1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay Hakkını verdi!
Karatay Hakkını verdi!

Karatay Hakkını verdi!

Karatay merkez ilçeler arasında % 84.66'lık bir oranla yeni bir rekora daha imza attı. Referandum sonuçlarını değerlendiren Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Karatay'ın üzerine düşeni yaptığını söyledi.

A+A-

Referandumda tarihi bir zafere imza atan Türk milleti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın öncüsü olduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'EVET' dedi. 16 Nisan anayasa değişikliği oylamasında, Karatay ise % 84.66'lık rekor bir oranla yeni anayasa değişikliğine 'EVET' dedi. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı önünde seçim sonuçları değerlendirildi. İstikrara, büyük Türkiye'ye, güçlü liderliğe 'EVET' diyen Konyalılar ellerindeki Türk bayraklarıyla seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı önüne akın etti.

karatay-hakkini-verdi-(5).jpg

Dünya karşımızda duramadı

AK Parti Karatay Teşkilat binası önünde seçim sonuçlarını değerlendiren AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç vatandaşların kendisi ve geleceği için en doğru kararı verdiğini söyledi. Başkan Genç, "40 gün önceden başladığımız halk oylamasının finaline geldik. Bu süreçte emeği geçen başta Kadın Kollarımız olmak üzere, Gençlik Kollarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, Muhtarlarımıza ve gönüldaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. Referandum çalışmaları kapsamında türlü engellemelerle karşı karşıya kaldıklarına dikkat çeken Başkan Mehmet Genç, "Yeni Türkiye'nin şekillenmesinde, çıkılan bu kutlu yolda bir nefer olarak biz de varız dedik. Yine Karatay'ı en önde birinci yaptık. Karşımızda Dünya vardı, Avrupa vardı. Türkiye'nin güçlü yürüyüşünü durdurmak isteyenlerin oyununu halkımız EVET diyerek bozdu" ifadelerine yer verdi.

Bu zafer İslam dünyasına armağan olsun

Başkan Genç'in konuşmasının ardından söz alan AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Zeren ve AK Parti Karatay İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yıldırım, referandum çalışmaları kapsamında Karatay'ı üst sıralara taşıyabilmek için omuz omuza çalıştıkları söyledi.

Büyük bir zafer elde ettik diyen Muhammed Zeren, "Teşkilatımızla, Kadın Kollarımızla, Karatay Belediyesi Meclis Üyelerimizle Karatay'ın dört bir yanını gezdik. Bizler çok kutlu bir davanın neferleriyiz. Elde ettiğimiz bu büyük zafer İslam dünyasına armağan olsun" dedi. AK Parti Karatay İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yıldırım ise "bu kararın tek kazananı milletimizdir. Milletimiz geleceğine sahip çıktı ve istikrar ve güven için sistem değişikliğine 'EVET' dedi. Şimdi daha fazla çalışma daha büyük zaferlere imza atmadı zamanıdır" diye konuştu.

Karatay adını birinciliğe yazdırdı

Hükümet tarafından ülkenin geleceği için oylamaya sunulan bu karara en başından EVET dediklerini söyleyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, "Milletimiz kararını vererek, yeni bir dönemi başlatmıştır. Yeni dönemler, yeni heyecanlar demektir. Artık milletçe kenetlenerek geleceğe odaklanma zamanıdır. Yeni dönemde hepimize büyük sorumluluk düşüyor" dedi. Karatay'ın adını yine birinciliğe yazdırdığını söyleyen Başkan Mehmet Hançerli, "309 bin nüfuslu bir ilçe olarak almış olduğumuz oy oranıyla Türkiye'de bir numarayız. Teşkilatımız ve Belediyemiz; Mahalle toplantıları, taşra gezileri, genç kürsü programları ile üzerine düşeni fazlasıyla yaptı ve bu zafer kazanıldı" şeklinde konuştu. Anayasa değişikliğine Karatay olarak çok güçlü destek verdiklerini belirten Başkan Hançerli şöyle devam etti: "Karatay'ın mahalleleri arasında hangisinin desteği daha büyük diye bir yarış var. Bugünlere gelmek kolay olmadı. Bu ekip 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Mevlana alanında 27 gün nöbet tuttu. Yurt içinden ve yurt dışından yedi düvelle mücadele ettik. Karatay'ın yükü ağırdı. Tüm bu engellemelere rağmen Konya ve Karatay üzerine düşeni yaptı. Konya bu yönetim biçimine en fazla desteği verdi. Teşkilatımızla, Belediyemizle, vatandaşlarımızla üzerimize düşeni yaptık."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.