1. YAZARLAR

  2. Dursun Seyis

  3. Kıyamet yakın mı?
Dursun Seyis

Dursun Seyis

Dursun Seyis
Yazarın Tüm Yazıları >

Kıyamet yakın mı?

A+A-

Buradan kimseye dini anlatacak, öğretecek değilim. Çünkü  yetkili değilim, bu konuda bilgim yetersiz olduğunu düşünüyorum. Elhamdülillah Müslüman’ım …Ancak şunu biliyorum. Bizim Peygamberimiz Ahir zaman  Peygamberidir. Son peygamberdir. Bizde buna göre ahir zaman ümmetiyiz. Bildiğim kadarıyla da kıyametin küçük ve büyük alametleri var. Küçük alametlerin, büyük alametlerin ne olduğunu da bir çoğunuz biliyorsunuz ama, sanki bunlar zuhur ediyor gibi geliyor.

Ya sözde din adamları ne yapıyor.

İstisnalar hariç,

Gıybet yapıyor, Gıybetin ne kadar günah olduğunu bile bile yapıyor.

Çıkarı için yalan söylüyor.

Çıkarı için siyaset yapıyor, başkalarını kötülüyor.

Şu sözde kendisini alim tanıtanlara bakınız.

Etrafınızda kimler yok ki…

Allah akıl-izan versin. Başka ne diyebiliriz ki…

Son zamanlarda din istismarcıları ne kadar çoğaldı,

Her gün bir sapık çıkıyor.

Diyanet harekete geçti ama arkası kesilmiyor: Bir kadınla yetinen erkek sapıktır

Hürriyet’in önceki günkü haberi:

Abdullah Yolcu adlı bir kişinin 4 yıl önce söylediği öğrenilen ve sosyal medyada gündem olan sözleri dinleyenleri şoke etti. Tek eşi savunan erkekleri sapıklıkla suçlayan Abdullah Yolcu videoda, "Tek eşi olan erkekliğini test ettirsin! Tek kadınla doyan erkek sapıktır" diyor.

Ne diyeyim.

Hoşşş, oşşş, hoş, hoşş…

Sözüm ona , din adamı olan bu Abdullah Yolcu adlı bir kişinin 4 yıl önce söylediği öğrenilen skandal sözler geçtiğimiz günlerde  sosyal medyada gündem oldu.

Kerkük doğumlu olduğunu öne süren Abdullah Yolcu, videoda tek eşi savunan erkekleri sapıklıkla suçluyor. Erkeklerin çeşit sevdiğini ileri süren Yolcu, tek kadınla yetindiğini söyleyen erkeklere de test yaptırmalarını tavsiye ediyor.

Bir erkekle yetinmeyen kadınlar için ise ‘yırtık’ diyen Yolcu, erkekler konusundaki sözlerini haklı çıkarmak için de cennette erkeklere huri verilirken kadınların sadece kocaları ile yetineceklerini ifade ediyor.

Kadınların ve erkeklerin cinsel hayatlarını diline dolayan Abdullah Yolcu zaman zaman gülerek erkekler hakkında çirkin imalarda bulunuyor.

Birde şu taciz meselesi var.

Herkes farklı pencereden bakıyor ve yorumluyor.

Kısa adı UN Women olan Birleşmiş Milletler Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlendirilmesi Birimi'nin Başkanı Phumzile Mlambo-Ngcuka, "Gündeme gelen taciz olayları, buz dağının görünen yüzü." dedi ve fabrika ve çiftliklerden otobüslere, trenlere ve evlere kadar dünyanın her yerinde cinsel taciz ve istismarın yaygın olduğunu söyledi.

 Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Çözmemiz gereken mesele birtakım psikopatlara, cani ruhlulara, sapıklara harekete geçme cesareti veren iklimin ortadan kaldırılmasıdır." dedi.

Tespit yüzde yüz doğru. Fakat Erdoğan, "Hem kadınlara hem de çocuklara yönelik saldırıların izini inancımızda ve kültürümüzde arayanlar kesinlikle art niyetlidir." diyerek, Allah adına konuştuğunu söyleyen sapıkları durduramaz! Zira Erdoğan'ın bahsettiği sapıklara cesaret veren o iklimi, İslâm adına konuşan sapıklar besliyor!Bunu da böyle bilelim.Erdoğan, bunlara karşı Diyanet'in tedbir almasını istiyor.

Kadını mal olarak gören ve hatta alıp satan bir zihniyetin elbette İslâm ile ilgisi yoktur Dünya genelinde  her türlü sapıklığı teşvik eden hâkim sinema ve müzik endüstrisinin, ayrıca bedenini teşhir eden kadını "cesur kıyafet" giymekle nitelendiren medyanın, sapık iklime hizmet ettiğini, bu iklimde yetişen ve maneviyatı bulunmayan, maddeye veya markaya tapan nesillerin büyük oranlarda kaybedildiğini görmek gerekir.

Nurten Akyazılılar yazıyor:

"Feminist bir kadın değilim ama eşitliğe inanan bir 'insan' olarak şöyle bir tablo hayal ediyorum:

*Kadınlarla ilgili olmayan bir alanda, kadınların yoğun katılımıyla bir yönetim oluşsun ve cinsiyet kotası gözetilerek, liyakatiyle erkeğe hak tanınsın!

*Kadın hakları gününün hemen öncesinde kadına şiddet/taciz ve hatta cinayet haberlerine kısıtlama getirilmesi konuşulmasın!

*Kadın sığınma evlerine ihtiyaç duyulmasın!

*Evde, yurtlarda hele hele devlet korumasındakilerde, okullarda, işyerlerinde, sokakta, asansörlerde şekil/şart aranmaksızın kadına, çocuğa şiddet, taciz, tecavüz olayları yaşanmasın!

*Eğitimde kısıtlama getirilmesin!

*Kadın bedeni üzerinden siyaset güdülmesin!

Bu yazı toplam 339 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.