1. HABERLER

  2. İLÇELER

  3. Konya Çumra OSB yeni yol haritasını belirliyor 
Konya Çumra OSB yeni yol haritasını belirliyor 

Konya Çumra OSB yeni yol haritasını belirliyor 

Çumra Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu, Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz Başkanlığında yeni yılda belirlenecek faaliyetler için toplandı.  

A+A-

Toplantıda Çumra OSB'nin ihtiyaçları, 2019 yılında yapılan çalışmalar, geleceğe dönük proje ve faaliyetler masaya yatırılarak bir yol haritası belirlendi.  Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı ve Çumra Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Metin Kural’ın da yer aldığı toplantıda Çumra ekonomisin geçmiş yıllara oranla 2019 yılında büyük bir sıçrama yaptığını dile getirdi. 

'HEYECANINI YAŞIYORUZ'

2019 yılı hakkında Organize Sanayi Bölgesi yönelik değerlendirmelerde bulunan Çumra Belediye Başkanı Halit Oflaz, “2019 yılı bizim için, Çumra ekonomisinin gelecekte Organize Sanayi Bölgesiyle birlikte bölgenin yatırım cazibe merkezi olacağının habercisi olan bir yıl oldu.  Göreve geldiğimiz günden bu yana kısa bir zaman diliminde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın’da destekleri ile Çumramızın daha işlevsel bir Organize Sanayi Bölgesi haline gelebilmesi için yoğun uğraşlar verdik. Bugün görüyoruz ki bu zaman dilimi içerisinde  yaptığımız çalışmalar meyvesini vermiş , ilçemizin ekonomik kalkınmada üst seviyeye gelmesi adına önemli adımlar atılmış. Çumramızda heyecanını duyduğumuz Organize Sanayi Bölgemizin çalışma ve yatırımlarının önünü açacak, işlerini kolaylaştıracak ve hepimizin arzu ettiği ülkemizin yararına olacak istikamette de ilerleyip sonuçlanmasını sağlayacaktır” ifadelerini kullandı. 

YENİ ADI ÇUMRA SANAYİ VE TİCARET ODASI 

Milli Emlak’tan devraldığımız Çumra Organize Sanayi Bölgemizin 8 milyon 500 bin metrekarelik genişleme  alanının tapusu ile birlikte, parselasyon işlemlerinin hangi aşamada olacağını belirlemeye çalışacağız ve bundan sonraki dönemler için yol haritamızı belirleyeceğiz. Bu planlamayı yaparken Organize Sanayi Bölgemizi Çumralı hemşehrilerimiz, Çumralı ve Konyalı sanayicilerimiz için yatırımların önünü açarken istihdama da katkı adına davet aşamasına getireceğiz. 6 aydır emek veriyoruz ve bu emeklerimizin karşılığın aldık. 6 aylık çalışmalarımızın yanında Çumra Ticaret Odamız artık resmi adıyla Çumra Sanayi ve Ticaret Odası oldu. Buda Çumramız adına sevindirici bir gelişme…” diye konuştu. ŞENGÜL GÜRBÜZ


 

Etiketler : , , ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.