1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay Semt polikinliği Hizmete açıldı
Karatay Semt polikinliği Hizmete açıldı

Karatay Semt polikinliği Hizmete açıldı

Karatay Belediyesi ile Konya Numune Hastanesi arasında gerçekleşen ortak protokol ile Karatay Belediyesi tarafından hayata geçirilen Numune Hastanesi Karatay Semt Polikliniği tören ile hizmete açıldı.

A+A-
Açılış törenine Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kamu Hastaneleri Birliği Konya Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Numune Hastanesi Başhekimi Halit Karaca,İl Müftüsü Şükrü Özbuğday, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, AK Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez ve Karatay Kaymakamı Mustafa Altuntaş’ ın katılımıyla Numune Hastanesi Karatay Semt Polikliniği’nin açılış töreni gerçekleşti.

Törende ilk olarak Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli söz aldı. Başkan Hançerli Akçeşme Mahallesi Piri Esat Caddesi ile Ufuk Sokağın kesiştiği noktada 1.612 m² arsa üzerine 3.568 m² inşaat alanında 2 katlı olarak yapılan Numune Hastanesi Karatay Semt Polikliniğinin iki Milyon Yedi Yüz Otuz Beş Bin Dört Yüz On Altı TL’ye mal olduğunu söyledi. Projenin temellerinin 23 Nisan 2012 atıldığını hatırlatan Başkan Hançerli 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını belirtti. Başkan Hançerli 8 tane sağlık ocağının yapımının tamamlanarak İl Sağlık Müdürlüğü’ne devredilerek hizmete girdiğini belirterek, Numune Hastanesi Semt Polikliniği’nin sağlık hizmetlerine yapılan en önemli yatırım olduğunu belirtti. Başkan Hançerli Karatay Üniversitesi yanına yapılması planlanan Araştırma ve Yüksek İhtisas Hastanesi’nin Karatay’a sağlık hizmetleri yönünden büyük bir değer katacağını vurguladı. Başkan Hançerli’ nin ardından söz alan Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci yapılan en iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu belirtti. Hasan Küçükkendirci 2004 yılında Konya’da 23 sağlık ocağı olduğunu ve ortalama 50.000 kişiye bir sağlık ocağı düşer iken; şu anda Konya il merkezinde Seksen’in üzerinde sağlık merkezi olduğunu söyledi. Hasan Küçükkendirci bu büyük gelişmede emeği geçen Karatay Belediyesi’ne teşekkür etti. Ardından söz alan Kamu Hastaneleri Birliği Konya Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Bekerecioğlu büyük emekler ile gerçekleşen Numune Hastanesi Karatay Semt Polikliniği projesinde katkısı olan herkese teşekkür etti. Ak Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez her hafta Pazartesi Saat 11:00’de olduğu gibi bu haftada Karatay Belediyesi’ nin hayata geçirdiği bir projenin açılış töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Her geçen gün Karatay’da hizmetin arttığına dikkat çeken Milletvekili Üzülmez; 10-15 yıl önce vatandaşların muayene olabilmek için bir gece önceden hastanelere gelip sıra aldığını, fakat yaşanan hizmet atakları ile artık her vatandaşın sağlık kurumlarından en iyi derecede istifade edebildiğini dile getirdi. Ardından söz alan Karatay Kaymakamı Mustafa Altuntaş Karatay’ın yapılan hizmetler ile her gün daha ileriye taşınarak büyük bir gelişme gösterdiğini belirtti. Konya Numune Hastanesi’nin yeni yapılanması ile Türkiye’nin en modern tıp merkezlerinden biri olacağını vurgulayan Kaymakam Altuntaş başta Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Protokol konuşmalarının ardından İl Müftüsü Şükrü Özbuğday’ nın yaptığı dualar eşliğinde Numune Hastanesi Karatay Semt Polikliniği hizmete açıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.