1. YAZARLAR

  2. Lütfi AYHAN

  3. Kimler Cihadist Müslümanlar mı Gayri Müslimler mi?
Lütfi AYHAN

Lütfi AYHAN

Yazarın Tüm Yazıları >

Kimler Cihadist Müslümanlar mı Gayri Müslimler mi?

A+A-

Dünya kamuoyunu ellerindeki iletişim araçları ve medya gücü ile istediği gibi yönlendiren karanlık eller gerçekleri yüzde yüz ters gösterebiliyorlar. Sahip oldukları büyük güç sayesinde efkar-ı umumiye ye akı kara, karayı ak diye yutturabiliyorlar. Bazı misaller ile bu gerçeklerin daha iyi anlaşılmasını sağlayalım.

Mesela, şu anda hangi İslam Devletinin askerleri bir Gayri Müslim diyarında bulunuyor? Mesela Türkiye,  Meksika’da Meksika ile ABD arasındaki sorunları bahane ederek, “burada büyük bir haksızlık var, evrensel değerler ayakaltına alınmış, Meksikalı göçmenler zor Şartlarda yaşıyor, bu nedenlerle Meksika topraklarında asker bulunduracağım, Bu toprakların gerçek sahipleri Kızıldereliler ile, sürekli ezilen zencileirn hürriyetlerini …”  savunmak için çaba sarfedeceğim dese ne olur? Veya İran,” İspanyadaki Katalonya problemlerini bahane ederek, “buraya demokrasi getirmek lazım. Katalon halkı kendi geleceğini kendi belirlemeli. İspanya, insan haklarına aykırı olarak kendisinden ayrılmak isteyen Katalon halkına zulmediyor, eğer  İspanya bu konuda gereken  adımları atmazsa gereğini yapacağız. katalon halkına her türlü (silah dahil) yardımı yapacağız dese ne olur? Suudi Arabistan elindeki o devasa para gücüne dayanarak, ABD ile kurduğu müttefikliğe güvenerek şöyle dese “Ey Myanmar devleti! Bak sen tüm dünyanın gözü önünde 500 bine yakın Müslümanı sürgün ettin. Binlercesini katlediyorsun. Bu böyle gitmez, ya bu zulme bir son ver, ya da ben müdahale edeceğim. Arıkanlı Müslümanların yaşadığı bölgeyi uçuşa yasak bölge ilan edeceğim. Eğer Mynmar devleti, gereken tedbirleri almazsa, evrensel hukuka uymazsa, evrensel insan haklarını çiğnerse… Oraya müdahale edeceğim…” Böyle bir manzarayı hayal edebiliyor musunuz?

  İslam İşbirliği Teşkilatının şöyle bir bildiri yayınlamasını hayal edebiliyormuşsunuz, “Almanya da, Fransa’da, İngiltere’de, ABD de İslam fobi sürekli yükseliyor. Bu ülkelerde yaşayan Müslümanlar sürekli taciz ediliyor, mabetleri saldırıya uğruyor, evleri yakılıyor, hakları gasp ediliyor… Bu sebeplerden dolayı gereken tedbirleri almayan bu ülkelerde, zulme uğrayan İslami grupların kendilerini korumaları için örgütler kurmalarını destekliyorum ve kurulacak bu örgütlere silah dâhil her türlü desteği vereceğim” dese ne olur?

ABD, AB, İsrail, Rus, Çin, Myanmar devletleri sürekli bir şekilde Müslümanların aleyhine bunları söylüyor, söylemekle kalmıyor bizzat söylediklerini uyguluyor. İsrail’e bakın! Kurulduğu 1948 yılından beri Mazlum Filistin halkının topraklarına el koydu. O tarihten bu yana Filistinlilere sürekli katliam uyguluyor. Buna ses çıkaran var mı? Bu zulme karşı Filistinliler basit bir karşı koymaya kalkışınca da adları “terörist “ oluyor, Cihadist “ oluyor. ABD ye bakın Afganistan’da 3,5, Irakta 1,5, milyon Müslümanı kırdı. Halende Ortadoğu’da terör örgütleri vasıtası ile Müslüman kanı dökmeye devam ediyorlar. Almanya’ya bakın Ortadoğu’da Müslümanların aleyhine çalışan ne kadar örgüt varsa hepsinin elinde bu devletin silahları, ceplerinde bu devletin paraları var. Budistlere bakın sürekli Müslüman kırıyorlar Arakanda. Çin ve RUSYA devamlı Müslümanlara, Türklere Orta Asyada zulmediyorlar. ABD, ÇİN, RUSYA, KANADA çok geniş topraklara çok değişik ırklara sahip olmalarına rağmen birisi çıkıp ta ABD, Rusya, Kanada, Fransa, İngiltere… Çok geniş topraklara sahipler, bunlar bölünmeli ve topraklarında yeni devletler kurulmalı diyor mu? ABD, de siyahlar sürekli zulme uğruyorlar, zenciler ABD den ayrılıp yeni bir devlet kurmalı diye konuşabiliyor mu?  

Evet manzara bu! Gayri Müslimler tarafından toprakları işgal edilen, vatandaşları katliama uğrayan, vatanları parçalanan, yeraltı zenginlikleri talan edilen… Müslümanlar, İslam ülkeleri… Buna rağmen Zalim olan, katil olan, acımasız olan, “Cİhadist!” olan yine Müslümanlar… Müslümanları sürekli Öldüren, İslam Diyarlarını sürekli bölüp parçalayan, Mazlum diyarlarını yakan, yıkan, Müslüman halklara ve mazlum milletlere  (Afrika, Ortadoğu, Orta Asya… Başta olmak üzere)  zulmeden… Gayri Müslümler ise sevecen, insani, çağdaş, modern, barışçı…

Dünya kamuoyunu etkileyecek iletişim araçları elimizde olmadığı müddetçe bu çarpıklık ilelebet devam edecek. Allah mazlumların ve Müslümanların yardımcısı olsun. Allah emperyalistlerin kâfirlerin, zalimlerin, sahte sevgi maskesi takarak dünyayı kandıranların da belalarını versin.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.