1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Kapitalist Çalıyor Komünist Oynuyor
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Kapitalist Çalıyor Komünist Oynuyor

A+A-

Komünist, faşist, kapitalist, sağ, sol, emperyalist, antiemperyalist, burjuva, proletarya… Batı bataklığının yetiştirdiği ve dünyaya ihraç ettiği zehirli zambakların bir kısmı. Batı, dünyaya, olaylara, insana, insanlar arası ve devletlerarası ilişkilere maddeci gözle bakar. Ruh, vicdan, merhamet, öbür âlem… Bunlar yoktur, Batının kitabında. Bundan dolayı Batı Kültürü ile yetişen milletler acımasızdır, yalancıdır, sahtekârdır, katildir, sömürücüdür, ikiyüzlüdür, çıkarcıdır. 2. Dünya savaşında 50, birinci dünya savaşında 10 milyonun ölmesinden hiç rahatsız olmaz. Tarihte birçok ırkı (Kızılderili-Aztek-İnka-Maya) kökünden kazıyan Batı, günümüzde elan Afrika’da, Ortadoğu’da katliamlarına devam ediyor. Coğrafi olarak Batının dışında kalan, fakat onların propagandasına kapılan diğer medeniyetlerin zavallı çocukları bu ikiyüzlü ve sahtekâr medeniyetin zehrine maruz kaldıklarında. Onlar gibi düşünmeye, onlar gibi hareket etmeye mecbur kalırlar.
Dünyaya, dünyayı yaratanın gözüyle bakmayınca sürekli yanılırız. Allah Teâlâ, evreni, zamanı, ahireti sonra da insanı yarattı. İnsanı bu dünyada başıboş bırakmadığını bildirdi. İnsana bu dünyada nasıl davranmasını gerektiğini, ailesi ile, toplumla, devletle olan ilişkilerinde ki kuralları açıkladı. Bu kuralları bilip uygulayanlar diğerlerinden daha dengeli ve daha mutlu oldular. Uymayanlar ise başta kendileri olmak üzer tüm dünyayı mahvettiler.

Ortadoğu’daki gelişmelere bu gözle bakarsak hadiseleri daha iyi değerlendiririz. AB Ülkeleri, ABD, Rusya Batı kültürünün zehir saçan son temsilcileridir. Bu nedenle Ortadoğu’da yaşayan biz Müslümanlar (Alevi, Sünni, Türk, Kürt, Arap, Acem fark etmez… ) hadiselere bu gözle bakmazsak, Katil acımasız Batıyı ve onun planlarını bilmezsek daha çok acı çeker, daha çok iç savaşlar, daha çok katliamlar yaşarız. Batı görünürde iki kutuplu görünür, lakin özde birdirler. Kapitalist, komünist, faşist ayırımı karşılarında Müslümanlar veya batılı olmayan bir medeniyet olmadıkça hüküm fermadır. Batı ne zamanki kendi dışında bir medeniyetle mücadele etmek zorunda kalır o zaman hemen bir araya gelip ittifak küraralar. Bunun en büyük misali 2. Dünya savaşında gerçekleşti. Güya Kapitalist ABD‘nin en büyük düşmanı Komünist Rusya idi. Lakin 2. Dünya savaşında Komünist Rusya ile kapitalist ABD İtalya’ya ve Almanya’ya karşı nasıl birleşiverdiler.
Bu gün aynısı İslam dünyasında yaşanıyor. Kapitalist ABD ve AB çalıyor KOMİNİST PYD /PKK ve Şia’nın bir kısmı oynuyor. Kapitalist ABD, katil Esed’i son anda nasıl vurmaktan vazgeçti. ABD ve İsrail yıllardır en büyük düşman ilan ettikleri İran’la nasılda kol kola girdiler. PYD, İran, Şii milisler… Batının münafık yüzünü unutmuş gibi onlarla işbirliği içine giriyorlar, lakin bu grupların bilmesi gereken en önemli gerçek şudur: Batı hilekârdır. Batı ikiyüzlüdür batının tanrısı çıkarıdır. Bu gün sizinle iş tutan bu katiller yarın herhangi bir durumda sizleri anında satarlar. Komünist PKK/PYD, sosyalist KYB ve Goran, güya Şii Haşdişabi ve İran, bu katillerin silahı ile dindaşlarını bölgedaşlarını vuruyorlar. Osmanlı’ya karşı Araplarda aynı yolu izlemişlerdi. Saddam’da bu katillerin rehberliğine inanmıştı. Suud, yıllardır bunlara akıttı paralarını, Türkiye ABD ile NATO’da sürekli müttefik zannetti kendini. Lakin Kıbrıs hadisesinde de Ortadoğu meselesinde de, en son Suriye ve Irakta hanya’yı Konya’yı öğrendi. “Zebûn-küş, Avrupa Kuvvetten başka hak tanımaz.” Körle yatan şaşı kalkar. Ayıdan dost, kapitalistten, komünistten, faşistten dost olmaz. Yine de siz bilirsiniz bizden söylemesi.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum