1. YAZARLAR

  2. Erol Kutlu

  3. Karanlıktan aydınlığa
Erol Kutlu

Erol Kutlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Karanlıktan aydınlığa

A+A-

15 Temmuz karanlıktan aydınlığa çıktığımız bir geceydi. Yıllarca devletin içine girip, burada kadrolaşan, kendilerinden başkasına yaşam hakkı tanımayan Fetullahçı Terör Örgütü, 15 Temmuz’da hain bir işe kalkıştılar. Başarılı olmaları halinde ülke karanlığa gömülecek, yıllarca kardeş kanı akmasına neden olacaktı.

Ülkeyi bir işgale açık hale getirme projesi olan 15 Temmuz darbe girişimi, halkımızın dirayeti ve Cumhurbaşkanımızın liderliği ile akamete uğratıldı. Büyük liderler ve büyük halklar kritik zamanlarda olaylara ve durumlara yaptıkları müdahalelerle belli olurlar.

Cumhuriyet tarihinin en kritik gecelerinden biri olan 15 Temmuz’da işte bu halk, bütün kesimleri ile işgal girişimine karşı durdu. O gece bir lider de halkıyla beraber darbecilere karşı durdu.

Düşünebiliyor musunuz, diğerleri gibi bildiri TRT’de okunduktan sonra şapkasını alıp gitseydi? Ne olurdu?

Yıllarca ülke karanlık bir çukurda debelenip dururdu. Yüzlerce insan ölür, kardeş kavgası yaşanırdı. Milyonlarca insan aşından işinden olurdu. Siyasetçiler cezaevlerine konulur, yıllarca siyaset yapma yasağı getirildi. Ekonomimiz dibe vururdu. Birileri her darbede nasıl bu ülkenin öz kaynaklarını kendilerine aktardıysa, 15 Temmuz hain darbe girişimi başarılı olsaydı aynıları olacaktı.

Bu milletin feraseti ve Cumhurbaşkanımızın cesaretli duruşu ile ülke 2. Kurtuluş Savaşı’ndan da başarıyla çıktı.

Hain darbe girişiminin 1. Yılında şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum, gazilerimize ise bir kez daha minnetlerimi sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar