1. YAZARLAR

  2. Ahmet ÖZER

  3. Katil Esad
Ahmet ÖZER

Ahmet ÖZER

Yazarın Tüm Yazıları >

Katil Esad

A+A-

Katil Esad ailesi Suriye’nin başına 1970 yılında Hafız Esad ile gelmiş ve oğlu Beşar Esad ile devam ediyor. 1970'te Darbe ile iktidara gelen Hafız Esad bugün oğlunun yaptığı gibi Suriye’nin Hama kentinde büyük bir katliama imza atmıştır.

2 Şubat 1982'de Suriye Hükümeti'nin Müslüman Kardeşler'in Hama şehrinde başlattığı ayaklanmayı bastırmak amacıyla saldırarak, binlerce kişinin yaşamını yitirdiği katliamda yaklaşık Kırk Bin masum insanı katletti katil bir babadan böyle bir katil evlat meydana gelmiştir.

Hafız Esad’ın 2000 yılın da ölümünün ardından ülkenin başına geçen oğlu Beşar Esad babasının yolunu izleyerek Batının Arap baharı adını verdiği bazı ülkeler de diktatörlerin devrildiği iç karışıklar başladı bu karışıklıklardan Suriye de nasibini aldı. 15 Mart 2011'de daha fazla özgürlük istemek amacı başlayan barışçıl eylemlere Esad’ın askerlerinin sert müdahalesi ile çığrından çıkmış bu eylemler ülke geneline yayılmış ve iç savaşa dönüşmüştür.

Durumun bu hale gelmemesi için Türkiye büyük çabalar sarf etmiş ancak diktatör Esad vatandaşın tüm bu haklı taleplerini kulak ardı edip eylemleri sert bir şekilde bastırma yolunu seçmiştir. Ülkenin bu hale gelmemesi için dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan uyarılarını dikkate almamış ve Suriye bugünkü halini almıştır.

Bu savaşta Suriye rejimi insanlık dışı vahşete imza atmıştır, birçok kez masum sivillerin üzerine kimyasal silahlar kullanarak büyük katliamlara imza atmış çocuk, kadın, genç, yaşlı demeden kendi halkını katleden bu katil son olarak 5 gün önce İdlib kentinde kimyasal silah ile saldıran katil Esad çoğu çocuk 150 den fazla sivili katletmiş ve birçok insanı da yaralamıştır. Bu süreçte ABD göstermelik olarak Esad rejimine ait Şayrat Hava Üssü’nü vurdu. ABD’nin vurdum dediği hava üssünden 1 gün sonra Esad rejimi yine uçak kaldırarak sivilleri bombalamaya devam etti.

bu kadar katliam yapmasına yardımcı olan başta İran, Rusya, Çin gibi ülkelerdir. İran’ın diğer Ortadoğu ülkelerin de uyguladığı Mezhepçi tutumu devam ettirdiği Rusya ve Çin’in ise Ortadoğu’da kendilerine alan açma gayretlerinin olduğunu biliyoruz.

Peki içimizdeki Esad sevicilerin derdi ne onu anlamak zor. Hadi CHP ve Vatan Partisi en düzeyde ziyaret ederek katile destek mesajlarını ilettiler bu partiler bu destekleri ile bu soruna Mezhepçi yaklaştıklarını gösteriyor bunu da açık söylemekte bir behis görmüyorlar bunu CHP'nin bir milletvekili sosyal medya hesabın da açıkça söyledi. Türkiye İran Savaşa girerse ben İran’ı desteklerim diyerek yani mantık düşmanımın düşmanı dostumdur.

Peki Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak başkanlığındaki heyet ile katil Esad’a neden ziyarete gitti? ''Esad'a destek amacıyla Suriye'ye gitmedik. Biz, "Müslüman kanı dökülmesin diye gittik. Amacımız budur'' dedi. Peki size bu görevi kim verdi?

Tüm bu katliamlara rağmen ülkemizdeki Katil seviciler Esad’a söz söylemek yerine kendi ülkemizin sınırlarındaki terör örgütlerinin ülkemize karşı saldırılarını engellemek için Fırat Kalkanı harekatı yapılmasını bile eleştirecek kadar basiretsiz bir muhalefete sahibiz.

Yaşanan bu süreçte Suriye’den 4 Milyondan fazla insanın başka ülkelere göç ettiği ülke içinde ise 7.6 milyon insanın yer değiştirdiği resmi kaynakların verdiği bilgilerdir. Bu mültecilerin 3 Milyonunu Ülkemiz de biz misafir ediyoruz. Ülke olarak devletin ve özel kuruluşların bu insanların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için 20 Milyar Dolar para harcadık ve harcamaya da devam edeceğiz gibi gözükmektedir

Bu yazı toplam 629 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.