1. YAZARLAR

  2. Erol Kutlu

  3. Kış geldi kendinize iyi bakın
Erol Kutlu

Erol Kutlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Kış geldi kendinize iyi bakın

A+A-

Kış iyiden iyiye kendini göstermeye başladı. Hatta şehrin birçok ilçesinde karlar yağmaya başladı ki kimi için kışın anlamı lapa lapa yağan kar altında yürümek, kitap okumak iken kimi içinse Kar, Kış, Kıyamet…
Peki, bu soğuk havalarda evsizler ve dışarıda kalan hayvanlar ne yapacak? 
Gerekli önlemler alındı mı?
Belediyelerin birçok yerde Spor salonlarını evsiz insanlara açtığı biliyoruz ama daha sonraları evsiz insanlar ne yapıyor?
Bu soğuk kış günlerinde hayvanların sokaklarda aç ve susuz kaldığını biliyoruz. Allah razı olsun hayvanlara yaz kış bakan yardım eden iyi kalpli insanlar hala aramızda ve bu bizlere umut veriyor.
Peki, kışın bize getirdiği diğer sorunlar ne? bu sorunlardan birkaçı hatta en önemlisi grip olup günlerce hasta hasta yatmak, bunun olmaması için biran önce grip aşısını olmayı unutmayalım.
Bana göre ve en önemlisi ise elbette ‘Hava Kirliliği’ 
Hava kirliliği bilindiği gibi birçok kanserin başlıca sebebi kanser vakalarını artmaması için korbonmonoksit gazı salımınım en alt seviyele inmesi gerekmekte ve bunun için birçok ülkede özel tedbirler alınmaktadır ve dünya devi Çin, Rusya, ABD, Japonya gibi sanayileşmiş ülkelerin en büyük derdidir.
Diğer bir konuya değinecek olursak Belediyelerin Kış hazırlıkları Bu kış hazırlıkları ne ölçüde ne gibi plan ve hedefler var. Bu hazırlıkların biran önce yapılması ve vatandaşın mağdur edilmemesi gerekir.
Şehrin birçok bölgesinde gizli buzlanma nedeniyle trafik kazaları meydana geliyor, can kaybı yaşanıyor bunların olmaması için gerek biz gerekse belediyeler önlemini alsın ve önümüzdeki bu kışı güzel bir şekilde geçirme dileğiyle. Kendinize ve çevrenizdeki hayvanlara iyi bakın.


 
 

Bu yazı toplam 2095 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar