1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karakap 'Eczacılar olarak yastayız'
Karakap 'Eczacılar olarak yastayız'

Karakap 'Eczacılar olarak yastayız'

Konya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap, Ankara Tıp Fakültesindeki Eczacılara yapılan silahlı saldırı ve İstanbul Atatürk Hava Limanında haince yapılan terör saldırısını kınadıkları söyledi.

A+A-

Konya Eczacılar Odası Bşakanı Ecz. Cemil Karakap “ İstanbul Atatürk Hava Limanında haince yapılan terör saldırısını ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi bölümü eczanesinde meydana gelen dört meslektaşımızın hayatını kaybetmiş olduğu elim olayı kınıyor yaşamını yitirenlere Allah' tan rahmet: kederli ailelerine, yakınlarına ve tüm milletimize başsağlığı diliyoruz.

Halk sağlığına hizmet için zor şartlarda mesleğini icra eden eczacılar gerek hastanede, gerekse serbest eczacı olarak can güvenliği olmadan hizmetlerini sürdürmekteler. diyen Konya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap “ Kamu eczacılarımızı morgların yanında, nefes almanın bile zor olduğu, telefonları çekmediği karanlık hastane köşelerinde, niteliksiz, eğitimsiz personel ile çalıştıran bu anlayış değişmedikçe, eczacıya sağlık çalışanı olarak gereken değer verilmedikçe, bu cinayetlerin artmasından çok korkuyoruz. Korktuğumuz başımıza geliyor, hem de göz göre göre geliyor. Keşke hiç yaşanmasaydı ama bu katliam da gösterdi ki, bu talebimiz sadece mesleki haysiyet meselesi değil, aynı zamanda can güvenliği meselesidir. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin tırmandığı bu günlerde, sağlık çalışanını şiddet uygulanabilir kılan, onların saygınlıklarını korumayan yapıdır. Sağlık çalışanlarının mesleklerine ve saygınlıklarına yaraşır koşullarda çalışmasını beklemek de bizlerin en doğal hakkıdır. Daha fazla canımızı, daha fazla meslektaşımızı kaybetmeden, bugün, hemen, kamuda çalışan eczacılarımızın çalışma koşulları düzeltilmelidir.”dedi
Ayrıca önceki gün İstanbul Atatürk Hava limanında terör saldırısı ve patlamasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diler, yaralı vatandaşlara bir an önce eski sağlıklarına dönmelerini temenni ediyoruz.. Haince yapılan saldırıyı, Terörü ve terörü destekleyenleri şiddetle lanetliyoruz.” Dedi.

Artık hiçbir meslek mensubumuzu kaybetmek istemiyor, bu tür haberler duymak istemiyoruz.
Bu olayların meydana gelmesinde ihmali bulunan her kim ve kimler var ise yargı önünde hesap vermeleri için biz eczacı örgütleri sonuna kadar duracağız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.