1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. KIYAMET SONRASINA HAZIR MISIN?
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

KIYAMET SONRASINA HAZIR MISIN?

A+A-

Dünyanın misafirleriyiz. Kimimiz yolda yürürken, kimimiz trafikte seyrederken, kimimiz amansız bir hastalıktan, kimimiz yediğimiz yiyecekten zehirlenerek, kimimiz ise daha buradan yazmayla bitiremeyeceğim sebeplerle bu fani dünyaya noktayı koyup öbür aleme yolculuğa çıkıyoruz.  
Sonuçta bu film bitiyor.
Yaptığınız yanınıza kalıyor mu? Elbette kalmıyor.
Kim zerre miktarı hayr işlemişse karşılığını, kim zerre miktarı şer işlemişse karşılığını buluyor. 
Yine ifade ediyorum. Sonuçta bu film bitiyor.
Şişkin kesesini haramla doldurarak, insanların üzerinden menfaat temin eden tüm haramzadeler! Size de sesleniyorum. Bu film bitecek.
Hesaplaşma gününde buluşacağız. 
Orada kaçamakla, laf cambazlığıyla, ekonomik gücünüzle höykürme avantajınız da kalmayacak. Siz susacaksınız amelleriniz konuşacak. Ehh! Artık ne kadar konuşulacak şeyiniz varsa birer birer ortaya dökülecek.   
Her geçen gün hesap gününü bir adım daha yaklaştırıyor.
Bugüne kadar rabbime hamdolsun ki kimseye madden ve manen zarar verecek bir amel işlememeye gayret ettim. Elbette ki her kul gibi bende günahkârım. Ama bilinçli olarak birinin hakkına asla el ve dil uzatmadım. 
Bir rahmetli abim vardı. Kendisi zamanında içinde bulunduğu zenginliğin verdiği sarhoşluk haliyle içkisi, kadını ve daha nice günahıyla koskoca ömrünü heba etti. Benim değinmek istediğim nokta bu abimiz sık sık beni çağırır yurtdışından birileriyle görüştürerek imalatını yaptığı ürünleri satarak kazancına kazanç katardı. En son ölümünden birkaç sene önce bir yerde otururken yanımıza geldi. Sıfırı tüketmenin verdiği eziklikle işletme sahibinden üç beş kuruş destek istedi. Sadece aç karnını doyurmaktı gayesi…
O zaman anladım ki! Rabbim imhal ediyor, asla ihmal etmiyor.
Bunu yazmamdan o kişinin düştüğü zor durumdan keyif almam gibi algılanmasın. Kimsenin düşmesini, acı çekmesini istemeyiz. 
Ama sıkıntıyı belayı yaptığı amellerle çağıran kişiye bu fani Serdar ne yapsın be kardeşim!
Her geçen gün yeni bir sürpriz karşımıza çıkmıyor değil. Yine birileri hakkımızı yemiş. Kendisine bağladığımız işe vesile olduğumuz halde araya giren fitneci kanalıyla üç kuruş kazancımıza göz dikmiş. Para kazanıp üleşmişler.
Sizde yiyin bakalım ahirette midenizden çatır çatır dökülecek olan ateş kütlelerini.
Daha da ister misiniz?
Merak etmeyin.
Size kahrından vermeye devam edecek.
En güzel örneği vereyim.
“Kimin üzerinde din kardeşinin ırzı, nâmusu veya malıyla ilgili bir zulüm varsa altın ve gümüşün bulunmayacağı kıyâmet günü gelmeden evvel o kimseyle helâlleşsin. Yoksa kendisinin sâlih amelleri varsa, yaptığı zulüm miktârınca sevaplarından alınır, (hak sâhibine verilir.) Şayet iyilikleri yoksa, zulüm yaptığı kardeşinin günahlarından alınarak onun üzerine yükletilir.” (Buhârî)
Gördünüz mü?
Kimin kazandığını burada anlamasanız da günü ve yeri geldiğinde anlayacaksınız. 
Haydi, ateşiniz bol olsun!
Cuma günü de bu konuya ilişkin birkaç tespitim olacak. Lütfen okuyun. 
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum