1. YAZARLAR

  2. Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

  3. Keyifli Ramazanlar, Eğlenceli İftarlar!!!
Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. Dr. Ahmet KAĞAN KARABULUT

Prof. dr. ahmet kağan karabulut
Yazarın Tüm Yazıları >

Keyifli Ramazanlar, Eğlenceli İftarlar!!!

A+A-

Ey Rabbimiz! Doğu Türkistan'da geçen haftalarda Çinli Polislerin tecavüzüne uğrayan ve sonrasında boğularak katledilen 8 yaşındaki müslüman kız çocuğu için, bu zulmü ve barbarlığı protesto etmek isterken katledilen sayıları 50 yi aşan soydaş ve dindaşlarımız için, Suriye'de bombalanan, elleri ayakları koparılan, Esed'in askerleri ve yandaşlarınca yok edilen kardeşlerimiz, yavrularımız, camilerde tecavüze uğrayan kız kardeşlerimiz için, Arakan'da yakılarak, boğularak öldürülen kardeşlerimiz, evlatlarımız için, Mısır'da sabah namazında secdede iken otomatik tüfeklerle taranarak şehit edilen, iradeleri hiçe sayılan, hakları zalimce gasp edilen müminler için, Irak'da, Afganistan'da bomba olup yağan demokrasilerle, Filistin'de, Lübnan'da İsrail mermi ve füzeleriyle paramparça olan, şehit olan minicik bedenler, analar, genç kızlar, aslan gibi delikanlılar için, Kaderi Kara Kıta Afrika'da açlık, susuzluk, hastalık ve iç savaşlardan ölen onbinlerce kardeşimiz için üzülmekten bile imtina eden biz mezhebi ve kursağı geniş müslümanlara, egosentrik düşünce ve yaşam tarzını benimsemiş zavallılara akıl, izan, vicdan ve merhamet nasip eyle. 

Bütün bu acılara sırt çevirip, umursamayıp, dizi ve reklam arası ibadetlerimizle sana ve affına yol bulamayacağımız gerçeğini idrak etmeyi nasip eyle. Zalimin ve zulmünün karşısında dimdik durmadan, hele hele zulme rıza gösterip, zalimlerin dillerini, söylemlerini kuşanarak ve onlara yaranmaya, yanaşmaya çalışarak ne adam gibi adam, ne de kul gibi kul olunamayacağını anlamayı ve bu idrakle yaşamayı bizlere lütfeyle. Bütün bunlar hiçbir şey ifade etmiyorsa, kalbimizde en ufak bir üzüntü dahi meydana getirmiyorsa da, yapacak bir şey kalmamış demektir. Bu durumda herkese önden bol garnitürlü soğuklar, taze tereyağları, lor peynirleri, çok özel ballar, arkasından tereyağlı çorbalar, çeşit çeşit su börekleri, zeytinyağlılar, en azından 2-3 çeşit bol etli ve lezzetli pilav ve ana yemekler, takiben bir kaç çeşit tatlılar ve çay, kahve, kola, meşrubatla süslenmiş, kuruyemiş ve meyvalarla tezyin edilmiş sofralar, yanında doyasıya tadabileceğiniz BOL MİKTARDA MÜSLÜMAN KANIYLA BİRLİKTE servis edilmekte, iştihalarınızın emrine amade sunulmaktadır. Afiyetle yiyiniz, içiniz efendim. Haa sonrasında da soda falan, amman ihmal etmeyiniz, zira insan kanı biraz şişkinlik yapabilirmiş diyorlar da.

Unutuyorsak, unutturuluyorsak, utanmıyorsak, hissetmiyorsak, üzülmüyorsak, her şeyimizle destek olamıyorsak, hiç değilse gözyaşlarıyla bu kardeşlerimizin kurtuluşu ve felahı için Rabbimize el açıp yalvarmıyorsak, ne diyelim, Ramazanınız mübarek, sazlı sözlü, fasıllı semazenli İFTAR SOFRALARINIZ KEYİFLİ VE EĞLENCELİ OLSUN EFENDİM. Rabbim her bir hal ve hareketimizi mizanına koyacaktır elbet. Ramazanı ona yakışır bir şuur ile idrak etmemiz temennisi ile...
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum