1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kolat: 'En muhteşem cevap verilmiştir'
Kolat: 'En muhteşem cevap verilmiştir'

Kolat: 'En muhteşem cevap verilmiştir'

Selçuklu Sanayici İşadamları Serbest Meslek Mensupları Derneği (SELSİAD) Genel Başkanı İsmail Hakkı KOLAT, 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimiyle ilgili yazılı bir açıklama yayınladı.

A+A-

Darbe hukukun ihlâlidir…

Genel Başkan Kolat, “Darbe hukuk, kanun ve tüm ahlâk sistemlerinin en ağır ve vahim bir şekilde ihlâlidir. Darbe kadar, hukuka; topluma; insan onuruna ve insanlığa aykırı bir rejim şekli yoktur. En kötü demokratik sistem, en iyi darbe sisteminden daha iyidir” diyerek görüş belirtti.


Türk tarihinin yüzkarası…

Maalesef Türk milletinin bağrından çıkan ve milletimizin gözbebeği olan Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK)’da çok küçük bir azınlık, Türk tarihinin yüzkarası olarak bir isyana, darbeye teşebbüs etmiştir. Bu iğrenç kalkışma, asil milletimizin vakur ve kararlı duruşu karşısında bertaraf edilerek, bütün dünyaya karşı emsal ve örnek teşkil edecek bir mücadelenin muhteşem örneğini vermiştir. Türk milleti ve ebedi Türkiye Cumhuriyeti Devleti şanlı tarihine, şanlı bir sayfa daha eklemiş olarak tarihe geçmiştir.

En muhteşem cevap verilmiştir…

Aziz milletimizin yanı sıra tüm yasal ve anayasal kurum ve kuruluşlarımız; başta, Sayın Cumhurbaşkanı, başbakan ve bakanlarımız; sağduyulu TSK komutanlarımız; mülki amirlerimiz; emniyet birimlerimiz olmak üzere hayret ve hayranlık dolu tutum ve davranışlarıyla bu menfur kalkışmaya en muhteşem cevabı vermiştir. Öyle ümit ve tahmin ediyoruz ki bu çeteci alçaklar ve şürekalârı gereken dersi almışlardır.


Türk milleti gereken dersi vermiştir…

Türk milleti ve ebedi Türkiye Cumhuriyeti Devleti şanlı tarihine, şanlı bir sayfa daha eklemiştir. Hiçbir siyasi görüş farkı olmaksızın milli birlik ve beraberlik içinde siyasi partilerin bu çeteye karşı ortak duruş sergilemeleri her türlü takdire şayandır… Millet tek bir yumruk halinde şer güçlerine karşı; bu üç buçuk çeteye karşı gereken dersi vermiştir. Millet olarak birlik ve beraberliğimiz devam edecektir. Vurgulamak isterim ki eğer demokratik bir rejimde herhangi bir aksama ya da sorun varsa bunun yegâne çözüm yolu ve yöntemi bizzat demokratik rejimin ta kendisidir.
Yaşanan bu olaylarda şehit olan güvenlik görevlilerimize; hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza Rabbi Teâlâ’dan rahmet; aile ve yakınlarına başsağlığı, sabır, metanet; yaralılarımıza, acil şifalar diliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.