1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Kongreler bayram havasında yapıldı
Kongreler bayram havasında yapıldı

Kongreler bayram havasında yapıldı

AK Parti’nin ilçe kongrelerinin bayram havasında yapıldığını aktaran Milletvekili Ömer Ünal, Konya İl Kongresine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağını söyledi

A+A-

Ümit YAĞCI

AK Parti Konya Milletvekili Ömer Ünal, partisinin il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında ülke ve Konya gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ömer Ünal’a basın toplantısında AK Parti Konya İl Başkanlığı Çevre, Şehir ve Kültür’den Sorumlu Başkan Yardımcısı Hasan Çiftçi ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Pekkutucu eşlik etti.

AK Parti’nin verdiği sözleri birer birer tutarak hayata geçirdiğini ifade eden Ünal, “AK Parti seçim beyannamelerinde verdiği sözleri bir bir tutuyor. Dizilere konu olan, “Aşkımız Beyşehir yolu gibi hiç bitmesin” denilen Konya- Beyşehir yolu tamamlandı. Çok yakın zamanda da açılışını gerçekleştireceğiz. 122 kilometrelik Konya çevre yolunun 22 kilometrelik kısmı bitti.49 kilometrelik kısmın ihalesi yine geçtiğimiz yıl yapıldı. Üçüncü kısım ihale çalışmaları da devam ediyor. 109 kilometrelik Çumra, Hadim, Taşkent, Alanya yolunun 25 kilometrelik kısmı tamamlandı. Ayak yüksekliği bakımından Türkiye’nin en yüksek viyadüğü olacak olan Eğitse Viyadüğü’nün de 2017 yılında ihalesi yapıldı. İnşallah bu projemiz de en kısa zamanda tamamlanmış olacak.” şeklinde konuştu.

METRODA FİZİBİLİTE ÇALIŞMASI TAMAMLANDI

Konya’nın devam eden diğer projeleri hakkında bilgi veren Ünal, “Konya metrosu ile ilgili de proje etüd ve fizibilite çalışmaları tamamlandı. Bu önemli projenin ihalesi ile ilgili süreci takip ediyoruz.  Kayseri, Konya, Antalya Yüksek Hızlı Tren projesi tamamlandı ile ilgili süreç devam ediyor.  Konya Karaman demiryolu projesi geçtiğimiz yıl tamamlandı. Sinyalizasyon sistemlerindeki eksiklerinin tamamlanmasıyla birlikte 2018 yılının bahar aylarında hizmet vermeye başlamış olacak. Lojistik Köy projesinin ihalesi de 2017 yılında yapıldı. Hızla yapımı devam ediyor. En kısa zamanda tamamlanacak inşallah. Buğday Pazarı/ Yüksek Hızlı Tren Garı projesinin temelini yine geçtiğimiz yıl attık. Bu projemiz de en kısa zamanda Konyamıza hizmet vermeye başlayacaktır. Enerjide Konya için çok bir yılı geride bıraktık. Karapınar’da Güneş Enerjisi Santrali ile ilgili projenin ihalesi yapıldı.”bilgisini aktardı.

CUMHURBAŞKANI KATILACAK

AK Parti’de devam eden kongre süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ünal, “6. Olağan İlçe Kongreleri Konya’da tamamlandı. Türkiye genelinde 800 ilçe ve 28 İl Kongremiz şu anda tamamlanmış durumda bulunuyor. İnşallah Nisan ayı itibariyle kongre sürecimizi tamamlamış ve büyük kongremizin hazırlığına başlamış olacağız. AK Parti başta Konya olmak üzere kongre süreçlerini bayram havasında geçiriyor. Konya İl Kongremiz de Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle en kısa zamanda yapılacak. AK Parti bu çalışmalarla ülkemiz için çok önemli bir dönüm noktası olan 2019 yılına hazırlanıyor. AK Parti bu güne kadar girdiği bütün seçimlerde başarılı olmuştur. Tam 16 yıldır da iktidarını devam ettiriyor. İnşallah 2019 yılındaki seçimlerde AK Parti milletimizin teveccühü ile tekrar güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir.” diye konuştu.

Ünal,  FETÖ’ye yönelik Ankara ve Konya’da takip heyeti kurup hainlerle en ağır şekilde tüm süreçlerin doğru yönetilmesi bakımından takip edeceklerini sözlerine ekledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.