1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay Belediye Meclisi’nden Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek
Karatay Belediye Meclisi’nden Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek

Karatay Belediye Meclisi’nden Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek

Karatay Belediye Meclisi, Suriye sınırında terör örgütlerine yönelik başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekâtı’na destek bildirisi yayımladı.

A+A-

Barış Pınarı Harekâtı’na tam destek verdiklerinin altı çizilen açıklamada “Karatay Belediye Meclisi olarak ülkemizin ve kahraman askerimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu vesileyle harekâtta şehadet şerbeti içen Konyalı şehidimiz Yunus Mermer’i ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyoruz. Konya’mız; sonuna kadar vatanımız, milletimiz ve kahraman Mehmetçiğimizin yanındadır” ifadelerine yer verildi.
Karatay Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, sınırlarımızın ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak üzere başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’na destek bildirisi yayımladı.
Karatay Belediyesi Meclisi’nin oy birliğiyle kabul edilen bildiride; Karatay Belediye Meclisi’nin sadece ülkesinde değil, bölgesinde ve tüm dünyada barışı savunan kahraman Mehmetçiğimizin her zaman yanında olduğu vurgulandı.
BARIŞ PINARI HAREKÂTI TÜM BÖLGEYE HUZUR VE GÜVENLİK VADETMEKTEDİR.
Karatay Belediye Başkanvekili Şaban Önal tarafından okunan bildiride şu ifadeler yer aldı: “Barış Pınarı Harekâtı, Türkiye için bir tercih değil zorunluluktur. Sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadadır. Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına Barış Pınarı Harekâtı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. Barış Pınarı Harekatı, bölgeye dönük okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz. Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtlarında olduğu gibi Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır.”
ÜLKEMİZİN VE KAHRAMAN MEHMETÇİĞİMİZİN YANINDAYIZ
Türkiye’nin bu harekatla gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan birinin de Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması olduğu kaydedilen bildiride başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiği, Türkiye’nin gerçekleştirilen harekâtın söz konusu bütünlüğün korunması için de önemli bir adım olduğu aktarıldı.
Tüm Türkiye’yi ve milletimizi birliğe, bütünlüğe davet eden bildiri şu ifadelerle son buldu: “Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkının ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekâtı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Karatay Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekâtı’nda ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Bu vesileyle, geçtiğimiz hafta ebedi aleme uğurladığımız şehidimiz Yunus Mermer ve tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. İnanıyoruz ki gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekâtın başarıyla tamamlanacağına yürekten inanıyor, kahraman askerimize muvaffakiyetler diliyoruz. Konya’mız vatanının, milletinin, devletinin ve kahraman Mehmetçiğin her zaman yanındadır. Ne zaman üzerimize bir vazife düşse her zaman göreve hazırız. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.