1. HABERLER

  2. KONYA

  3. 'Kıdem Tazminatı Türk İşçisinin Tek dayanağı ve kalesidir dokundurtmayız'
'Kıdem Tazminatı Türk İşçisinin Tek dayanağı ve kalesidir dokundurtmayız'

'Kıdem Tazminatı Türk İşçisinin Tek dayanağı ve kalesidir dokundurtmayız'

Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, son günlerde yine gündeme getirilmeye çalışan Kıdem Tazminatı konusunda Konya’dan bir kez daha seslendi.

A+A-

Türk-İş Genel Merkezi tarafından organize edilen ve Konya Dedeman Otelde gerçekleştirilen“ İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim” seminerine katılan Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay; Konya’dan bir kez daha sesleniyorum. Kıdem tazminatımızda başka dayanağımız yok. Türk-İş olarak Türk işçisinin önüne kıdem tazminatı ile ilgili olumsuz bir tablo kesinlikle koydurmayız Bunun her kesim tarafından bilinmesini bir kez daha istiyorum. Kıdem tazminatı Türk işçisinin hem tek dayanağı, hem de tek kalesidir. Kimseye dokundurmayız. Bu bizim kırmızıçizgimizdir.” Dedi.

Türk-İş Genel Merkezi tarafından 15. organizesi Konya Dedeman Otelde gerçekleştirilen “ İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim seminerine Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, Mali Sekreter ve Yol-İş Genel Başkanı Ramazan Ağar, Eğitim Sekreteri ve Teksif Genel Başkanı Nazmi Irgat, SGK Konya İl Müdürü Mustafa Murat Yavuz, İş-Kur İl müdürü Emrah Keleş, Türk-İş Konya İl Temsilcisi Abdülkadir Tamam ve konfederasyona bağlı sendikaların Konya Şube Başkanları ve üyeleri ile çok sayıda Türk-İş’e üye işçiler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından “İş Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitim “ seminerine ev sahipliği yapan Türk-İş Konya İl Temsilcisi Abdülkadir Tamak’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından kürsüye Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay geldi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay, yaptığı konuşmasında şu sözlere yer verdi.''Ülkenin değişik bölgelerinden her gün şehit haberleri alıyoruz. Bu durumun artık sonu gelmeli. Cumhuriyetimizin 93. yılını kutladık.

15 Temmuz Sürecini yaşadık. Kamuoyunda bu harekete darbe adı veriliyor ama bu bir darbe değil işgaldir. Ülkemizin herşeyinden en iyi şekilde faydalanan insanlar işgal hareketinde bulundular. 15 Temmuz'da 241 insanımız hayatını kaybetti, şehit oldu. Laz, Kürt, Çerkez, Alevi ayırımı yapmadan birlik ve beraberlik içinde ülkemize sahip çıkmalıyız. Vatanın birliği için beraber olmak mecburiyetindeyiz.

TÜRK-İŞ ortalama her yıl 16 seminer düzenliyor. Sendikalarımızın yaptığı seminerlerle birlikte bu sayı 100'e çıkıyor. 15 Temmuz'dan önce her platformda taşeron işçilerin kadroya alınması gerektiğini konuştuk ve sözünü de almıştık. Bu yaşanılan süreç bizim sorunlarımızı geride bıraktı. Ülkemizin öncelikleri ve gündemi değişti.
Kıdem Tazminatıyla ilgili tedirginlik yaşayan arkadaşlarımız var. Rahat olsunlar, herhangi bir geriye gidiş olmayacak. . Kıdem tazminatımızda başka dayanağımız yok. Türk-İş olarak Türk işçisinin önüne kıdem tazminatı ile ilgili olumsuz bir tablo kesinlikle koydurmayız Bunun her kesim tarafından bilinmesini bir kez daha istiyorum. Kıdem tazminatı Türk işçisinin hem tek dayanağı, hem de tek kalesidir. Kimseye dokundurmayız. Bu bizim kırmızıçizgimizdir. Ayrıca taşeron işçilerine verilen sözlerin takipçisiyiz.
TÜRK-İŞ'in 34 sendikası var. Bu sendikaların hepsi aynı görüşte değil. Ama hepimizin önceliği Türkiye. Birlik ve beraberlik içinde olmak zorundayız. Her kesim bu konu da üstüne düşen görevi yapmalıdır. Türk-İş ve Türk işçisi 15 Temmuz’dan bugüne kadar üstünü düşen görevi yapmıştır ve yapmaya devam edecektir.
Türk-İş olarak 15.ncisini Konya’da gerçekleştirdiğimiz “İş sağlığı ve İş Güvenliği Eğitim” seminerimizin Türk işçisine ve Türk halkına hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından “İş Sağlığı veİş Güvenliği Eğitim seminerine geçildi. Seminerde ilk önce Enis Bağdadioğlu (Türk-İş Danışmanı)Çalışma hayatında güncel gelişmeler, Dr. Orhan Ersun Civan( A.Ü. Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi) Türkiye’de İş Sağlığı ve güvenliği haklar ve ödevleri konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.