1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Karatay'da kaçak yapıya geçit yok
Karatay'da kaçak yapıya geçit yok

Karatay'da kaçak yapıya geçit yok

Karatay Belediyesi kaçak, ruhsatsız ve mevcut projeye aykırı yapılaşmayla mücadelesini sürdürerek özellikle tarihi dokuyu zedeleyecek kaçak yapılara izin vermiyor.

A+A-

Karatay'ın planlı ve programlı bir ilçe olması için her türlü gayretin gösterildiğini ve kaçak yapı konusunda taviz verilmediğini ifade eden Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünce tespit edilen kaçak yapılar hakkında gerekli uyarıların yapıldığını ve bu uyarılara rağmen önlemler alınmadığı takdirde 3194 sayılı imar kanunun 32. ve 42. maddesi gereğince yıkım işlemlerinin yapıldığını söyledi. Yapı ruhsatı alınmadan yapılan inşaatlara belediye kaçak inşaat ekiplerinin yerinde müdahale ettiğini ifade eden Hançerli, ilçenin farklı bölgelerinde belediyenin tüm uyarılarına karşı, proje harici yapılan inşaatlara Karatay Belediyesi kaçak inşaat ekiplerinin müdahale ettiğini belirtti. Şems-i Tebrizi mahallesinde faaliyet gösteren bir kafe işletmede belediye ekiplerinin kaçak yapı tespit ettiklerini dile getiren Başkan Hançerli, yapılan uyarılara rağmen işletmenin gerekli düzenlemeyi yapmadığı ve bu çerçevede alınan encümen kararıyla kaçak yapının belediye kontrolünde işletme sahipleri tarafından yıkıldığını vurguladı.

Yapılan çalışmalarla kaçak bina ve yapıların önüne geçilerek Karatay'ın daha estetik görünüme kavuşturulması hedeflendiğini kaydeden Başkan Mehmet Hançerli, kaçak yapılaşmanın önüne geçme konusunda yapılan çalışmalara vatandaşın kanun ve mevzuatlar çerçevesinde kalarak destek verdikleri takdirde düzenli ve sağlıklı bir Karatay'ın ortaya çıkacağını sözlerine ekledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.