1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Kombassan'da İş Güvenliği Kültür Eğitimi
Kombassan'da İş Güvenliği Kültür Eğitimi

Kombassan'da İş Güvenliği Kültür Eğitimi

Kombassan, devam eden “Yönetim Geliştirme Programları”na bir yenisi daha eklendi.

A+A-
Geçtiğimiz hafta Kombassan yöneticileri ve iş sağlığı ve güvenliği sorumlularının iştiraki ile Konya Bera Otel’de gerçekleşen eğitim programının konusu “İş Sağlığı ve Güvenliği” idi.
Programın açış konuşmasını yapan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Kaya, “iş sağlığı ve güvenliği için; işyerinde, çeşitli nedenlerden kaynaklanan sağlığa zarar verebilecek koşullardan korunmak amacıyla yapılan sistemli ve bilimsel çalışmalardır diyebiliriz, ancak biz bununla birlikte işin manevi sorumluluk yönünü daha çok önemsiyoruz” dedi. Kaya, iş yerlerinde riskleri minimize eden bir güvenlik kültürü bilinci sağlamayı hedeflediklerini söyledi.
Eğitimin sunumunu yapan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı Halil ÇELİK’de, iş kazalarının % 88’inin tehlikeli hareketlerden, %10’unun tehlikeli durumlardan, %2’sinin ise kaçınılmaz ve sebebi bilinmeyen ortamlardan kaynaklandığını belirterek, “yapılan istatistikler, kazaların %50’sinin kolayca önlenebileceğini, %48’inin ancak etüt ve metotlu bir çalışma ile önlenebileceğini göstermiştir. Bunun yolunun da, bütün işletmeyi kapsayan ve işletmenin her bireyi tarafından doğru algılanan bir güvenlik kültürünün sağlanmasından geçtiğini söyleyebiliriz” dedi. 

Eğitim Programında; İş Sağlığı ve Güvenliğinde Güvenlik kültürü, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun Getirdikleri, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve  Güvenliği Kanunu Yönetmelikleri, 6331  İSG Kanununa Sistemsel Yaklaşım, OHSAS  18001 Standartları konuları ele alındı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.