1. YAZARLAR

  2. Serdar USMAN

  3. Kızgın olsak ta, önceliğimiz hep vatan olacak!
Serdar USMAN

Serdar USMAN

Serdar USMAN
Yazarın Tüm Yazıları >

Kızgın olsak ta, önceliğimiz hep vatan olacak!

A+A-

Bugün CHP faciasına ilişkin bazı düşünceler aktarmak istiyorum. En az pandemi kadar önemli bir konu bu. Lütfen okurlarım kulaktan dolma bilgilere ve birilerince abartılarak servis edilenlerin sözcüsü CHP tehdidine karşı uyanık olun.

O kadar baskın geliyorlar ki hem içeriden hem dışarıdan kurgulanan CHP şakşakçılarının abartılı söylemlerine kapılıp kendinizi kaybetmeyin.

Yeri geliyor bazı konularda ben de AK Parti’ye kızıyorum. Hatta en üst perdeden eleştirilerimi aktarıyorum. Ama bütün olanlara rağmen pireye kızarak yorganı yakmanın ne denli bir tehdit oluşturacağını da aklımdan çıkarmıyorum.

Evet, zaman zaman herkes gibi ben de ekonomik daralmalar, sıkıntılı durumlar yaşıyor olsam da geçmişte yaşanan CHP dönemlerinin aslında daha büyük bir stres yükü olduğunu unutmuyorum. İnsanoğlunun nisyanla malul olduğunu bildiğimden siz değerli kardeşlerimi buradan bilgilendirerek, olası bir CHP hükümetine yol açabilecek adımları asla atmamanızı tavsiye ediyorum.

AK Parti’ye bazı konularda kızıyor olabilirsiniz. O kızgınlıkla asıl tehlike olan CHP ve yancılarına yol açabileceğinizi unutmamanızı tavsiye ediyorum.

Görüyorsunuz, yeni yeni gemilerimiz yapılmış. Haberimiz olmadan birilerinin buna engel olmasına dahi fırsat verilmeksizin ustaca başarılan bu hizmeti küçümsüyorsanız size diyecek bir lafım olamaz.

Ülke meseleleri ciddi konulardır. Kişisel menfaate dayalı bir kaç hususta hiddetlenerek geri planda atılan başarılı atılımları görmezden geliyorsanız, çoğunlukta bu algıya kanarak CHP’li bir iktidara kapı aralarsa, yandığımızın resmidir.

CHP, teknolojiden ve bilimsellikten uzak bir oluşumdur. Aklınızın bir kenarına not edin ve unutmayın. Gelişmekte olan bir ülke statüsündeyken ilkelliğe geri adım atmaya başlarsanız karanlık yollara yeniden dönüş süreci başlamış olur.

Hep dediğim gibi CHP projelerin partisi değildir. Proje partidir. Atatürk ismiyle yapmadıkları kalmayan zalimlerin başı çektiği ve yıllarca insanımızı ilkel şartlar altında sefalete sürükleyen konularda başı çekti.

AK Parti’ye de elbette eleştirilerim olacak. Onu sona bırakıyorum.

CHP denilen garabet yapıya olası mahkum olacak ülkemiz, yeni bir karanlık dönemin başlangıcına adım atar ve hayatınızda kararan dönem başlar. Vereceği hasar uzun yıllar sizi benliğinizden eder. Dışa güdümlü ekonomik yapının kurbanı olmak istemiyorsanız CHP ve uydularına yol vermeyeceksiniz. CHP ve uyduları bir yerlerden işaret aldıkça hareket edebilirler.

Özgür iradeleriyle hareket yetenekleri yoktur. Dışa bağımlı bir ekonomide ezilen olmak, dışarıdan gelen kaş göz hareketleriyle ülke gündemini belirlemek istiyorsanız buyrun dilediğiniz kadar CHP’yi destekleyebilirsiniz.

Köhne yapılanma özlemi çekenlerin, akabinde olan biten karşısında acizlenme ve sızlanma hakkı olamaz.

Engin Ardıç’ın paylaşımında ki ifadeler aynen doğrudur, sonuna kadar katılıyorum.

“Okyanus ötesinde formül hazırlanmış: Sünni Abdullah Gül Cumhurbaşkanı, Alevi Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan... Akşener, Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Babacan da Konu Mankenleri.”

Ne kadar doğru tespitler…Bir düşünün.

Bakınız, ben çıkarılan kanunla emeklilik hakkı ileriye doğru ötelenen yüzbinlerce mağdurdan sadece birisiyim. Kanun çıktığı yıl olan 1999 öncesini de içerdiği için emeklilik hakkımı elde edemiyorum. Hani şu meşhur emeklilikte yaşa takılanlardan birisiyim. Bu konuda oldukça kızgın olduğum halde sırf vatanımın içinde bulunduğu hengameden kurtulması için diş sıkıyorum. Evet zoruma gidiyor. Neden mi? Ben 1996 yılında işe ilk başlarken bana söylenen tüm şartlara uygun hareket ettiğim halde müktesep hakkımın devlet yoluyla gasbedilmesini hazmedemiyorum.

Ama dedim ya; önce vatan!

Etrafımızda Yunan, Almanya, Fransa, Amerika, Rusya, İsrail, Suudi Arabistan, BAE, Mısır gibi siyonist ve emperyalist çıkarlara hizmet eden ittifak karşısında şahsımın emekliliğine odaklanarak olanı biteni görmezden gelemem. Ne kadar kızsam da gelemem.

Pire için yorganı yakmam.

Ülkem için sabretmesini bilirim.

Dediğim gibi AK Parti’ye olan desteğim, sadece ülkemin istikrarı içindir. Hiçbir kişisel beklentim için değildir.

Vergilendirme politikaları ve bazı asli ihtiyaç kalemlerinde ki fiyat patlamalarından herkes gibi rahatsızım. Düşünebiliyor musunuz? Evime aylık gelen su faturası elektrik faturasını son 3 aydır sollamaya başladı. Laf aramızda faturaları gördükçe hanıma takılmadan edemiyorum. “Benden habersiz baraj mı işletiyorsunuz, fabrika mı açtınız” diyerek…

Konya Belediyesi’nin su faturaları zaten birer faciaya dönüştü. Ama dedim ya! Daha önemli, vatana ilişkin gelişmeler var. Vatanı müdafaa etmek için canhıraş çalışan bir reisicumhurumuz var. Hengame kalktığı zaman toplu olarak olan bitenler kendisine aktarılır. Hiç şüpheniz olmasın.

Yeterli mi? Daha yazayım mı?

Tamamdır, yetsin bakalım…

Bu yazı toplam 1392 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum