1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. KARATAY'IN GENÇLERİ GELECEĞE İMZA ATIYOR
KARATAY'IN GENÇLERİ GELECEĞE İMZA ATIYOR

KARATAY'IN GENÇLERİ GELECEĞE İMZA ATIYOR

Gençlerin kişisel, toplumsal, kültürel, sanatsal, sportif ve iletişim konularında gelişimlerine katkıda bulunmak üzere yola çıkan Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. 

A+A-

2019 yılının yol haritası belirlendi
2019 yılında gerçekleştirilmesi hedeflenen projeler ile ilgili de istişarelerde bulunulduğu toplantıda gençlerin gelişimlerine katkıda bulunmak program ve faaliyetlere katılımlarını sağlamak için yapılması gerekenler belirlendi. Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi'nin gönüllülerle birlikte çalışmalar yaptığını belirten Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Aydemir; Gençlerin toplumsal hayata etkin katılımını sağlayacak en önemli kurumların başında Gençlik Meclislerinin geldiğini kaydetti. 
Öğrencileri mesleğe hazırlıyor
Gençlere yönelik faaliyetlerini hız kesmeden sürdüklerini dile getiren Başkan Mehmet Aydemir; "Dünya gençliğinden geri kalmamamız gerekiyor. Dünyanın her yerinde kişisel bilgi ve becerilerimiz ile aranan bireyler olmalıyız. Bu ülkenin geleceği bizleriz. Geleceğe yönelik çok önemli projeler yürütüyoruz. Sportif aktiviteler, gençlik merkezlerinde düzenlenen gelişim kurslarının yanı sıra, üniversite öğrencilerine yönelik teknik geziler düzenleyerek öğrencilere teorik bilginin yanında pratik bilgiye sahip olması adına çalışmalar yürütüyoruz" dedi.  
"Tüm gençler Üniversiteli olsun istiyoruz"
Karatay Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa yürütülen çalışmalarla birlikte Üniversite hayali kuran gençlere hem eğitim hem de sosyal etkinlikler alanında katkı sunmaya devam ettiklerini söyleyen Aydemir; üniversite sınavlarına hazırlık derslerinin yanı sıra rehberlik desteği de etkili oldu diyerek; Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi’nde üniversiteye hazırlık aşamasında kurs programlarının yanı sıra birçok sanatsal ve sosyal etkinliklerle gençlerin motivasyonlarının artmasını sağladıklarını aktardı. Mehmet Aydemir bu doğrultuda teknik ve kültürel geziler düzenleyerek gençlerin birbirleriyle kaynaşma fırsatı bulduklarını dile getirdi. 
Karatay Gençlik Meclisi Üniversitelerde
Karatay Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi olarak gençlerin her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Mehmet Aydemir; genç fikirlerin dile getirilmesi için KTO Karatay Üniversitesi ve Necmettin Erbakan Üniversitesi'ne kurdukları stantlar ile Karatay Gençlik Meclisi ailesinin yeni üyelerine kucak açtıklarını söyleyerek genç arkadaşlarımızla birlikte istişarelerimize devam edeceğiz" dedi. Başkan Mehmet Aydemir; Çalışmalarında desteklerini esirgemeyen Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ‘ye ayrıca teşekkür etti. UFUK KENDİRCİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.