1. YAZARLAR

  2. Mehmet Kaçar

  3. Keltler ve türkije (türkiye)
Mehmet Kaçar

Mehmet Kaçar

Yazarın Tüm Yazıları >

Keltler ve türkije (türkiye)

A+A-

2000 yıllarında Keltler anavatanları olan Orta Avrupa’dan göç etmişlerdir. Çoğu İspanya Galya ve Britanya adalarına yerleşmiş diye bilgiler vardır.  Bu konu üzerine Aytunç Altındal’ın videosunu izledim ve alabildiğim kadar not aldım. Keltler ile ilgili bölümleri kaçırmadan not aldım.

Keltler ve Türkije (Türkiye)

Keltler Türkiye için en önemli Halk topluluğudur.  Dünya’ca meşhur olan Truva savaşları işte bu halkların yani Keltlerin savaşlarıdır.

Anadolu adı konmadan önce Galatea(Galata) denen bu bölgede yaşayan insanlar Keltti, burası Anadolu’nun göbeğiydi. Batı’da Uşak, Aydın, Eskişehir, Doğuda Sivas, Şarkışla civarı, Aşağıda Toroslar ve yukarıda Tonya, Merzifon, Samsun civarları. İşte bu bölge Galatea  idi yani Kelt’lerin gelip devlet kurdukları yerdi.

İ.Ö 700’lü yıllarda, Truva savaşlarından çok sonra, Keltler, İyonya denilen bu bölgeye geliyorlar. O zaman adı Anadolu falan değil, İyonya olarak geçiyor.

Keltler Galler’den yola çıkıp Yunanistan üzerinden İyonya topraklarına geliyorlar, geldiklerinde de buraya bir isim veriyorlar. Bu isim “TURKİJE” (J=Y diye okunur.)

Kelt’lerin geldikleri yer olan Galler’de ki en önemli şehirleri ve aynı zamanda başkentlerinin ismi Turkije yani Türkiye idi.  Keltler Türkiye’den gelip, buraya Türkiye’yi kurmak istiyorlardı, yani kendi Turkije’lerini.

Türkiye ismi bu topraklarda, Türkler’den önce de kullanılmış bir isimdir.

Peki bu bilgi nereden alındı?  Kelt’ler pagan dinine mensup insanlardı. Pagan rahipleri vardı, yani Druid’ler, kadın ve erkek Druid rahipleri ve bu rahiplerin tuttukları Anallar yani Zabıtlar vardı. Bu bilgiler o zabıtlardan alınmıştır ve bu belgeler halen vardır.

Mesela; İngiltere Kraliçesi  baş Durid’dir. Kral ve kraliçelerin en üst ünvanı Baş Druid rahibi ve rahibesidir.

Druid’lerin bir sembolü vardır, bu sembolün adı Golden Bough’dur. Yani Altındal demektir. Golden Bought yani altın dal’ın günümüzde ki ismi ise Ökseotu’dur.

Ökseotu Druid’lerin büyülerini, törenlerini yaparlarken kullandıkları daldır. 7. Yüzyılda, İslamiyet’in  hemen sonrasında, o dönemde İngiltere’nin en zengin kralı olan King Offa, Altın bir Sikke basıyor, bu altın sikkenin üstünde “Lâ İlâhe  İllallah” yazıyor. Bu Sikke(para) 180 derece çevrildiğinde" Muhammedün Resûlüllah” yazısı görünüyor. Bu İngiltere’deki ilk Müslüman etkisidir. Kral Müslümanlardan Tevrat’ta bahis edildiği gibi Tanrılar olmadığını tek bir Tanrı olduğunun bilgisini öğreniyor.

Yere batan sarnıcı ve Druid’ler için önemi Druid törenleri, Yere Batan sarnıcı eskiden bu kadar büyük değildir, yani oraya giden ziyaretçilere çok küçük bir kısmı gösteriliyordu. Asıl önemli olan ve büyük bir kısmı tahta perdelerle gizleniyordu.   Her yıl Nisan ayında, Druid’ler İstanbul’a gelirlerdi. Druid’ler burada Yere Batan Sarnıcı’nda gizlenen bu bölümde törenler yaparlardı. Törenlerin yapıldığı bu bölümde ters dönmüş olan Medusa Başı da bulunurdu. Medusa’nın bulunduğu o sulu alan Druid’ler için çok önemlidir, törenlerin yapıldığı en yakın tarihler 1963-64-65 yıllarıdır. Druid’lerin, Gnostiklerin Ökseotu ile yaptıkları bu  gizli törenlerden kimsenin haberi olmazdı, törenler 3 gün sürerdi, bugün Stonehenge denilen yerde yapılan törenlerin aynısıydı.

Druid’ler için sarnıçta bulunan ters dönmüş Medusa başının bulunduğu alan çok önemli bir yerdir. Çünkü orada kaynağının nereden geldiği bilinmeyen bir titreşim vardır, bu titreşim nedeniyle kadın ve erkek Druid’ler tören esnasında Medusa’ya sarılırdı. Bu titreşim halen vardır bu nedenle Medusa’nın çevresi demir parmaklıklarla çevrilidir.

Medusa oraya tesadüfen konmamıştır. Doğu Roma’lılar oraya Medusa’yı ters olarak bilinçli bir şekilde koymuşlardır. Roma oradan yayılan titreşimi Evil yani kötü, karanlık olarak kabul etmiştir. Ama bu karanlık Druid’ler için kutsal olarak görülmüş, çünkü Druid inancına göre Karanlık Aydınlığın anası yani aydınlık karanlıktan doğar bu nedenle Druid’ler Medusa’ya Mother Night demişler. Yani “Gece Ana” adını vermişlerdir.

Bu yazı toplam 4916 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.