1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kardeş Ailemle umutlar yeşeriyor
Kardeş Ailemle umutlar yeşeriyor

Kardeş Ailemle umutlar yeşeriyor

Zalimler tarafından zulüm gören Müslümanlara ve muhtaç ailelere yardım eli uzatan Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER), ‘Kardeş Ailem’ projesiyle savaşın etkisinde kalan ailelerin yaşama tutunması için yardım ediyor

A+A-
‘Kardeş Ailem’ projesi hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan AYDER Basın Koordinatörü Umut Çimen, Kardeş Ailem projesinin şu ana kadar yaptıkları en önemli proje olduğunu belirterek, “Filistin'den Çeçenistan'a, Bosna'dan Azerbaycan’a, Arnavutluk'tan Burkina Faso'ya onlarca yardıma muhtaç aile Türkiyeli Müslümanlar ile 'Kardeş Aile' oluyor” dedi.

İslam düşmanlarına karşı savaşan mücahit aileleri, şehit ve gazi aileleri, esir düşen ailelerin hayatlarını sürdürebilmesi için Türkiye’den bakıcı ailelerin destek olduğunu ve bu projenin 2 yıldır faaliyette olduğunu aktaran Umut Çimen, “Bu proje örnek bir yardım kampanyasıdır. Savaş olan Müslüman ülkelerinde, cephede savaşan mücahit kardeşlerimiz, arkalarında bıraktıkları ailelerine başka Müslüman ülkeden herhangi bir aileyi ‘Kardeş Aile’ yaparak her ay düzenli olarak bazı masraflarını karşılayan bir proje yaptık. Biz AYDER olarak Suriye, Filistin ve Çeçenistan gibi ülkelerde yardımcı kuruluşlarımızla birlikte aileleri belirliyoruz ve nakdi olarak yardımlarda bulunuyoruz. İslam için, namusu ve vatanı için savaşan mücahitlerin gözü arkada kalmaması için biz cephe gerisinde umut bekleyen ve muhtaç olan ailelere, başka bir Müslüman ailenin yardım etmesi için aracı oluyoruz. Bulduğumuz aileyle kardeş olmak isteyen aile, aylık 150 liradan başlayıp isteğine göre para yardımında bulunuyor” diye konuştu.“5 ÇEŞİT AİLE’YE HİTAP EDİYORUZ”
Kardeş Projem kapsamında 2 ay öncesine kadar 4 çeşit aileye baktıklarını ama yakın zamanda bir zaruret oluşturan Davetçileri de eklediklerini ifade eden AYDER Basın Koordinatörü Umut Çimen, “2 yıldır yürüttüğümüz Kardeş Ailem projesi kapsamında 4 çeşit aileye bakıyorduk. Ama AYDER temsilcilerinin Afrika ve Müslüman ülkelerde yaptıkları tespitler üzerine Davetçileri de ekledik. Şu anda proje kapsamında; Şehit, Mücahit, Esir, Gazi ve Davetçi aileler olmak üzere 5 çeşit aileye ‘Kardeş Aile’ bulunuyor” şeklinde konuştu. 2 yıldır yürüttükleri faaliyetlerle 200’den fazla aileye hitap ettiklerini söyleyen Çimen, özellikle şehit ve mücahit ailelerine ulaşmak istediklerini belirterek, “İslam düşmanlarına karşı Çeçenistan, Filistin, Suriye gibi ülkelerde savaşan mücahitlerin gözü arkada kalmaması için Mücahit ailelerin bakımını üstleniyoruz. Savaşta yaralanmış ve gazi olmuş, iaşesini tedarik edemeyen mücahitlerimizin ailelerine nakdi olarak yardımda bulunuyoruz. Esir düşmüş olan birçok suçsuz Müslümanın ailesi perişan durumda. Bizde bunları tespit ederek elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyoruz” dedi.“MİSYONERLİĞE DUR DİYORUZ”
Son olarak Afrika’da bulunan yoksul ülkelerde para ve birtakım meşgalelerle sömürülen Müslüman çocukları, Siyonistlerin ve Hristiyanların eline bırakmamak için çalışmalar yürüttüklerini ve misyonerlik çalışması yapanlara dur dediklerini belirten Umut Çimen, “Afrika’nın yoksul yerlerinde hepsi Müslüman olan küçük bir köyde bile kilise bulmak mümkün. Kilise’nin bahçesin, spor alanı, resim, kültür-sanat ve birçok etkinlikle cazibe alanı haline getirip çocuklara para vererek ellerine, ayaklarına ve çeşitli yerlerinde haç taşımaları isteniyor. Hiç çıkarmamaları halinde her ay düzenli olarak para verileceği vaadinde bulunuyorlar. Buradaki masum ve saf Müslümanların, misyonerlik tuzağına düşmemeleri için yardım elimizi buralara kadar taşımaya çalışıyoruz. Allah’a şükür bunu da başarıyoruz. Çocuklara ve yoksul ailelerine yardımda bulunarak aylık ya da yıllık masraflarını temin ediyoruz ve misyonerliğe dur diyoruz” ifadelerini kullandı./Mesut Ercüment
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.