1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay Kent Konseyi’nin 2020 Yılı Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi
Karatay Kent Konseyi’nin 2020 Yılı Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

Karatay Kent Konseyi’nin 2020 Yılı Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi

Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürahim Arslan, toplantıda yaptığı konuşmada bir şehirde yaşayan herkesin sorumluluğu ve hayalleri olduğunu söyledi.

A+A-

Kent Konseyi’nin bu sorumluluk ve hayallere ev sahipliği yaptığını vurgulayan Arslan; "Şehir yaşamına sunduğu katkılar nedeniyle kent konseylerinin gelişmesi noktasında elimizden gelen gayreti göstermeliyiz. Çünkü kentler hepimizin, Yaşadığımız kentle ilgili hayallerimiz olmalı, bu hayallerimizi projelendirip yönetime sunmalıyız" dedi. 

HEDEFLERİNE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Kent Konseyi olarak göreve başladıkları andan itibaren özellikle gençlere yönelik çalışmalar için ortaya hedef koyduklarını aktaran Karatay Kent Konseyi Başkanı Abdürahim Arslan; "Bu hedefle ilgili özellikle gençlerimizle buluşmak istedik. Gençlerimizle ilgili lise müdürleriyle bir araya gelerek istişare ederek bu çalışmanın startını verdik. Başkanımız bütün okulları  gençlik ve spor müdürlüğümüzün organizasyonuyla ziyaret ediyor. Bizler de bu ziyaretlere eşlik ederek, Kent Konseyimizi anlatma fırsatı buluyoruz. Amacımız gençlerimizle okul saatleri dışında da eğitim ve sosyal programlarımızla bir araya gelebilmek. Bu kapsamda Kent Konseyimizin birlikte çalıştığı öğretmenler değer platformu var. Öğretmenlerimiz ile liseli gençlerimize yönelik çalışmalarımızı 2 aydır yönetiyoruz. Özellikle ara tatili değerlendirmek için her gün bir etkinlik gerçekleştirdik. Kadın Meclisimiz de ilçemizde sosyal sorumluluk projeleriyle Karatay'ımızın sosyal hayatına katkı sunuyor" dedi.

KARATAY'IN MENFAATİNE OLAN HER FİKRE KAPIMIZ AÇIK

Kent Konseylerinin yerel yönetimlerin hizmetlerine katkısına değinen Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ise; "Kent Konseyi bünyesinde yapılan çalışmaların ne kadar önemli olduğunu değişen ve gelişen dünyada artık hep beraber görüyoruz. Kent Konseyimiz kısa süre önce göreve başladı ve ilçemize uyum içerisinde hizmet ediyor. Toplumumuzun her kesimini Mevlana’nın hoşgörüsü ile kucaklıyoruz. Bunun için de konseyimiz bir çalışma platformudur. Bu konsey tüm vatandaşlarımızın kendini ifade edebileceği bir çatı ve şemsiyedir. Hemşehrilerimizin Konya ve Karatay için önereceği her fikre açığız ve uygun olan her şeyi yapacağımızı vaat ediyorum. Siyasi görüşü, düşüncesi, fikri ne olursa olsun şehrin menfaatine olacak her şeyi dikkate alıp ve hayata geçirilmesi için gerekli çabayı göstereceğiz." ifadelerine yer verdi. 

KILCA: KARATAY'A YENİ MEKANLAR KAZANDIRACAĞIZ

Karatay'ın çehresini değiştiren hizmetleri şehrin tüm paydaşları ile istişare ederek hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Hasan Kılca, "2019’da ilçemizde ilk olan birçok projenin yanında yenilikçi yaklaşımlarımızı ve katılımcı belediyecilik anlayışımızı ilçemize yansıtmaya gayret ettik. 2020’de de aynı anlayış ve çabayla ilçemize değer katmaya devam edeceğiz" diyerek fiziki, kültürel, sosyal belediyecilik hizmetlerinin yanında eğitime ayrı bir başlık açtıklarını söyledi. 

Başkan Kılca; "Bizim için eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdı ve geleceğin Türkiye’sinin daha güçlü temellerle inşasında önem bir husustur. Bu kapsamda Karatay'da bulunan 150 okulu ziyaret ediyoruz. Müdürlerimizle, öğretmenlerimizle tek tek görüşüyoruz, öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Okullarımızın ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında ciddi gayret sarf ediyoruz.." diyerek sözlerini tamamladı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.