1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya Çimento’da iş kazası hassasiyeti
Konya Çimento’da iş kazası hassasiyeti

Konya Çimento’da iş kazası hassasiyeti

İş kazalarının önlenmesi için yoğun çaba harcayan Konya Çimento, Dünya İş Sağlığı Günü’nde iş kazası olmadan geçirdiği 305. günü çalışanlarıyla birlikte kutladı.

A+A-

Konya Çimento, “Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü”nü kutladı. İş kazaları konusunda oldukça hassas davranan Konya Çimento’da iş kazasız 305. gün de çalışanların katılımıyla kutlandı.

Programda bir konuşma yapan Konya Çimento Genel Müdürü Kadir Büyükkara, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) 28 Nisanı “Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü” olarak belirlediğini anımsattı. Konya Çimento olarak, işveren ve işçi sendikaları işbirliği ile bu seneki temayı ‘çalışma alanı düzeni’ olarak belirlediklerini bildiren Büyükkara, “Düzenliyim, Güvendeyim sloganı ile gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde çeşitli eğitimler ve saha çalışmaları yapılmıştır.”dedi.

Bu yılın temasına vurgu yapan Kadir Büyükkara, “Güvenli bir çalışma ortamının sağlanmasının en önemli koşulu, olası tehlikelerden arındırılmış temiz ve düzenli bir çalışma alanının oluşturulmasıdır. İşyerindeki temizlik ve düzeni sağlayacak organizasyonlarda, güvenli bir çalışma ortamı yaratan ve bunun sürekliliğini sağlayan sistematik bir yaklaşım olan, Japonca 5S (sınıflandırma-düzen-temizlik-standardizasyon-disiplin) olarak ifade edebiliriz. Çalışma alanının temiz ve düzenli olması hem iş kazalarının önlenmesi hem de çalışanlarımızın daha mutlu ve verimli bir şekilde iş görmeleri için önemli olduğuna inanıyorum. Bu seneki “Düzenliyim Güvendeyim” sloganımızı tüm iş hayatımıza yayarak, güvenlik kültürümüzü daha da geliştirmeliyiz.”ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.