1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Konya Basın Konseyi Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Mustafa Tatlısu:
Konya Basın Konseyi Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Mustafa Tatlısu:

Konya Basın Konseyi Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Mustafa Tatlısu:

Konya Basın Konseyi Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Mustafa Tatlısu, İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın dava süreciyle ilgili yaptığı açıklamaların kabul edilemez olduğunu söyledi.Tatlısu, bir grup Mavi Marmara Gazisi adına yazılı bir...

A+A-

Konya Basın Konseyi Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Mustafa Tatlısu, İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın dava süreciyle ilgili yaptığı açıklamaların kabul edilemez olduğunu söyledi.
Tatlısu, bir grup Mavi Marmara Gazisi adına yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın dava süreciyle ilgili yaptığı açıklamaların kabul edilemez olduğuna vurgu yapılarak, “One minute ve Mavi Marmara baskını sonrası devletlerarası ilişkiyi dahi askıya alan Recep Tayyip Erdoğan’a İsrail düşman. İslam dünyası üzerine oynadıkları oyunu bozduğu ve dünyaya gösterdiği için Amerika düşman. Müslüman kanı akıtan Esed düşman. Mazlumları savunduğu için yeryüzünün kan dökücüleri düşman. Peki İHH niye düşmanca bir tavır içinde?” denildi.
Basın Konseyi Başkanı ve Mavi Marmara Gazisi Mustafa Tatlısu, bir grup Mavi Marmara Gazisi adına, dün İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde Mavi Marmara davasıyla ilgili bir grubun toplanması ve sonrasında İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın açıklamalarını değerlendirdi. Tatlısu’nun açıklamasında şu görüşlere yer verildi: “Mavi Marmara gemisinde 700 kişi vardı. Çağlayan Adliyesi önünde yapılan açıklamada 100 kişi bulundu. İHH Başkanı Bülent Yıldırım’ın yaptığı açıklama asla bütünü kapsamamaktadır. Hatta sadece İHH ve kendi adına yapılmış bir açıklamadır. ‘Bu davanın bitmesine hiçbir vicdan izin vermez, dava bitecek diyenler hayal kırıklığına uğramıştır’ şeklindeki ifadelerle kimi vicdansızlıkla suçlamaktadır? Kimin hayal kırıklığı yaşadığını iddia etmektedir? Şayet bir vicdan muhasebesi gerekiyorsa bu muhasebeyi İHH Başkanı Bülent Yıldırım yapmalıdır. Ortada bir hayal kırıklığı yaşanıyorsa, bu hayal kırıklığını yaşayan İHH’dan başkası değildir. İslam dünyası genelde 100 yıldır, özelde 60 yıldır Ortadoğu’nun şımarık, eli kanlı terör devleti İsrail’in yaptıklarından kan ağlarken, Recep Tayyip Erdoğan 7 yıl önce dünyanın gözleri önünde bu devlete ‘One minute’ demiştir. 6 yıl önce Mavi Marmara baskını yapıldığında bütün ilişkileri askıya almış, neredeyse savaşın eşiğine gelinmişti. ‘Eli kanlı devlete; Mavi Marmara şehitlerimiz için tazminat ödeyeceksin, özür dileyeceksin ve Gazze ambargosunu kaldıracaksın’ dedi ve gereğini yaptırdı. İsrail Başbakanı dünyanın gözü önünde özür dilemedi mi? Türk Lirası karşılığı 60 trilyon lira tazminat ödetilmedi mi? Gazze ambargosu kaldırtılmadı mı? Kim vicdan sahibi, kim değil? Kim hayal kırıklığı yaşıyor? Bülent Yıldırım yaptığı ve vicdanların kabul etmediği açıklamalarından dolayı derhal İslam dünyasının umudu ve lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemelidir. Cumhurbaşkanımızın Mavi Marmara, İslam dünyası ve insanlıkla ilgili yaptıkları ortada iken, dünyaya karşı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin duruşunu gösterirken, elini boşa çıkaracak hezeyanlardan uzak durmalıdır. Yüce Türk milletine, İslam dünyasına ve insanlığa saygıyla duyurulur”.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.