1. HABERLER

  2. KONYA

  3. Konya firmaları fuardan memnun
Konya firmaları fuardan memnun

Konya firmaları fuardan memnun

16. Müsiad Expo’ya 14 firma katılan Konya, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde farkını ortaya koydu. Konya’nın yükselen markalarına ilgi yoğundu.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından 2 yılda bir düzenlenen uluslararası MÜSİAD EXPO’nun 16’ncısı 9-12 Kasım 2016 tarihleri boyunca İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde yapıldı. Fuarda, Konya Şeker, Lusna Makina, Petek Plastik, Tümosan, Mikron İş, Yükselen Metal Kalıp, Kombassan Gıda, İttifak Holding bünyesindeki, İmaş, Selva ve Seha Yapı, 3.İstanbul, Özbey Hijyenik Ürünleri ve Hamme Makina 1250 m²’lik alanda açılan stantlarla Konya’yı temsil etti. Ortadoğu ve Afrika’dan gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan firmalar fuarın yoğunluğunda memnun.

İlgiden Memnunuz
Konya Şeker: Açtığı stantla fuarda göz dolduran Konya Şeker’e ziyaretçilerin yoğun ilgisi oldu. Gıdadan enerjiye birçok alanda faaliyet gösteren ve Türkiye’nin yükselen devleri arasında yer alan Konya Şeker stantta ziyaretçilerine etkinlik alanlarının tamamını buluşturdu. Yoğun ilgiyle karşılaştıklarını belirten stant sorumlusu Ortadoğu ve Afrika ülkelerinden gelen ziyaretçilerin stant içerisinde bulunan Konya Şeker markası altındaki markalara ve hizmetlere çok sık uğrayarak bilgi aldıklarını ve tanışma protokolü yaptıklarını belirtti.

Fuar göz dolduruyor
Lusna Makina: İlaç fuarı olmamasına rağmen fuara katıldıklarını belirten Lusna Üretim Müdürü Ali Çavda, buna rağmen ilgiden memnun olduklarını belirtti. Fuarın göz doldurduğunu dile getiren Çavda, “Lüsna olarak, süt sağım ve zirai ilaçlama makinaları alanında faaliyet gösteriyoruz. Şirket olarak böylesi büyük organizasyonlara katıldığımız için mutluyuz.”ifadelerini kullandı.

Ortadoğu ve Afrika’dan yoğun ilgi var
Petek Plastik: Beklentilerin üzerinde bir fuar geçirdiklerini belirten Satış Sorumlusu Sait Mavi,’’ Petek Plastik olarak Müsiad’a 3.kez katılıyoruz ve en yoğun geçen fuar bu oldu. İhracat ağırlıklı çalışan şirketimiz açısından Afrika’dan gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisi bizi mutlu etti. Orta Doğu’dan gelen ziyaretçilerle de birlikte dolu bir fuar geçiriyoruz.’’ İfadelerini kullandı. Mavi, fuarda kurulacak bağlantılarla ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacak anlaşmaların yapılma fırsatının olduğunu da sözlerini ekledi.Dış pazarın gelişimi açısından önemli
Tümosan: Fuarda iki ayrı holde açtığı stantla ziyaretçilerine kapıları aralayan Tümosan yoğun ilgiyle karşılaştı. Satış sorumlusu fuardan memnun olduklarını ve gerek Türkiye açısından gerekse Konya açısından önemli olduğunu ifade etti. Fuara gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını ve ikili ilişki kurma açısından bir fırsat olduğunu söyleyen satış sorumlusu, bu tarz etkinliklerin dış pazarın gelişimi açısından önemli olduğunu belirtti.Piyasanın canlanmasına vesile olacak
Kombassan: Fuarlarda iç pazarın değil dış pazarın daha fazla önem arz ettiğini söyleyen Kom Gıda Türkiye Satış müdürü Enes Yaşar, fuardan memnun olduklarını ve ilginin yoğun olduğunu belirtti. Piyasanın canlanmasına vesile olacağından fuarın önemli olduğunu söyleyen Yaşar, bu etkinliklerle Konya’yı elit markalar seviyesine ulaştırma hedefinde çalışacaklarını dile getirdi. Yaşar ayrıca fuarı düzenleyen kurumlara da teşekkür etti.Fuara talep yoğun
Özbey Hijyenik Ürünleri: 2000 yılından beri faaliyet gösterip 25 ülkeye ihracat yapan Özbey Hijyenik Ürünleri gelen ziyaretçileri ağırlıyor. İç Pazar Satış Müdürü Sadık Tüfekçi, fuara katıldıkları için mutlu olduklarını, Afrika’dan ve Orta Doğu’dan talep olduğunu ve fuarda ziyaretçilerden geri dönüş aldıklarını belirtti. YARIN: Hamme Makine, Yükselen Metal Kalıp, Mikron İş, Seha Yapı, İmaş Makine, Selva, 3. İstanbul İnşaat.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.