1. YAZARLAR

  2. Kerim Candan

  3. Kendime Rağmen Ben
Kerim Candan

Kerim Candan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kendime Rağmen Ben

A+A-

Kendime Rağmen Ben

Buğra Yayınevi

Sayfa Sayısı:144

13 yaş ve üzeri

Nisan – 2017

Buğra Yayınevince basılmış olan Kendime Rağmen Ben, ergenlerde kişisel farkındalığı artırarak ergen ve gençlerin anne-babaları ile olan ilişkilerini geliştirmeyi amaçlayan deneme bir eserdir.

Kitapta kişiliğin şekillenmesinden itibaren çocukluk ve gençlik çağı dönem özellikleri ve sorunlarına dair verilen satır arası bilgilerin yanında gençlerin yaşadıkları dönem ve toplumla olan bağlarını vurgulamaktadır. Bu bağlar, popüler kültürün baskısı altında kalan kültürümüz ve değerlerimizin ışığında yazarın yaşam öyküsü ile de ilişkilendirilmiştir.

Bir kitap hayatınızı değiştirip kolaylaştırabilir.“Kendime Rağmen Ben” de güncel konu ve sorunlara olumlu bir bakış açısı kazandırmayı dert edinen bir kaygı ile okurların hayatını kolaylaştırmayı amaçlamıştır. Bunda ne kadar başarılı olup olamadığını siz değerli okurların geri bildirimleri ile zamanla göreceğiz ki ben şimdiden amacına ulaşmış olduğunu düşünüyorum.

Çünkü siz bir anne-baba, ağabey, eğitimci ya da en az bir ya da daha fazla gencimize yardımcı olabilecek bir konumda iseniz şimdiden onlarla ilişki ve iletişimlerinizi nasıl geliştireceğiniz konusunda bir çaba içerisindesiniz ki bu satırlar arasında bana katlanmak zorunda kalıyorsunuz!Bu anlamlı çabanızın onlar üzerinde de etkili olabilmesi için onların da kitabımızla tanışmasını ve okumasına yardımcı olabilirsiniz.İnsanları başarıya ulaştıran ve onları diğerlerinden öne çıkaran kritik dönemlerde almış oldukları küçük ama önemli kararlardır.

Kişisel değişim ve gelişimler dışarıdan zorlama ile değil içsel bir istek ve çaba ile daha sağlıklı olur. Bu nedenle de sadece sizlerin çabası yeterli olmayacağından önce kendiniz sonra sevdiklerinizi kitabımızla tanıştırarak önemli bir adım atabilirsiniz. Bazen atılacak küçük adımlar olumlu büyük gelişme ve değişimlere sebep olabilir. Bu güzel sebebe neden siz vesile olmayasınız. Bilemiyoruz aldığımız hangi önemli kararların hangi yaralara merhem olup iyileştireceğini, ya da kırık gönüllere bir nebze ferahlık sağladığını…

Kitabın da müellifi olarak, kitapla ilgili çok olumlu düşünceler içerisinde olmamı anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyorum. Bununla birlikte mükemmel olamadığımızı da biliyorum. Tarafsız bir gözle kitabıma yönelik olumlu iltifatlarımın yanında eleştirilerimi de sıralamak istiyorum. Fakat siz bu yazıyı okuduğunuzda yeni satışa çıkmış olacağı için daha elime alıp doyasıya bir inceleyemedim! Çünkü biliriz ki eleştiriyi bir tehdit aracı olarak değil de gelişmemize ve büyümemize bir vesile olarak görürüz.

Bizi engelleyen duvarları her zaman dışarıda ararız. Oysa bunların bazıları da duvarını kendimiz ördüğümüz kaygılar, takıntılar ve güvensizliklerdir. Kendimizi aştığımızda, sorunların çözümü ve başarı için önemli bir eşiği geçtiğimizde daha başarılı ve mutlu olacağızdır. Bu kitap da okurlarının kendini tanıması ve anlamasına, sorunlarla olumlu başa çıkma stratejileri geliştirmelerine önemli katkıları olacak bir başucu eser olacaktır.

Hiçbir başarı ve olumlu gelişme tesadüfi değildir. Bu başarıda mutlaka gizli ya da açık bir yardım vardır. Bu el, bazen bir anne, baba, öğretmen, okul yöneticisi ya da bir yakınımız ya da bir tanıdıktır. Bu el neden siz olmayasınız, neden bir başkasının hayatında önemli bir yer edinmeyesiniz…

Okurlarımız şunu unutmasınlar ki kendinize rağmen kendinize yardımcı olabilecek en yakınınızdaki kişi ise yine siz olacaksınız.

kerim-candanin-kose-yazisinin-altina-girecek.jpg

Bu yazı toplam 1652 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.