1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. KIYAMET SAVAŞI, DİNLER ARASI KAPIŞMA MI?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

KIYAMET SAVAŞI, DİNLER ARASI KAPIŞMA MI?

A+A-

Kıyamet savaşına adım adım yaklaştığımıza dair çeşitli haberler okuyoruz. Her şeyin doğrusunu rabbim bilir. Ama yorum yapmak gerekirse dünyada birikmiş bir enerji var. Bu enerjinin her an boşalması için patlama olabilir.

Burada Peygamber Efendimiz (sav)’in şu hadisi şerifi dikkat çekiyor; “Müslümanlarla Yahudiler arasında savaş çıkmadığı müddetçe kıyamet kopmaz. Uzun yıllardır bunu çeşitli dini kaynaklardan okumaktaydık. Müslümanların bu gerçekten uzak yaşantısı benim her zaman dikkatimi çekmiştir. Kuran ve Sünnet çizgisinden sapan ümmetin büyük çoğunluğu etrafında dönen oyunlardan ve üzerine kurgulanan senaryolardan bihaber yaşayamaz. Müslüman uyanık olmalıdır. İnancı yerinde olan mümin kimseler olası bir din savaşı durumunda dünya sefahatini bir kenara bırakarak, bize emanet edilmiş olan dini gerçeklerimizle hayat bulmayı bilmeliyiz.

Müslümanların birlik olmadığı ve başsız olduğu günümüzde Yahudi-Hıristiyan ittifakının büyük bir güç olarak dünyayı hegemonyası altına alma düşüncesiyle birçok ortak noktada buluşabilmeleri karşısında İslam dünyası üzerinde oynanmakta olan kirli oyun ortaya çıkmıştır. Hukukun yok sayıldığı karmakarışık bir dünyada yaşıyoruz. Yedi düvele hukuk dersi vermeye kalkanlar aslında yaşanan tüm zulümlerin ve katliamların baş müsebbipleridir. Dünyada adaletin tesisi ancak ve ancak Allah ve Resulüne itaat eden müminler kanalıyla sağlanacaktır. Bu kutlu görevi rabbim İslam toplumlarına lütfetmiştir. Ama İslam toplumlarında akla zarar bir gaflethâkim olmuş, din ve dindaşlarına karşı yapılan tüm zulümler karşısında sus pus olarak bir nevi adaletin temininde emperyalist zihniyetlerin kucağına oturmuşlardır. Bugünkü hava işte tamda bu tespitime karşılık gelmektedir. Dünyayı laylaylom yaşam alanı gibi gören Müslümanların silkelenip kendilerine gelmeleri gerekir. Sayıca hiçte az olmadığımız halde bugün birçok noktada çatışma halindeolduğumuz Hristiyan nüfusu karşısında niçin bu kadar çaresiz bir havaya sokulduğumuzu anlamakta güçlük çekiyorum. ABD'li araştırma kuruluşunun 230 ülke ve bölgede yaptığı anketler ile nüfus kaydı araştırması sonucunda dünyanın inanç haritası ortaya çıkarılmıştı. Buna göre dünyada 10 kişiden 8'i bir dine inanıyor. Yedi milyarlık dünya nüfusunun yüzde 32'si Hristiyan yüzde 23'ü ise Müslüman. Bu oran aslında hiçte azımsanmayacak düzeydedir.

Dünyada ki Yahudi sayısı her ne kadar az olsa da Hristiyanlarla ortak zeminde buluşup diledikleri yönde kararlar alabilmeleri de dünya Müslümanları üzerinde bir diğer tehdittir. İsrail`de 5 milyon 978 bin 600 Yahudi yaşıyor ve bu sayı toplam nüfusun yüzde 75`ini oluşturuyor. Kalan % 25’lik kesimi ise dünyanın çeşitli ülkelerine dağılmış durumdalar. Size garip gelecektir ama bazı Yahudilerin sağduyulu yaklaşımları olduğunu da biliyorum. Gelecekte yaşanacak kıyamet savaşında İslam ümmeti üzerinde hegemonya kurmak isteyen Siyonistlere karşı kendi içlerinden bir kesimde yapılan zulme rıza göstermeyecekler.

Değerli okurlarım bizler yüce bir dinin mensuplarıyız. İslam ümmeti olarak temsilcisi olduğumuz hak din uğruna kendimizi feda edebilme olgunluğuna erişmediğimiz sürece her zaman dinler arası mücadelelerde bir adım geriden gelmek zorunda kalacağız.

İslam, Allah’a teslim olmak demektir. Tüm Peygamberler insanları Allah’a teslim olmaya davet etmişler. Fakat zulmedenler, sonradan, dini yozlaştırmış ve kendi yaftalarıyla farklı isimler altında yok olup gitmişlerdir.

Bugünde aslında bu yozlaşma sürmekte ve dinimiz üzerinde oynanmaya çalışılan oyunlar bizzat bu din adına hareket eden kesimlerin içerisinden çıkarılmış adına din adamı denilen ama ümmetin içerisinde bozgunculuk yaratan kesimler vücuda getirilmiştir. Bizi içimizden hainlerle vurma çabası gösteren düşmanlarımızın oyun ve tuzakları karşısında her an tetikte olmayı bilmeli ve hak dinimize sahip çıkmalıyız. Bizim dinimiz son ve hak dindir.

Kur’an-ı Kerim, her konuda olduğu gibi bu konularda da bütünlüğü içerisinde ele alınmalıdır. Kur’an-ı Kerim’e göre, Yahudi ve Hristiyan topluluğundan Allah’a gerçekten teslim olmuş bazıları da cennete gidebilecektir. Müslümanlar, “Yahudi ve Hristiyanlar cennete giremez,” diyerek, aslında şu ayetteki, Yahudi ve Hristiyanların düştüğü hataya düşüyorlar:Bakara Suresi, 111’de “Yahudi veya Hıristiyanlardan başkası cennete giremez,” dediler. Bu, onların kuruntusudur. De ki: “Doğru sözlüler iseniz delilinizi getirin.” ayeti kerimesiyle bol keseden fetva savuran kesimlerin düştüğü hatayı açık ve net olarak ortaya koyuyor.

Durum ortadadır. Yahudi ve Hristiyanlar da, kendilerinden başkalarını cennete layık görmeyip dinlerinde bir yalan uydurmuşlar. Allah ise onlardan delil istiyor.

Bu konuda daha etkili ve bilgili ulemanın söz almaları ve insanların aklında yaratılan dinimizle alakalı konularda toplumu bilgilendirmeleri lazımdır.

Ben Kur’an-ı Kerim’e istinaden yazıyorum. Boş tevil ya da laf ebeliğiyle karşıma çıkmayın.

 

Bu yazı toplam 1067 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.