1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kim bu Sezgin Baran Korkmaz? Bu kadar çok konuşulmasının sebebi de belli oldu
Kim bu Sezgin Baran Korkmaz? Bu kadar çok konuşulmasının sebebi de belli oldu

Kim bu Sezgin Baran Korkmaz? Bu kadar çok konuşulmasının sebebi de belli oldu

İşadamı olarak bilinen Sezgin Baran Korkmaz'ın ABD'nin talebi üzerine Avusturya'da tutuklandığı öne sürüldü. Korkmaz, özellikle son günlerde

A+A-

Kara para aklamakla suçlanan firari iş insanı Sezgin Baran Korkmaz'ın avukatı Mehmet Demir, ABD'nin talebi üzerine, Korkmaz'ın Avusturya'da tutuklandığını ifade etti.

Sözcü'ye konuşan Demir, yargılama sürecinin Avusturya'da devam edeceğini kaydederken, Türkiye'nin de iade talebi olduğunu söyledi.

Halk TV'de Fatih Ertürk ile Türkiye Nereye programına katılarak konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İsmail Saymaz şöyle konuştu:

  • Biliyorsunuz Sezgin Baran Korkmaz'ın Türkiye'de iş ortağı olan Kingston kardeşlerle ilgili ABD'de bir dava vardı.
  • Bu davada ABD'nin dolandırıldığı iddia edilmekteydi ve burada dolandırılan paranın bir kısmının Türkiye'de Sezgin Baran Korkmaz'ın sahibi olduğu şirketlere aktarıldığı iddia ediliyordu.
  • Sanırım yeni bir soruşturma var ve bu soruşturmada Sezgin Baran Korkmaz şüpheli olarak yer alıyor diye tahmin ediyorum. Bu doğrultuda bugün kendisi Avusturya'dayken ABD'nin talebi üzerine tutuklama işlemi yapıldı.
  • Şu an Avusturya'da tutuklu bulunuyor, tedbir altında. Ben avukatlarına ulaştım, avukatları bunu doğruladılar.  'Avusturya'da bir yargılama söz konusu olacak' dediler.
  • Biliyorsunuz Türkiye'de kendisi kara para aklama davasında tanık ve hakkında yakalama kararı var. Bu dava kapsamında Türkiye'ye bir iade süreci de işletiliyor.
  • Dolayısıyla bu yargılama sonucunda Sezgin Baran Korkmaz, ABD'ye yoksa Türkiye'ye mi iade edilecek zaman gösterir ama bugün itibariyle telefonu, telefonunun Whatsapp'ına en son saat 16.10'da girdiği görülüyor.

Öte yandan Korkmaz'ın tutuklandığına ilişkin ilk haber ABC gazetesinde yer almıştı.

SEZGİN BARAN KORKMAZ KİMDİR?

SBK Vakfı'nın internet sitesinde şu cümleler yer alıyor:

SBKV - Sezgin Baran Korkmaz Vakfı; kuruculuğunu Sezgin Baran Korkmaz’ın yaptığı, Türkiye’de başarılı yatırımlara imza atarak ekonomiye değer katan SBK Holding bünyesindeki “İyilik Projeleri”ni yürütmektedir.

"Çağdaş ve gelişmiş bir toplum için en büyük gereksinim eğitimdir" ilkesini benimseyerek hareket eden vakıf, bu alanda önemli yatırımlara imza atmıştır. Maddi imkansızlıklar içinde olan gençlerin eğitimleri ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için verilen bursların yanı sıra, Türkiye genelinde okul ve yurt binaları yaptırarak eğitime verdiği önemi göstermektedir.

SBKV Sezgin Baran Korkmaz Vakfı, kuruluşundan itibaren, eğitim alanında yaptığı yatırımların masraflarını vergiden düşmeyerek, bu "iyilik projeleri"nden bir kar beklentisi olmadığını da göstermiştir.

Eğitim projelerinin dışında "En İsabetli Yatırım, İnsana Yapılandır" misyonuna sahip olan SBKV Sezgin Baran Korkmaz Vakfı; şehit ve gazi yakınlarını, dul ve yetim ailelerini ve savaş mağduru mültecileri unutmayarak, gıda, barınma ve sağlık-ilaç yardımları ile erdemli, insani davranışa örnek olmaktadır.

Merkezinde "İnsan, Güven ve İyilik" olan tüm projeleri ile gelişimi hedefleyen SBKV Sezgin Baran Korkmaz Vakfı, hem Türkiye'de hem de dünyada öncü olmaya ve iyilik yapmaya devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.