1. HABERLER

  2. ADANA

  3. Kılıçdaroğlu Adana’da Çiftçilerle Buluşacak
Kılıçdaroğlu Adana’da Çiftçilerle Buluşacak

Kılıçdaroğlu Adana’da Çiftçilerle Buluşacak

Chp Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu İle Birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana Programıyla İlgili Basın Toplantısı Düzenledi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Adana Tarımına Sahip Çıkıyor” gündemli bir günlük program için yarın Adana’ya gelecek.
CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile birlikte CHP Adana İl Başkanlığı Ahmet Albay Toplantı Salonu’nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adana programıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.
Dünyanın en verimli tarım topraklarına sahip olan Adana’da çiftçilerin yaşadıkları sorunlar nedeniyle her geçen gün üretimden uzaklaştığını dile getiren Barut, pamukla özdeşleşen Adana’nın pamuk üretiminden vazgeçtiğini kaydetti.
Pamuk üretimine bağlı olarak gelişen tarıma dayalı sanayinin de gerilediğini aktaran Barut, bu durumun kentin gelişimini de olumsuz etkilediğini kaydetti. Adana’da tarım topraklarının her geçen gün azaldığına işaret eden Barut, böylesine önemli bir sektörün bileşenlerinin Adana’da yaşadığı sorunları tartışıp, çözüm yollarını aramak için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Adana’ya davet ettiklerini söyledi.
Barut, “Yarın sabah Adana’ya gelecek olan Genel Başkanımız çiftçilerimizin sorunlarını bizzat kendilerinden dinleyecek ve CHP’nin bu sorunların çözümü için ürettiği politikaları anlatacak. Çiftçilerimizin konuşup, Genel Başkanımızın dinleyeceği ‘Adana Tarımına Sahip Çıkıyor’ toplantısına Adana’daki partili partisiz tüm çiftçilerimizi bekliyoruz” dedi.
ÇİFTÇİLER ANLATACAK, KILIÇDAROĞLU DİNLEYECEK
Kılıçdaroğlu’nun Adana’da ilk olarak tarım sektörüyle ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geleceğini belirten Barut, Kılıçdaroğlu’nun öğle saatlerinde ise Yemişli’de pamuk tarlalarında çalışan geçici tarım işçileriyle buluşacağını ifade etti. Kılıçdaroğlu’nun Karataş ilçe turunun ardından Adana’ya dönüş yolunda geçici tarım işçilerinin yaşam alanları olan çadırları da ziyaret edeceğini aktaran Barut, güzergah üzerindeki kahvehane ziyaretlerinin ardından Kılıçdaroğlu’nun saat 15.00’te Seyhan Oteli’nde çiftçilerle bir araya geleceğini söyledi. Barut, çiftçilerin bu toplantıda yaşadıkları sorunları bizzat kendilerinin anlatacağını ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun da onları dinledikten sonra CHP’nin tarım politikasını anlatacağını sözlerine ekledi.
Tarım Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı ve Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ise Cumhuriyet Halk Partisi’nin üreten ve hakça bölüşen bir Türkiye istediğinin altını çizdi. İktidarın tarım politikalarının yol açtığı olumsuz sonuçları anlatan Gaytancıoğlu, CHP’nin üreten köylüyü efendi yapmak istediğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.