1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. KİM BUNLAR, KİM BUNLAR O…. ÇOCUĞU P… BUNLAR
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

KİM BUNLAR, KİM BUNLAR O…. ÇOCUĞU P… BUNLAR

A+A-

Bir zamanlar futbol izlerken seyirciler, rakip takımın seyircisine  ya da, rakip takım oyuncularına tepki gösterip, Kim bunlar, kim bunlar diye tezahürat ederdi. Yine bu gurubun içinden bir gurupta cevap verirdi:
O
….çocuğu,
P. .  bunlar…

Şimdilerde tribünlerde pek bunları  duymaz olduk. Çünkü  cezası ve yaptırımları ağır olduğu için seyirciler bu tür  küfürlü, hakaret edici tezahürattan kaçıyorlar, ya da yaparlarsa takımlarına Futbol Federasyonunca ceza veriliyor.
Şimdi Türk Ordusu, Suriye’de sınır ötesinde  “Zeytin dalı” operasyonunu Özgür Suriye Ordusu ile birlikte yaklaşık bir aydır sürdürüyor.
Amaç buradaki terör odaklarını temizlemek.
Dünya’nın bir çok ülkesinden olaya olumlu tepki var ama, birde  sözde bizim dostumuz, müttefikimiz olan ülkeler ile yine sözde İslam ülkesi  olan bazı ülkelerden çatlar sesler var.
Fırsatı ganimete çevirmek isteyen, ağzından salyalar akıtan Yunanis’tan da  Ege’nin diğer kenarından havlayıp duruyor.
Bir zamanlar Türk Milli Futbol takımı Avrupa kupası maçlarında İrlanda ile yaptığı maçlar sonrasında, o dönemin Milli takım teknik direktörü  Mustafa Denizli :
“İçimizdeki İrlandalılar” demişti.
Bende  bu içimizdeki hainlere, satılmışlara, PKK , FETO, YPG ve diğer terör örgütü sempatizanlarına, Türk askerinin  Zeytin dalı hareketine karşı olanlara buradan sesleniyorum.

Kim bunlar, kim bunlar ?
Sanıyorum sizlerde bu yazıyı okurken cevaplıyorsunuzdur.
O…. Çocuğu, P…  bunlar.
Yani içimizdeki hainler
İçimizdeki FETO’cular, YPG, liler ve diğerleri.

Geçtiğimiz günlerde  Legal bir parti olan HDP Genel kurulunu yaptı. Buna bir diyeceğimiz olamaz. Çünkü Legal bir parti.
Ancak Mehmetçik Afrin’de şehid düşerken, Ankara’nın göbeğinde İmralı’daki 40 bin kişinin katiline  selâm ve saygılarını ileterek kongre konuşması yapanlar kimlerdir?
Yine soruyorum ve kendi sorumun  cevabını yine kendim veriyorum.
Bunların haddini de bildirmek gerekir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2014 yılında, Çankaya Köşkü’nde verdiği ilk resepsiyonda masalarına giderek sohbet ettiği HDP’liler, Pervin Buldan, İdris Baluken, Hasip Kaplan, Nazmi Gür, Kemal Aktaş, Adil Zozani, Erol Dora ve Sırrı Sakık’tır...
 Cumhurbaşkanının eşi Emine Erdoğan’ın “Nerelisiniz?” sorusuna, “Adıyamanlıyım, çok affedersiniz Türk’üm, tedavi oluyorum” cevabını veren Sırrı Süreyya Önder’dir....
Bugün Devletin  geleceği söz konusu iken , Türkiye Cumhuriyetinin, Türk Milletinin bekası için  yurt içinde, yurt dışında sınırlarımızda ,Afrin’de Mehmetçik şehid olurken, Ankara’nın göbeğinde, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne “işgalci” diyenler, Mehmetçiğin karşısındaki YPG’li teröristlere “kendini savunan halk” diyenler, dün resepsiyonlarda ağırlanan PKK-PYD-YPG yoldaşlarıdır...
Dün Dolmabahçe Sarayı’nda Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve İçişleri Bakanı Efgan Ala ile birlikte sebil bardağı gibi sıralanan ve sözüm ona silahsızlanma çağrısı yapan Sırrı Süreyya Önder ve yoldaşları değil midir?
Yakın geçmişte, devlet potokolu ile Ankara’da altına kırmızı halılar döşeyerek kabul ettiğiniz Salih Müslim’in, Barzani ve yoldaşları değil midir?
Evet... Onlardır... Ta kendileridir... Dün birlikte açılım süreci yürüttüklerinizdir, dün birlikte megri megri diye türkü söylediklerinizdir, dün birlikte Oslo’da pazarlık yaptıklarınızdır... 
Kimse kusura bakmasın ama OHAL ile cam filmine bile müdahale ediliyor, millî bayramların kutlanması bile sınırlandırılıyor, iptal edilebiliyor, fakat HDP’nin Ankara’nın göbeğinde devlete meydan okumasının önüne geçilemiyor öyle mi?
Önce şunu kafanıza ve varsa kuş kadar beyninize sokunuz.Demokrasi hiç kimseye, hiç bir kurum ve kuruluşa, hiçbir siyâsî partiye devlete meydan okuma, vatana ihanet etme, TSK’ya “işgâlci” deme, Mehmetçiğin kanına ihanet etme hakkı vermez.Demokrasi, içinde hainlerin de yaşayabileceği bir sığınak değildir...
***
Esed yanlısı güçler Afrin’e girecek. Bilmem bir şey anladınız mı ?
Bunun anlamı ne ?
TSK ve Özgür Surie Ordusu Afrin’e giderken, Zeytin dalı harekatında ESED’ rejimine karşı mı savaşacak ?
Peki Esed rejimini kim destekliyor ?
İşte burada oturup düşünmek lazım.
Hesap içinde hesap var gibi görünüyor.
Allah korusun,  Kaybeden yine biz olacağız, kazanan ise Rusya, İran ve ABD olacak gibi bir görüntü yok mu?
Dileyelim ki, yanılayım.
Terör örgütü PYD/PKK, Zeytin Dalı Harekatı ile 70’ten fazla noktanın kontrolünü kaybetmesi üzerine, rejim ile Afrin’e girmesi için pazarlığa hız vermişti.
Anadolu Ajansının dün sabah saatlerindeki haberinde, PYD/PKK’nın “Menbiç modeli” üzerinde uzlaştığı, Fırat Kalkanı Harekatı’nda Menbiç’te yapıldığı gibi, sembolik bir rejim birliğinin TSK ve ÖSO ile cephe hattına konuşlanacağı duyurulmuştu.
Bekleyip görelim, gelişmeler nasıl olacak…
***
Yazımı bir fıkra ile bitireyim:

Temel kurban bayramından bir kaç gün önce aldığı deve ile evine giderken Dursun ile karşılaşmış. Dursun ‘Hayrola Temel bu sene deve mi keseceksin?’ diye sormuş. Temel ‘Evet bu sene keseceğim, sonra 5 yıl kesmeyeceğim’ demiş. Dursun ‘Olur mu öyle şey, her sene kesmek gerekir’ deyince Temel ‘Olur, olur dün müftü efendiye Danayı beş kişi ortak kesiyor, ben tek başıma kessem, 5 yıl kesmesem olur mu? diye sordum. Müftü de ‘Yok deve’ dedi... 

Bu yazı toplam 363 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.