1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Kan İsteyen Yamyamlar !..
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Kan İsteyen Yamyamlar !..

A+A-

1.Dünya Savaşı sonrasında ve Kurtuluş Savaşından geride kalan günlerde yıllarca barışın, adaletin, kardeşliğin, huzurun ve güvenin merkezi olan Türkiye’de bazı lokal olaylar dışında dostluk ve kardeşlik hüküm sürmüştür. Bu tabloyu zaman zaman vatan hainleri, terör örgütleri bozmak istemiştir ama, bunlarında gücü Türk Milletinin huzurunu sürekli bozmaya gücü yetmemiş, zavallılara devletimizin güvenlik güçleri gereken cevabı vermiştir. Şimdilerde ise şeytanın dostları Türk Milletini kan’ın barutun içine çekmek istemektedir. 
İslamcılık adına, Din adıma, Milliyetçilik adına kardeşi kardeşe düşüren fitne tohumlarının atıldığı, kan içici sahte İslamcı teröristlerin barındırıldığı eğitildiği, fitne, husumet ölüm, yıkım teşvikçiliği sürdürülüyor. İstisnalarını bir kenara bırakırsak siyasetçisi ile gazetecisi- sözde yazarı ile akademisyeni ile şeytanın emrinde zehir kusuyorlar, düşmanlık aşılıyorlar, ortalığı karıştırıyorlar.
ABD-İngiltere Fransa şer üçgeni; Haçlı seferleri, Birinci Dünya Savaşı, Çanakkale Savaşları, Balkan Savaşları ve Kurtuluş Savaşı ile doyamadıkları Türk ve Müslüman kanını, ne yazık ki devşirdikleri münafık ve fasık, satılık işbirlikçilerle bir kez daha Ortadoğu’da Suriye’de, Mısır’da dökmeye devam ediyorlar. Dileyelim bize bulaşmasın, bulaştırılmasın.
Irak; Türkiye’deki üsler kullanılarak işgal edildi, yakıldı, yıkıldı. Petrol şer güçlerin eline geçti ama kardeş katliamları devam ediyor. Etnik, mezhep bölünme ile birlik parçalandı.
Libya katliam yıkım kaos planı yapıldı, uygulandı. Libya’da, petrol şer güçlerin eline geçti ama kardeş katliamları devam ediyor!
Acaba şer güçler Suriye’deki, Mısır’daki ve benzeri yerlerdeki akan masum ve Müslüman kanının durdurulması için mi, yoksa başka hesapları varda onu hayata geçirmek için mi harekete geçecekler. Dileyelim masum insanların kanı dökülmekten kurtarılır. İşin içinde başka hesaplar olmaz. Suriye Afganistan, Suriye Irak olmaz .
Olanlar; tarih bilgisinden mahrum, zihniyeti bozuk tiplerin hezeyanı değil de nedir ki?
Petrol kaynakları batılıların eline geçmiş, kardeş kardeşi öldürmüş, kentler yakılıp yıkılmış, hala utanmadan demokrasiden, insan haklarından bahsediyorlar. Bu Müslüman milletlerin başına bu diktatörleri, bu firavunları kim getirdi?
Bu ne pişkinlik.
Ortadoğu’da ne zaman ki; İngiliz-Fransız fitne tohumları ekildi, Osmanlı hâkimiyetini kaybetti. Bölge, kan, savaş, yıkım bölgesi haline geldi. Bu durum büyüyerek devam ediyor. Nerde duracağı da belli değil. Afganistan, Irak, Sudan, Yemen, Mısır ve Libya’nın yaşadığı acı, Suriye’de yaşatılıyor.
Hesaplanan ve düşünülen ise bölgede yaratılan kaos devam edecek. Kaos aşamasında son ülke Türkiye’dir.
Suriye; dünyanın en huzurlu, en hoşgörülü ülkelerinden biriydi. Etnik kimliklere, dinlere ve mezheplere özgürlük, orada örnekti. Şimdi ise birbirlerini katlediyorlar.
Suriye ile ortak bir tarihi, ortak bir kültürü paylaşıyor, aynı coğrafyada birlikte yaşıyoruz. Kim kurdu, kim kışkırtı belli ama, Eset bunları bir türlü anlamak istemiyor.
Bugünkü dünyayı; şerrin ve her türlü insanlık dışı yaşamın sembolü olan şeytan yönetiyor.
İslam dünyası; bu coğrafyayı kan denizine çeviren bu senaryodan nasıl kurtulacaktır?
Müslümanlar şeytanın dostluğunu bırakıp Allah’ın dostluğuna yönelmedikçe İslam dünyasındaki kaos bitmeyecektir. Yüce Kitabımız Kur’anı Kerim, Bakara suresinde ne diyor?
“Siz onların dinine dönmedikçe onlar sizden hoşnut olmazlar!”
İnsan isek; Akıl bilim öncülüğünde, din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin Türkiye’de, bölgede, Dünya’da barışı, savunmak ve korumak zorundayız. Mazlumun, kimsesizin, haklının yanında, katilin, gaddarın, firavunun, şeytanın karşısında olmak durumundayız. Hep birlikte bu işi yapmalıyız.
Unutmayalım ki, insanların en aşağılığı haksızlıkla insanları katledenlerdir.
 

Bu yazı toplam 241 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.