1. YAZARLAR

  2. Sinan Yiğit Samancı

  3. Kongrenin anlattıkları
Sinan Yiğit Samancı

Sinan Yiğit Samancı

Hakimiyet Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Kongrenin anlattıkları

A+A-

AK Parti Konya İl Kongresi, Cumartesi günü yapıldı. Kongrede önemli mesajlar verildi. Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı kongrede Ahmet Davutoğlu’nun da bulunması oldukça önemli. Birlik ve beraberliğin vurgulandığı kongre ile Hasan Angı ve yönetimi; yeni bir dönemi başlattı.
Kongredeki heyecan ve kalabalık Angı ve ekibinin başarılı olacağının en önemli göstergesi. Deneyimli bir siyasetçi olan Hasan Angı, partiyi tekrar toparlayıp 3 seçime girecek. Bu seçimlerden alınacak sonuçlar, kuşkusuz başarının veya başarısızlığın en önemli göstergesi olacak.
Ancak şunu söylemek mümkün: Hasan Angı, partiye bir heyecan yeni bir soluk getirmiş. Yönetim Kurulu’nda yapılan değişikliklerin yansımasını ise zamanla göreceğiz.
Başbakan Binali Yıldırım’ın kongrede verdiği mesajlar da oldukça önemliydi. Konuşmasında Ahmet Davutoğlu döneminde yapılan hizmetlere atıf yapması, Konya’ya müjdeler vermesi ‘zeytindalı’ niteliği taşıyor.
Cumartesi gün gazetemizde verdiğimiz Konya’nın taleplerinin birçoğuna Sayın Başbakan yer verdi. Konya Metrosu ile ilgili ihalenin bu yıl yapılacağını, Çevre Yolu’nun en kısa zamanda bitireceğini söyledi. 
Konya Metrosuna özellikle vurgu yapması Konya açısından son derece önemli. Çünkü Davutoğlu zamanında açıklanan projenin, Davutoğlu’nun Başbakanlığı bırakması ile sahipsiz kalacağı endişelerini doğurmuştu. Sayın Başbakanın metroya sahip çıkması Konya açısından son derece değerlidir. 
Konuşmasında Sayın Yıldırım’ın Konya’nın sağlık, ulaşım, Lojistik Köy, YHT Garı gibi projelerine vurgu yapması da bu projelerin geleceği açısından bizlere umut verdi.
Yeni bir dönemi başlatan AK Parti İl Kongresi’nin Konyamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
 

Bu yazı toplam 419 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar