1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Kalaycı’nın İddiaları!
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Kalaycı’nın İddiaları!

A+A-

Dünyamızda birçok konuda, birçok defalar iddialar ortaya atılır.
Bir şeyi iddia eden kişinin iddiasının doğruluğu veya yanlışlığı iddia edilen konunun aydınlığa kavuşmasıyla değer bulur.
Bazı iddialar ise sübjektif iddialardır. Bunu ispat etmekte oldukça zordu.
Günümüzde Türkiye’de de siyasilerin iddiaları var.
Bu iddiaları iktidar muhalefet, muhalefet te iktidar’ı yıpratmak veya halkı aydınlatmak için ortaya sürerler.
Hangisi doğru, hangisi yanlış olduğuna da halk karar verir.
Ortaya iddia atmak kolaydır.Ancak kim olursa olsun, insanlar bir şeyi iddia ediyorsa önce vicdanının sesini dinlemeli ve iftira ve asılsız karalamalardan uzak durmalıdır.
Geçtiğimiz günlerde MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı düzenlediği basın toplantısında Meram İlçesi Belediye Başkanı Dr.Serdar Kalaycı ve Türk ekonomisiyle, Sayıştay’ın denetimleri ile bazı ciddi ve düşündürücü iddialarda bulundu ve bunları Türkiye Büyük Millet Meclisine de taşıyacağını söyledi.
Şimdi bu iddiaların neler olduğunu satırbaşları ile aktarmak istiyorum. Kendilerinin bir heyetle Konevi konutlarını ziyaret ettiklerini, burada yaklaşık 5 bin vatandaşın yaşadığını ve mağdur edildiklerini, Meram Belediyesi tarafından yapılan konutlarda projeye uyulmadığını, Kentsel dönüşümün bir bahane, esas olanın rant olduğunu ve kentsel dönüşüm çerçevesinde arsanın kıymetli bölümünün belediye’ye kaldığını ve vatandaşlarında bu konuda Belediye Başkanı Serdar Kalaycıya ulaşamadıklarını dile getirdi. Doğru ya da yanlış. Bunu vatandaş test edecektir. Ancak Başkan Kalaycı ile bendenizde görüşmek istediğim halde bir aydır randevu alamadığımı buradan belirtmek isterim.
Milletvekili Kalaycı ayrıca bu konutlarda projede olmasına ve katılım paylarının ödenmesine rağmen hala doğalgaz gelmediğini ve kışı soğukta geçirdiklerini, yetkililerin vatandaşa yardımcı olmalarını istedi.
MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı Sayıştay’ın meclise denetim raporu değil, denetimsizlik raporu sunduğunu, kurumların denetimini yapılamadığını iddia etti. Vergide ise “Abidik, gübüdük” işleri yapılıyor dedi. Büyük firmaların üstüne gidilmez iken, 117 bin esnafı n ablukaya alındığını söyledi.
Ekonominin göstermelik ve yapay tedbirlerle gittiğini, Milli gelirin 5 yılda 500 dolar seviyesinde bir artış sağladığını, Türkiye ekonomisinin adı konulmadık bir kriz yaşadığını ifade ederken, Vatandaşın hemen hepsinin borçlu durumda olduğunu, Bankalara tüketici kredisinin 100 kat, kredi kartları borcunun ise 47 kat arttığını iddia etti.
Bunun arkasından da şu iddiada bulundu:
“Türkiye üretmeden tüketen,kazanmadan harcayan bir mirasyedi ve ülke olmuştur. Emekliler açlık sınırı altında maaşa mahkum edilmiştir.”
Bunları dinlediğinizde Türkiye için kapkara bir tablo ve önümüz görünmez bir karanlık içinde olduğumuzu düşünürken, iktidar partisi yetkililerini dinlediğimizde de, “Her şey güllük, gülistanlık, toz-pembe bir tablo görüyoruz”
Acaba bu iki iddiadan acaba hangisi doğru bunun kararını da siz verin.
Seçimler yaklaşırken yazımızı bir fıkra ile bitirelim.
Seçimler öncesinde kürsüye çıkmış olan aday, atıp tutuyor:
“Falanca parti komünisttir, ona oy vermeyin !”
“Yaşaaaa !”
“Filanca genel başkan masondur, ona oy vermeyin !”
“Varollll !”
“Şu parti de dinsizdir, ona da oy vermeyin !”
“Nurollll !”
Kalabalığın arasından biri sorar :
“Peki kime oy verelim ?”
“Bana oy verin, banaaaa !”
 

Bu yazı toplam 327 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.