1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kalaycı: "Gereken değeri vermiyoruz"
Kalaycı: "Gereken değeri vermiyoruz"

Kalaycı: "Gereken değeri vermiyoruz"

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada “Konya’nın kültür ve turizm açısından önemini” gündeme getirdi

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Kültür ve Turizm Bakanlığı Bütçe görüşmeleri esnasında yaptığı konuşmada “Konya’nın kültür ve turizm açısından önemini” gündeme getirdi.

Turizm Temel Kanunu Bir An Önce Çıkarılmalı

Turizm sektöründeki yapısal sorunları çözmek için başta Turizme Teşvik Kanunu olmak üzere İş ve Kıyı kanunu ve daha birçok kanundaki değişikleri de içinde barındıran bir turizm kanunu bir an önce çıkarılmalı.

 “Kültür ve Turizm Koruma Bölgesi” ilan edilmeli

Eylül ayında Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri'yle ilgili düzenlemeler yapıldı. Listeden bazı bölgeler çıkarıldı ve yenileri eklendi.Konya’da kültür ve turizm açısından büyük önem arzeden; UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Çumra ilçemizde Çatalhöyük Neolitik Alanı var Selçuklu'ya başkentlik de yaptığı için çok önemli Selçuklu eserleri var. Beyşehir Gölü'müz var. Ülkemizde en fazla ziyaret edilen Hazreti Mevlâna Müzesi gibi bir değerimiz var ama değerini kıymetini hakkıyla veremiyoruz.

Cihanbeyli KÜLTÜRHAN Projesinin revize edilmesi gerekiyor

Cihanbeyli ilçemizde Cihanbeyli Kültür Merkezi (KÜLTÜRHAN) Projesi geçen yıl yatırım programına da konuldu ama revize edilmesi gerekiyor ve hızla yapımı gerçekleştirilip, faaliyete geçmesini istiyoruz. Sayın Bakanım, bu konuda da desteğinizi bekliyoruz. 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.