1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kılca; "İlçemizin ortak sesine kulak vereceğiz."
Kılca; "İlçemizin ortak sesine kulak vereceğiz."

Kılca; "İlçemizin ortak sesine kulak vereceğiz."

Yeni dönemin ilk Karatay Belediyesi Kent Konseyi Toplantısı, Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

A+A-

Karatay Belediyesi Kent Konseyi’nin yeni dönem ilk toplantısı gerçekleştirildi. 2 yıl süreyle görev yapacak kent konseyi başkanının belirlendiği toplantıda konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, katılımcı yönetim açısından kent konseylerinin önemli olduğunun altını çizerek, “Hemşehrilerimiz Karatay’ın sadece sakini değil, gerçek sahibidir. Onun için de ilçemizin ortak sesine kulak vereceğiz” dedi.

Yeni dönemin ilk Karatay Belediyesi Kent Konseyi Toplantısı, Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Karatay’da faaliyet gösteren kamu kurumları, muhtarlar, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve toplumun birçok kesiminden temsilcinin yer aldığı Karatay Kent Konseyi genel kurulu üyeleri katıldı.

VATANDAŞLARIMIZLA İSTİŞARE KANALLARIMIZI GENİŞLETECEĞİZ

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, programda yaptığı konuşmada katılımcı yönetim açısından kent konseylerinin önemli olduğunun altını çizdi.

Başkan Hasan Kılca, toplumun tüm kesimlerinin ihtiyaçlarına cevap veren hizmetlerde bulunan Karatay Belediyesi’nin yenilenen Kent Konseyi ile birlikte hizmet alanını ve kalitesini daha da genişleteceğini belirterek, “Bu şehrin ve bu ilçenin yaşayanı olarak insanlarımızın kendi yaşadıkları muhitlerin gelişimine de siyasi, kültürel, ekonomik, sosyal açılardan katkı vermesi en önemli hedeflerimizdendir. Bu bilincin oluşturulması için dayanışmayı, yerel kültürü ve yardımı odak alan sivil toplum ile diyalog ve katılım kanallarını çeşitlendirilecek ve güçlendireceğiz. Özellikle kadınlar, gençler ve STK’larla beraber çalışacağız. Şehir sadece insanın inşa ettiği değil, insanı da inşa eden canlı bir mekândır. İnsanı şekillendirir, geçmişini olduğu kadar bugününü ve yarınını da belirler. ‘Biz’ ve ‘bir’ olma hayalini inşa eder. Demokrasinin nüvesi olan şehir, şehirde yaşayanların katılımıyla yönetilir. Yerel yönetim bu açıdan demokrasinin ilk basamağıdır. Yerel ölçekte yapılacak ve halkımızı ilgilendirecek konularda vatandaşlarımızla istişare kanallarını daha da genişleterek, karar alma süreçlerine halkımızın daha etkin şekilde katılımını sağlayacağız. Çünkü vatandaşlarımız, Karatayımızın sadece sakini değil, gerçek anlamda sahibidir.

ŞEHRİMİZDEKİ GÜÇ BİRLİĞİNE KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Kılca, yerel yönetimlerde gerçek anlamda katılımcılığı sağlamak, vatandaşları sadece 5 yılda bir oy veren pasif katılımcılar olmaktan çıkarmak için halkın görüşüne başvurma yöntemlerini daha da geliştirme gayreti içerisinde olacaklarının altını çizdiği sözlerini şöyle tamamladı: “Konya’mızı diğer tüm şehirlerden ayıran en önemli özellik, şehirdeki kurumlar arasında sağlanan güç birliğidir. Yapacağımız bu çalışmalarla bu güç birliğinin daha ileri noktalara taşınmasında çaba sarf edeceğiz. Hizmet anlayışımızın temeli “insana hizmet, Hakk’a hizmettir” ilkesiyle hareket etmektir. Bize yönetim yetkisi ve sorumluluğu veren halkımıza müreffeh, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sunmak için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. İnşallah kent konseyimizle birlikte bu dönemde de insanı ve milleti merkez alan anlayışla yeni hedeflere ulaşma gayreti içinde olacağız.”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın konuşmasının ardından Karatay Belediyesi Kent Konseyi’nin yeni başkanını seçimine geçildi.

Abdürrahim Arslan, Karatay Kent Konseyi Genel Kurulu’nda oy birliği ile Karatay Kent Konseyi’nin yeni başkanı seçildi. Arslan yaptığı konuşmada kendisini bu göreve layık gören herkese teşekkür ederek, “Karatay Kent Konseyi olarak ilçemizde yaşayan hemşehrilerimizin istek ve taleplerini referans alarak sosyal ve kültürel alanlarda çalışmalar yürüteceğiz. Tek amacımız Karataylı hemşehrilerimizin huzur ve mutluluk içinde yaşamalarına katkı sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.