1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Kasım 2015 Seçimlerine Giderken
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Kasım 2015 Seçimlerine Giderken

A+A-
Güç ve iktidar sahiplerini bekleyen en önemli iki tehlikeden birisi “güç zehirlenmesi veya iktidar sarhoşluğu” denen illet, diğeri ise etraflarını saran her türlü menfaat şebekelerinin ördüğü duvarın dışına çıkamamak, oradan dışarı bakamamaktır. Bu marazlardan azade olabilmek ise kavi bir imanı, ileri bir zekâyı, muhteşem bir siyasi tecrübeyi, ihlâslı bir duruşu, “dava”nın şahıslardan her zaman önde ve ehem olduğunun idrakine sahip olmayı, hak, adalet, hakkaniyet, ehliyet, emniyet ve liyakat esaslarını her daim birinci derecede vazgeçilmez addetmeyi, basireti ve feraseti gerektirir.
 
Bu hususta yapılacak her yanlış, önemsiz zannedilerek atlanan her bir ayrıntı, nedeni ve bağlantıları yeterince irdelenmeyen her bir referans sadece onay veren makamları değil, aynı zamanda milletin topyekün istiklâlini ve istikbalini de etkileyecek ve sebep olanları bu dünyada töhmet altında bırakırken, ahirette de mesul duruma düşürecektir. Dününden yeterince ders alamayanlar, yarınlarını muntazaman inşa ve ihya edemezler.
 
17-25 Aralık darbe girişimi tüm AK Parti kadroları açısından bir turnusol kağıdı olmuştur. Ancak ortaya çıkan tablonun yeterince iyi analiz edilememiş ve gereken tedbirlerin alınamamış olması 7 Haziran sonuçlarını doğurmuştur. Umarız ki gereken dersler çıkarılmış olsun.
 
Buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve “Yeni Türkiye” idealine kendini adamış Sayın Başbakanımıza bir kez daha seslenmek istiyorum; “Yeni Türkiye”nin eski tip siyasetçilerle, makam sevdalılarıyla, parası kadar konuşanlarla, halktan uzak, ülke gündeminden ve halkın gerçeklerinden bihaber, millet nezdinde karşılığı olmayan birileriyle kurulamayacağı gerçeğinden hareketle bu kez, 2015'in ikinci seçimlerinde çok daha seçici ve dikkatli davranıp, böylesi insanlarla yola çıkmayınız lütfen. Bu aziz ve necip millet her zor anınızda yanınızda oldu ve dualarıyla, oylarıyla, yürekleriyle, kelâmlarıyla, kalemleriyle, içten gayretleriyle hep destek oldu.
 
LÜTFEN BU SEFER ZOR ZAMANLARDA HER ŞEYLERİYLE YANINIZDA OLANLARLA, GERÇEK "DAVA ADAMLARIYLA" YOLA ÇIKINIZ.
 
LÜTFEN BU KEZ ÖNÜNÜZE UZATILAN “REFERANSLI LİSTELERİN” DIŞINDAKİ VATAN EVLÂTLARINI DA HESABA KATINIZ…
 
BU MİLLETİN BAŞKA AYAK SÜRÇMELERİNE VE BÜYÜK İDEALLERİNE ULAŞMA YOLUNDA YENİ ZAMAN KAYIPLARINA TAHAMMÜLÜ YOK ARTIK…
 
Not: Bu dostane uyarı ve önerilerimi sosyal medya ve Hakimiyet Gazetesi'nde ve internet haber sitelerindeki köşe yazılarımda, radyo ve TV programlarında, konferanslarımda defaten dile getirmiş olmama rağmen "karar vericiler" nezdinde çok fazla bir şeyin değişmemiş olması iki şekilde izah edilebilir;
 
Ya bahsettiğim duvarlar nedeniyle bu söylenenlerden bihaber kaldılar (büyük ihtimalle)
 
Ya da duydular, bigâne kaldılar.
 
Sonuç olarak her iki durum da millet adına üzüntü verici
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.