1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karaca'dan darbe açıklaması
Karaca'dan darbe açıklaması

Karaca'dan darbe açıklaması

Ülkelerin tarihlerinde kritik dönüm noktaları vardır. Gerçek anlamda kurtuluş mücadelelerinin yaşandığı, milletlerin canına kast etmiş hainlerin sahne aldığı, işbirlikçi yaklaşımlarla kendi ülke insanına ve ülke varlığına kast eden durumların yaşandığı dö

A+A-

Küresel aktörler, ülkemiz gibi jeopolitik durumu ve tarihi geçmişi itibarıyla hep adaletle anılmış ve mazlumların yanında tarihteki yerini almış bu coğrafyada “çiğ süt emmiş” birilerini bulmakta çok zorlanmıyorlar maalesef.

15 Temmuz akşamında da benzerlerinin ortaya koymaya çalıştığı bir senaryo ile bir darbe kalkışması yaşandı. Devlet otoritesine kafa tutmaya çalışan, pervasız, cüretkâr, ölçüsüz, ilkesiz, omurgasız, ülkemizin tarihinde düşmanların bile milletimizin fertlerine ve ülkemizin bağımsızlığının sembolü kurumlarına revâ görmeyeceği muameleleri kendi insanımıza layık gören gözü dönmüş, global güçlerin uşağı paralel hainler, planlarını icraata koydular. Ancak başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükümetimiz, parlamentoyu oluşturan partilerimiz, sağduyulu asker, polis ve diğer kamu görevlilerimizin direnişine hızla destek veren milletimizin dik duruşu ile bu kötü tablo, ters yüz edilip planlayanların başına geçirilmiştir.

Bu sırada yaşanan olaylar esnasında, asker, polis ve sivil vatandaşlarımızdan şehitlerimiz oldu. Allah rahmet eylesin. Ömer Halisdemir gibi kritik noktalara damga vuran birçok şehidimiz yanında Sabri Ünal ve Kazanlı Mustafa Zorova benzeri yüzlerce gazimiz, yazılan bu destanda hayatî önemde role sahiptirler. Şehitlerimize Allah’tan (C.C.) rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Böyle acı tabloları ülkemizin bir daha yaşamamasını temenni ediyoruz.

Buna cüret eden hainleri lanetliyoruz. Ülkemizin içine düşmesi muhtemel korkunç tabloya rağmen, farklı gerekçelerle, milletimizle aynı duyguları paylaşamayan veya kasten paylaşmayan “his ve duygu fukaralarını” da kınıyoruz. Milletimizin yaşadığı darbe gecelerinde olanlarla ilgili bir nebze empati yapmak yerine, hain bir terör grubunun eylemi sonucunda ölen vatandaşların anısına dikilmiş anıtın(!), yoğun 15-16 Temmuz badiresinde gördüğü hasarla(!) ilgili basın açıklaması yapmayı yeğleyen merkez konseyi yönetimimizin bu davranışını da tasvip etmediğimizi, bu davranışın bizi temsil eden merkez yapılanmamıza yakışmadığını, Konya Tabip Odası üyesi tüm meslektaşlarımız adına kamuoyu ile paylaşırız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.