçinin linç edilmek istenmesinin  çarpıklığını; 2002 ile bu günü,  eğitim, ulaştırma, altyapı, alım gücü, şehirleşme, özgürlük, Batı karşısındaki duruş, emperyalizme karşı direniş… Konularındaki yükselişi ve olumlu gelişmeleri yazacakken; Kaşıkçı Cinayeti ile ülkemizde, İslam âleminde ve tüm dünyada ortaya çıkan tezatları, haksızlık karşısında susmaları ve insanlığa ve insanlık onuruna yakışmayan davranışları yazmak elzem olduğundan konuyu değiştirmek zorunda kaldım.
İŞTE BATI İŞTE ASYA, İŞTE KAPİTALİSTLER İŞTE KOMİNİSTLER
Ara başlıktaki “işte” lere,  “işte vahhabiler, işte modernler, işte Çağdaşlar, işte bilim, sanat, insanlık… Diye mangalda kül bırakmayanlar ve işte İslam Alemi…”  öznelerini de ekleyebiliriz. Bu günün insanı, dünyayı ve dünyadaki son gelişmeleri zahmet edip birazcık inceleyiverse, siyasi ve sosyal gelişmelere azıcık bir kafa yorsa,  tekmil gerçekleri tüm çıplaklığı ile görüverecek. Çünkü dünyadaki çarpıklık hiç bu kadar görünür olmamıştı.
Asırlardır başta İslam Dünyası olmak üzere tüm dünya, Batılı ve Asyalı emperyalistler tarafından propaganda ile biteviye kandırılıyordu. Asyalı (Çin, Rusya) ve Batılı(ABD, AB) Emperyalistlerin gerçek yüzü hiç bu kadar görünür hale gelmemişti.   Rabbe şükür ki insanlık,  lafa geldi mi “ adalet, eşitlik, insanlık, uygarlık, barış, aydınlanma, ilericilik, demokratlık, insan hakları, sosyalizm, sanat…” gibi yaldızlı lafları ağzından eksik etmeyen devletlerin/ medeniyetlerin aslında ne kadar kanlı, özünde ne kadar acımasız, uygulamada ne kadar katliamcı olduklarını; anladı.  Adaletten merhametten, medeniyetten, uygarlıktan fersah fersah  Uzak olduklarını  gördü. (daha doğrusu Rabbim gösterdi)
Suud’un işlediği katliamı (kaşıkçı Cinayeti) tüm çıplaklığı ile görüp kabul eden ABD ne diyor: “Evet doğru. Bu bir katliamdır, bu bir insanlık suçudur... lakiiin Para”. Suud’un işlediği katliamı  tüm çıplaklığı ile görüp kabul eden Avrupa ülkeleri ne diyor: “  “Evet doğru. Bu bir katliamdır, bu bir insanlık suçudur...lakiiin Para”.  Suud’un işlediği katliamı tüm çıplaklığı ile görüp kabul eden Çin, Rusya, Japonya, İslam Ülkeleri  ne diyor: ““Evet doğru. Bu bir katliamdır, bu bir insanlık suçudur...lakiiin Para”. Sadece Türkiye, sadece Osmanlının,  Selçuklunun, Fatihin, Yavuzun, Kanuninin, Yunusun, Ahmet Yesevi’nin, Mevlana’nın, Hacı Bektaş-ı Veli’nin, Nasrettin Hocanın ahfadı, Türk-  İslam Medeniyetinin temsilcileri, T.C Devletinin vatandaşları ve yöneticileri “Ama” Lakin” “fakat”  demiyor; hak diyor, adalet diyor, insanlık diyor. Ve böyle yaparak tüm insanlığın onur ve şerefini kurtarıyor.
BU ONUR HEPİMİZİN
Ey bu gün Türkiye’de ve Türkiye dışında yaşayan 90 milyona yakın Türkiye vatandaşları VE Türkiye’nin bu tarihi duruşunu benimseyip alkışlayan herkes!  Müjdeler olsun size. Tarih sizi şöyle yazacak:  Herkesin, “Kahretsin yine para kazandı” dediği bir günde sizler insanlık onur ve şerefini kurtardınız. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.