1. HABERLER

  2. KONYA

  3. KONTİMDER 2 yaşında
KONTİMDER 2 yaşında

KONTİMDER 2 yaşında

KONTİMDER 2. Kuruluş yıldönümü etkinliği, derneğin 2017 faaliyetlerinin sunumu ve ardından yapılan panel ile dernek merkezinde gerçekleştirildi. Başkan Osman Başaran, Konya’ya hizmet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi

A+A-

Ahmet ÖZER
Konya Tesisat ve İnşaat Malzemecileri Derneği (KONTİMDER)2. yılını kutluyor. Dernek üyeleri ve misafirlerin katıldığı etkinlikte, “Türkiye Üzerinde Kurulmaya Çalışılan Ekonomik Ambargo ve Konya’nın Ekonomik Ambargoyu Kırmadaki Rolü” konulu panel düzenlendi. Panelde, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Veli Tekelioğlu, Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Ziya Yavuz konuşmacı olarak yer aldı. 
ÜYE SAYISI 345’E ULAŞTI
KONTİMDER Yönetim Kurulu Başkanı Osman Başaran, 2 yıl önce faaliyetlerine başlayan derneğin, sektörde birlik ve beraberlik amacı yanında, sorunların çözümünde köprü olma çabalarının artarak devam ettiğini söyledi. 2017 yılında derneğin yaptığı faaliyetler hakkında sunum yapan Başaran, “KONTİMDER olarak üyelerimize, sektöre, şehrimize ve ülke ekonomisine katkı sağlamak için faaliyetlerimiz devam ediyor. Üye sayımız 345’e ulaştı. Bilgi aktarım programları ve konferanslar, yurtdışı ve yurtiçi fuar katılımları, kurumsal ziyaretler yanında sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirdik. Ilgın Temsilciliğimiz faaliyete geçti. Sektörümüzde yaşanan sorunlara dikkat çekmek için basın toplantıları düzenledik. Konya İnşaat Fuarı’nın çözüm ortağı olarak katkımız artarak devam ediyor. Dernek üyelerimize iş yeri kazandırmak için kooperatif kurduk ve arsa araştırmalarımız devam ediyor. Bütün bu faaliyetleri gerçekleştirirken yoğun mesai harcayan yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. “ diye konuştu.     
KÜRESEL OYUNUN PARÇASI
Dernek faaliyet sunumunun ardından panel oturumu başladı. Ambargoların küresel oyunun bir parçası olduğunu belirten Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, dünyanın her ülkesinde her ne oluyorsa diğer ülkelere ekonomik anlamda olumlu veya olumsuz yansımaları olduğunu söyledi. 
Öztürk, her kriz ve sıkıntının kendi içinde bir fırsat yarattığını belirterek, “Bir kriz ve sıkıntı varsa Cenab-ı Hak mutlaka bu sıkıntının içine bir fırsat yerleştirmiş. Mesele şu; ya ah vah dersiniz ya da sıkıntının içindeki fırsat için mücadele edersiniz. Mücadeleyi tercih etmeliyiz. Bunu dönem dönem başarılı bir şekilde yaptık. Katar meselesinde Türkiye’nin uyguladığı yöntem başarılı oldu. “ dedi. 
Konya Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Veli Tekelioğlu da dünyadaki ticareti, sosyal ve siyasi olayları kontrol eden ülkelerin, isteklerinin yerine getirilmemesi durumunda ambargo uyguladığını söyledi.  Tekelioğlu, ambargolara karşı durmanın temelinde iyi bir eğitim sistemi ve disiplinli çalışmanın yattığına dikkat çekti. Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Ziya Yavuz ise Avrupa’da sanayi devrimiyle birlikte başlayan güç yarışı ile güçlü devletlerin kendi istikbalini inşa etmek için güçsüz devletlere ekonomik, siyasi ve askeri ambargolar uygulamaya başladığını belirtti.  
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.