1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kamu Hastaneleri Birliği Ramazanda da Hız kesmedi
Kamu Hastaneleri Birliği Ramazanda da Hız kesmedi

Kamu Hastaneleri Birliği Ramazanda da Hız kesmedi

Konya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı sağlık tesislerinin İdari ve Mali İşler Müdürleri ile müdür yardımcıları, hastanelerin idari ve mali açıdan değerlendirilmesi ve istişare toplantısında bir araya geldiler.

A+A-

Hastanelerin başta mali yapıları olmak üzere her yönden ele alındığı toplantıda Genel Sekreter Op. Dr. Gökhan Darılmaz’da yöneticilerde bulunması gereken özellikleri içeren ‘Evrensel Yöneticiliğe Bakış’ sunusunu gerçekleştirdi. İftar öncesi Konya eğitim ve Araştırma Hastanesi, Akşehir ve Ereğli Devlet hastanesi müdürlerinin sunumları ile başlayan çalıştay, sahura kadar devam etti. 


Hastane müdürlerinin ardından İdari hizmetler Başkanı Dr. Ahmet Ergin ve Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Mustafa Parlayıcı’da yaptıkları sunumlar ile genel sekreterliğin son durumu hakkında katılımcıları bilgilendirerek, hastanelerde dikkat edilmesi gereken hususların altını çizdiler.
Çalıştayın son bölümünde ise Mali Hizmetler Başkanı Gökhan Arıcan, sağlık tesislerinin genel mali durumlarından bahsederek, mali tablonun daha iyiye gitmesi için neler yapılabileceği konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Arıcan, hastanelerin mali giderlerinin azaltılması konusunda dikkat edilmesi gereken hususları mevzuat açıklamaları ile birlikte katılımcılara aktardı.

Genel Sekreterlik Muhasebe Yetkilisi Selahattin Olgun’da gerçekleştirdiği sunum ile Kamu Hastaneleri Birliği Yerinde Karne Değerlendirmeleri’nde yapılan yeni düzenleme ile artık muhasebe kriterlerinin de değerlendirme kapsamına alındığını belirterek bu konuda hastane idarecilerinin dikkat etmeleri gereken hususlara vurgu yaptı. Olgun, bayram öncesi hizmet alımı yöntemi ile çalışan personelin maaşlarının ödenebilmesi için gereken önlemlerin alınması konusunda da katılımcıları bilgilendirdi. 
Yapılan sunumların ardından Genel Sekreter Op. Dr. Gökhan Darılmaz, 2015 yılının gelir gider dengesi, kurumsal yapı ve idari yenilikler açısından en başarılı İdari ve Mali İşler Müdürleri’ne teşekkür belgesi takdim etti. Genel sekreterlik tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Müdürü Fatih Özyılmaz, Beyhekim Devlet Hastanesi Müdürü Arif Kıyak ve Akşehir Devlet Hastanesi Müdürü Numan Gül teşekkür belgelerini Genel Sekreter Darılmaz’ın elinden aldılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.