1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Karabağ bizimdir ilelebet bizim kalacak
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Karabağ bizimdir ilelebet bizim kalacak

A+A-

Canımız Azerbaycan yine terör devleti Ermenistan’ın saldırısına maruz kaldı. Bu saldırılar bizi yine yüreklerimizin yaraladı. Nasıl yaralamasın, Azerbaycan halkı Türk ve Müslümandır.

Bu vesileyle belirtelim ki, Azerî diye bir kavim yok. Azerbaycan’daki insanlarda Azerî değil. Özbeöz Türk’türler.

Türkleri parçalamak isteyen Stalin Türklere farklı adlar takmış, Azerbaycan Türklerine Azerî, Kazakistan Türklerine Kazak, Tacikistan Türklerine Tacik, Özbekistan Türklerine Özbek gibi isimler vermiştir. Oysa bunların hepsi Türk’tür.

Son günlerde Azerbaycan ile terör devleti Ermenistan arasında yaşanan çatışmaların mazisi asırlar evveline gediyor.

Ermenistan denilen yerde uydurulmuş bir devlettir. Çünkü orası Türk Revan Hanlığının topluğunun toprağıdır ve Erivan Revan’ın tahrip edilmiş halidir.

Bugünkü savaş yeni başlamış değil aksine 1989’a başlamıştır. Sovyetler Birliği’nin 1991 yılında dağılmasıyla yeni bir boyut daha kazanmış ve silahsız ve Azerbaycan’ın çaresizliğinden istifade edilerek toprakları işgal edilmiştir.

Bırakınız Dağlık Karabağ’ı Ermenistan denilen yerler ve İran’ın önemli bir kısmı bile Azerbaycan toprağıdır.

Karabağ ise 1992 ile 1994 yılları arasında yaşanan savaşla işgal edilmiştir.

İşgal sırasında bir milyon Azeri kardeşimiz topraklarını terk ederken binlerce Türk kardeşimizde şehid edilmiştir.

Bu 27 yıllık süreçte Azerbaycan topraklarından asla vazgeçmedi. Bugün Ermeni teröristlerin son günlerde yine saldırıları artırması sonucu bu sefer Azerbaycan Ermeni teröristlere Türkiye’den aldığı İHA ve SİHA’lar ile çok ağır kayıplar vermektedir.

Ermeni teröristler cephede Azerbaycan ordusunun karşına çıkamadığı için her zaman yaptıkları alçakça saldırlar ile sivil yerleşim yerlerine saldırıp masum sivilleri katletmektedirler. Bu hem alçaklığın, hem de çaresizliğin göstergesidir.

Azerbaycan ordusunun karşında hareket edemez hale gelen Ermenilerin binlerce teröristi ve askeri araçlarını etkisiz hale getirmiştir.

Azerbaycan 90’ların Azerbaycan’ı olmadığını dünyaya göstermiştir. Zira bu sefer Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında tek millet iki devlet olan Müslüman Türk Kardeşleri ve Türkiye bulunmaktadır.

1990 yıllarda dönemin Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey çatışmalar esnasında Türkiye’den vatandaşların tahliyesi için helikopter istediğini fakat Demirel bu talebini karşılamadıklarını söylemişti.

Bugün ise Azerbaycan halkına tüm imkânları ile yardım eden bir Türkiye var ve Azerbaycan inşallah en kısa süre işgal altındaki Karabağ’ı kurtaracaktır.

Bu yazı toplam 1547 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.