1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kasapoğlu: Gençliğimiz geleceği inşa edecek
Kasapoğlu: Gençliğimiz geleceği inşa edecek

Kasapoğlu: Gençliğimiz geleceği inşa edecek

Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, "Dünyanın gelişimine ayak uyduramayanlar, bayrak yarışında geride kalmaya mahkum oluyorlar. Bilim, sanat, kültür ve sporla gelişen gençliğimiz geleceği inşa edecek." dedi.

A+A-

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul Aydın Üniversitesinin Florya Halit Aydın Yerleşkesi'ndeki 2018-2019 akademik yılı açılış törenine katıldı. 
Eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın da bulunduğu, İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Mustafa Aydın ve İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yadigar İzmirli'nin açılış konuşmalarıyla başlayan törende, Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, yeni akademik yılın hayırlı olmasını diledi.
Kasapoğlu, her başlangıçta bir heyecan olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:
"Bu heyecanın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Başarılarla dolu bir yıl temenni ediyorum. Eğitimin insan hayatında ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Dünyanın gelişimine ayak uyduramayanlar, bayrak yarışında geride kalmaya mahkum oluyorlar. Bilim, sanat, kültür ve sporla gelişen gençliğimiz geleceği inşa edecek. Dünyanın adalete kavuşması için gençlerimizin rolünün farkındayız. Gençlerimizin iyi bir eğitim almaları ve yüksek iletişim becerilerine sahip olmaları çok önemli. Dünya ile rekabet edebilmek için üretmekten başka çaremiz yok. Araştırmak zorundayız, okumak mecburiyetindeyiz, yazmak ve sesimizi, soluğumuzu başka diyarlara iletmek mecburiyetindeyiz. Hayallerimiz olmalı, bu hayalleri gerçekleştirmek için çok çaba göstermek lazım."
Tüm imkanlarla gençlerin yanında ve hizmetinde olduklarını vurgulayan Kasapoğlu, "Üniversite ve eğitim düzeyinde etkili olan pek çok çalışmanın içindeyiz. Yurtlar, krediler, burslar, gençlik merkezleri ve kamplarımız, spor merkezlerimiz yaptığımız çalışmaların en güçlü birer örnekleridir. İşimiz bunlarla bitmiyor. Daha yapacak çok işimiz var. Modern toplumda üniversitelerin 3 önemli işlevi gerçekleşir. Birincisi, bireylere sadece mesleki değil, meslek dışında olan sosyal ve eğitimsel donanım sunar. İkincisi, üniversiteler kültürel ve sosyal mirasın aktarılmasını, yorumlanmasını garanti eder. Üçüncüsü ise üniversiteler öğrencisinin sosyal ve siyasal bilinç kazanmasına katkı sağlayacak ortamları hazırlar." değerlendirmesinde bulundu.AA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.